Putin zostanie nieformalnym "carem" Rosji. Witamy w erze dożywotnich prezydentów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo Władimir Władimirowicz Putin wygrał z miażdżącą przewagą tak zwane wybory prezydenckie, wyborcze show rozgrywające się w Rosji co jakiś czas i dzięki temu został wybrany na kolejną, czwartą już kadencję prezydencką. Stało się to mimo tego, że konstytucja tego kraju pozwala na sprawowanie władzy na stanowisku prezydenta jedynie dwa razy!

 

Jak wiadomo w przeszłości Władimir Putin obszedł ustalenia konstytucji Federacji Rosyjskiej doprowadzając do wyboru na 4 lata swojej marionetki, Dymitra Miedwiediewa. Potem ponownie przejął urząd i nic nie wskazuje na to, że zamierza z niego kiedykolwiek zrezygnować.

Prawdopodobnie Putin będzie rządził aż któregoś dnia usłyszymy, że nie żyje, albo, że się rozchorował i pojechał się leczyć na daczę pod Moskwą, jak to mają w zwyczaju rosyjscy satrapowie u schyłku władzy. Nie można wykluczyć, że zanim to nastąpi Putin, jako człowiek służb, będzie chciał jakoś zachować kontrolę i wcześniej kogoś namaścić na swojego następcę. 

Prezydent Putin i prezydent Łukaszenka

Prezydent Władimir Putin pozostaje u władzy już 18 lat, co jest nie lada osiągnięciem. Mimo, że zachodnie media wskazują na liczne fałszerstwa wyborcze jego wynik jest imponujący. Przy 67 procentowej frekwencji za Putinem było 76 procent Rosjan. Cieszy się on zresztą takim poparciem, że opowieści o fałszerstwach jako przyczynie jego zwycięstwa to chyba w dużej mierze myślenie życzeniowe.

Dożywotni prezydent Chin - Xi Jinping

Warto też zwrócić uwagę, że to chyba taka nowa moda. Wschodni przywódcy jeden po drugim postanawiają rządzić do śmierci. Ostatnio kadencyjność zniesiono w Chinach co właściwie pozwoli prezydentowi Xi Jinpingowi sprawować władze dowolnie długo. Putin jeszcze do tego nie doszedł, ale może próbować zrealizować ten sam plan. 

 

W 2024 roku, do kiedy potrwa jego kadencja, będzie miał 72 lata i niektórzy. Nie będzie czasu na kolejnego "Miedwiediewa" zatem konstytucja Federacji Rosyjskiej będzie zapewne w najbliższej sześciolatce zmieniana aby zalegalizować kolejne lata władzy "cara" Putina. Podobnie zrobił przecież nasz dobry znajomy prezydent Aleksander Łukaszenka i wieczny prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew. Czas pokaże czy dołączy do nich wkrótce Władimir Putin?


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anonim

Ogólnie to wszystko wina

Ogólnie to wszystko wina Żydów jest. Ludzie.... jak faktycznie byłby spisek to już dawno rządzili by oficjalnie światem. A to że są znaczną częścią światowych elit jest efektem pragmatycznego myślenia, a nie machania szablą i unoszenia się dumą. Może Polacy powinni brać przykład i  robić podobnie?? Antysemitą jest ten, kto nie chce tak, tylko woli żyć w swojej dumnej utopii.  Wy, rosyjscy koledzy/trolle moze spojrzycie na swój kraj? Putin prochem  biednych ludzi nie nakarmi. Topol-M to nie kiełbaska, a T-90 też się nie najesz Smile Smile :) 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Historia lubi się powtarzać

Historia lubi się powtarzać.Nic nowego nie odkryłem.Powtórzyłem popularne "przysłowie". To prawda historia się powtarza za każdym powtórzeniem w bardziej karykaturalnej formie.

I mamy cara Putina.Niespodzianka???Mamy cara ,mamy religię carską,imperialną, neobolszewizm. Mamy mesjasza bolszewickiego .Zabalsamowany leży pod Kremlem.Odwiedzany przez setki wyznawcuff.Czy Putin wprowadzi dynastię dziedziczną Kagiebowiczów?Wszystko zależy od religijno oligarchicznego rdzenia kremlowskiego.

Tymczasem w Rosji rozwój upadku.Pustoszeją zauralskie wioski.Ziemia leży odłogiem,bieda aż piszczy.Bezdomność ,tabuny szukających pracy,bezdomność dzieci ,alkoholizm,aborcja,narkomania.Imperium w upadku.Za przykładem Ukrainy lub odwrotnie w każdym mieście pomnik ołtarz zbrodniarza Lenina zamiennie Stalina w odniesieniu do Ukrainy pederasty Bandery.Pozornie w konflikcie ,troglodyci kremlowscy z upadlińskimi.A handele kwitnie.Wschodnia Szacher Macher Chewra ma się znakomicie w przeciwieństwie do niewolników.

W komentarzach snuje się wspomnienie Merkelicy jako wzoru upadku zachodniej cywilizacji.To prawda.Za Odrą mamy klasyczny NeoDDR.DDR połknęła BRD pozostałość po kolejnych Rzeszach.Połknęła zachłannie a teraz rzyga niestrawnością prusko islamską.Merkel to general genosse karykaturalnego nowego Reichu.To " państwo"w upadku podobnie jak reszta tzw.zachodu.Zarażona syfilisem neobolszewickim,neomarksisrowskim.Rolę klasy robotniczo chłopskiej grają uciśnieni pederaści,genderyści ,nachodźcy.

W przeciwieństwie do zachodu w Rosji klasą uciskaną jest teraz całe rosyjskie społeczeństwo a winą obarczony za wszystko jest zachód.Batko batman car Putin to ojciec opatrznościowy mający uratować Rosję.Wot takie tam szachmaty chazarskie.Byle ciągle, byle wsiegda była wojna najlepiej ojczyźniana.Za Putinu,za Stalinu ,za Leninu wypijmy stakańczyk samogończyka.Uhhhhh yob your mother.

Portret użytkownika Jan Nowak

Jak Merkel 4 raz została

Jak Merkel 4 raz została Kanclerzem i rządzi Niemcami to jest w porządku a jak w Rosji Putin został wybany to jest be , jak USA UNIA NATO masakruje kraje Bliskiego Wschodu zabijając setki tysięcy ludzi ,rujnując całe tam gospodarki to jest w porządku , a jak ktoś zabił Rosyjskiego szpiega to zaraz w\ina na Rosje, a ja sie pytam gdzie są dowody tej zbrodni, , bo domysły mnie nie interesują w szkole mnie uczyli ze zanim sie komuś winy nie udowodni to jest niewinny,więc gdzie 100% dowody ze to Rosja - Putin zlecił te zabójstwo ???, A co do życzeń to kultura dyplomatyczna nakazuje złożyć życzenia , zwłaszcza ze Unia miała, obserwatorów wyborów w Rosji, Wielka Brytania zachowuje sie jak kraj dyktatorski z III świata !

Portret użytkownika Kodiak

Swoja droga to co to za narod

Swoja droga to co to za narod ktoremu ta sama osoba obiecuje po raz 4-ty to samo - za kazdym razem nic sie nie dzieje - jest tylko gorzej,  a Ci nadal wierza w te same obietnice i jaraja sie animacjami o potedze wojskowej Rosji. Tyle ze to animacje... takie bajeczki 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nic się nie dzieje? Animacje

Nic się nie dzieje? Animacje o potędze? Popatrz na Bliski Wschód. To, co zrobiła tam Rosja pokazuje, że kończy się era bandyckich rządów uSSmana. Pokrzyżowanie planów żydo-anglo-uSSmanów w Syrii to dobra nowina dla całego świata nękanego od dekad uSSmańskimi najazdami. Współpraca Turcji z Putinem i olanie przez nią bandyty zza oceanu jasno pokazuje, że stary świat się kończy i idzie nowe. Tak więc wróć na ziemię i skończ ze swoimi bajeczkami.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj