Putin zaprosił Erdogana do stworzenia hubu gazowego w Turcji

Kategorie: 

Źródło: tg

W Turcji mógłby powstać hub gazowy dla dostaw do krajów trzecich i giełda, gdzie Rosja i Turcja „regulowałyby ceny gazu bez podtekstów politycznych” - powiedział Putin.

 

 

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował utworzenie w Turcji hubu gazowego, który miałby dostarczać błękitne paliwo do innych krajów. Oświadczył to w Astanie w czwartek 13 października na spotkaniu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem - czwartym spotkaniem w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Według niego trasa przez Turcję stała się najbardziej niezawodną dla transportu gazu z Rosji.

 

Ten hub gazowy „może stać się platformą do wyceny gazu, a także dostaw do krajów trzecich”, w tym do Europy, powiedział Putin. Na spotkaniu telewizyjnym Erdogan nie skomentował tego pomysłu - podał Reuters.

 

Ceny gazu poszybowały w górę od rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę 24 lutego br. Europa stanęła przed wyzwaniem znalezienia alternatywnych źródeł energii po tym, jak Moskwa jednostronnie odcięła drastycznie dostawy gazu do Europy w odpowiedzi na zachodnie sankcje nałożone na wojnę Rosji z Ukrainą.

 

Jak powiedział w środę sekretarz prasowy Putina Dmitrij Pieskow, wojna Rosji z Ukrainą nie była omawiana na spotkaniu Putina z Erdoganem. Według niego „kwestia utworzenia hubu gazowego w Turcji nie była omawiana z krajami europejskimi”, ponieważ „nie ma z nimi kontaktów”, a „europejscy partnerzy to nie partnerzy, ale przeciwnicy”.

 

Erdogan z kolei wypowiedział się o „kontynuacji i wzmocnieniu” porozumienia stambulskiego o eksporcie zboża i nawozów przez porty czarnomorskie, aby „rosyjskie zboże i nawozy przez Turcję dotarły do najbiedniejszych krajów świata”. Zaproponował sporządzenie listy najbiedniejszych krajów, które otrzymałyby te produkty z Rosji.

 

22 lipca w Stambule z udziałem ONZ, Rosji, Turcji i Ukrainy podpisano dokument o utworzeniu korytarza dla eksportu zboża z trzech ukraińskich portów – Czernomorska, Odessy i Jużnyj. „Podczas gdy kroki Turcji i Rosji zakłócą pewne kręgi, zadowolą kraje słabiej rozwinięte” – powiedział Erdogan, odnosząc się do umowy.

 

Turecki prezydent powiedział też na spotkaniu z Putinem, że „w pierwszej połowie 2023 roku” zostanie uruchomiony pierwszy blok elektrowni atomowej Akkuyu, którą buduje Rosatom. Według Erdogana współpraca między Turcją i Rosją przy projekcie Akkuyu zapewni 10% zapotrzebowania na energię dla obu krajów. Prezydent Turcji opowiedział się również za budową drugiej elektrowni jądrowej w kraju.

 

Turcja nie przystąpiła do sankcji UE i USA nałożonych na Rosję za wojnę na Ukrainie. Od początku wojny Ankara zawarła szereg umów handlowych z Moskwą, a turecki eksport do Rosji wzrósł w tym okresie ponad dwukrotnie. Ponadto Erdogan zaproponował Turcję, która jest członkiem NATO, jako neutralną platformę dla ewentualnych rozmów pokojowych między Rosją a Ukrainą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Komuś przecież swój gaz

Komuś przecież swój gaz sprzedać musi bo inaczej rubli nie będzie na wszelkie zbytki i kolejne pałace złotem wykładane. Związek Radziecki też czerpał pieniądze niemal wyłącznie ze sprzedaży ropy i gazu bo NIC innego nie mieli do zaoferowania... wszystko co produkowali to był szmelc. Pamiętam jak ruscy przyjeżdzali chandlować swoimi towarami na bazarach, wręcz błagając przechodzących ludzi by cokolwiek kupili - ale to było badziewie... "wiertła" które skręcały się niczym sznurek, kombinerki pękające w dłoni przy próbie przecięcia gwoździa itd. etc. Gdy ceny ropy na świecie spadły ZSRR stracił główne zasilanie w "dewizy" i dalej już poszło samo. Putin doskonale wie że jak nie sprzeda gazu i ropy komuś innemu niż UE to będzie w "czarnej dupie".. i historia się powtórzy a on skończy jak Breżniew.. 

Portret użytkownika Hanka c

Chandlować- powiadasz? Otóż, 

Chandlować- powiadasz? Otóż,  nikogo nie musieli błagać bo mało kiedy cokolwiek im zostawało. Do dzisiaj mam kilkadziesiąt rzeczy kupionych od nich.  I są cały czas sprawne. Np maszynkę do golenia,  wyciskacz do czosnku, grabie. Nie są to zaawansowane technologie ale solidnie wykonane artykuły.  Oczywiście ktoś, kto pisze handel przez chwilę może nie mieć o tym pojęcia. 

Portret użytkownika Q.

To że trafiło Ci się kilka

To że trafiło Ci się kilka dobrych przedmiotów nie zaprzecza ogólnemu poglądowi głoszonemu PRZEZ SAMYCH rosjan. Poszukaj sobie programu "Upadek" - o związku radzieckim i posłuchaj co na ten temat mówią rosyjscy historycy.

Portret użytkownika spokoluz

US'Tallinn - powolutku z tymi

US'Tallinn - powolutku z tymi wnioskami , że

cyt. jak Moskwa jednostronnie odcięła drastycznie dostawy gazu do Europy w odpowiedzi na zachodnie sankcje nałożone na wojnę Rosji z Ukrainą.  Sankcje nałożyły usrańce na europę aby odciąć tanią energię europie z rosji i załamać godpodarki poprzez co europa jako największy importer towarów z chin zmniejszy swoje zamówienia a co przełoży się na osłabienie gospodarcze chin .

W tej bajce usrańskiej chodzi o chiny i rosję a europejczycy mają dostać w doopę w imię utrzymania hegemoni przez usrańca.

Poza tym , jakoś 12.10 "uszkodziła się sama" jedna z dwóch rur ropociągu "przyjaźń" - w drugiej rurze ropa jest tłoczona co potwierdził nasz poliński urząd nadzorujący te rury na terenie polinu czyli ropa płynie do niemców - więc jak moskwa jednostronnie zatrzymała eksport skoro ropa płynie !? No jak !? Pewnie Jamał i NS też tłoczy gaz po cichu bo jak niemcy zrobili tak szybko zapasy ? No jak ? Jakoś terminali przeładowczych gazu nie mają !

Pier..lenie i mydlenie oczu łajnotokiem usrańskim aby straszyć ludzi i mieć podstwakę pod podwyżki cen paliw , węgla i gazu. Nadwyżki idą na finansowanie upadłego państwa z 30 letnią historią państwowości i 80 letnią histroią faszyzmu i ratowanie biznesów usrańskich , w które wpompowali "giganyczne" pieniądze czyli za drobne kupili zakłady i ziemię o wartości kilkaset razy zaniżonej niż wartość rynkowa - skąd my to znamy ? - u nas lata 90te XXw..

Po drugie - proszę przedstawić noty dyplomatyczne o tym , że któraś ze stron tego prania wypowiedziała wojnę ? Usrańcy taką samą akcje przeprowadzili w Iraku ( Irakowi nikt nie pomógł ) - czy są noty dyplomatyczne o wypowiedzeniu wojny ?

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

A co tu jest do zmuszania ,

A co tu jest do zmuszania , USA juz jest w Polsce,  wystarczy pare rakiet wystrzelą w Kaliningrad I ZWIEJĄ DO NIEMIEC, A POLSKA JAK W 1939r. ZOSTANIE SAMA, a dolar znowu do góry !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Ukraina mniema ze wygra wojnę

Ukraina mniema ze wygra wojnę z Rosją , a cały świat będzie w nią inwestował , finansował , Napoleon nie wygrał z Rosją , Hitler nie wygrał z Rosją  , USA nie ma szans wygrać z Rosja, bo Rosją by USA atomówkami wypaliła  jak i całą plentę, ale naiwna Ukraina co została podpuszczona przez USA - NATO - UNIĘ mniema ze wygra wojnę z Rosją,  Ukrainą wojnę już  przegrała ,  bo to kraj zrujnowany , biedniejszy od najbiedniejszego kraju z Afryki , bo z jakiego kraju z Afryki uciekło 10 milionów obywateli,  a jeszcze zimą ucieknie dalsze 20 milionów  do UNII ! na  darmowy garnuszek , bo Unia dla swoich nie ma pracy  a dla Ukraińców będzie miała ?????

Wystarczy zobaczyć jak przez tą wojne dolar poleciał do góry a euro w dół jak i złotówka , to kto zarabia na wojnach ????

A Biblia mówi , ze to tylko przepychanki po między królem południa ( USA)  a królem pólnocy  (Rosją)

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się.

27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

Teraz tylko czekamy na ( ograniczoną wojnę atomową ) aby ogłosili Pokój i Bezpieczeństwo:

1 Tesaloniczan 5:  Kiedy tylko będą mówić:+ „Pokój+ i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,+ tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,+ i na pewno nie ujdą.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Łukasza 17: 26  A jak działo się za dni Noego,+ tak też będzie za dni Syna Człowieczego:+ 27  jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich.+ 28  Podobnie jak działo się za dni Lota:+ jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich.+ 30  Tak samo będzie w owym dniu, w którym Syn Człowieczy ma być objawiony.+

Wyroki Jehowy Boga wykona Jezus Chrystus :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Tak w skrócie !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Moim skromnym zdaniem nie ma

Moim skromnym zdaniem nie ma takiej siły która zmusi Polaków do pojechania na Ukrainę i bicia się tam z Ruskimi (odejmując skończonych kretynów ale tacy mozliwe że już tam są). Jedyna próba to będzie prowokacja ze strony wojsk rosyjskich/białoruskich albo ukraińskich na ziemii polskiej. Ale i to dla naszych polityków może się skończyć tragicznie więc raczej do tego i tak nie dojdzie bo byłoby to od razu ujawnione. Kaczor czy Tusk to nie są takie kozaki a łby by poleciały. Kacapy raczej do Polski się nie wpierdolą bo mieliby przesrane a zresztą takie problemy wolą zostawić zachodowi. Niech on się męczy zwłaszcza że kacapom tak łatwo dzięki temu uderzać w stół. Przyjdzie zmęczenie na to wszystko i putin poleci i z drugiej strony też łby pospadają a nowe kukiełki ustanowią nowy/stary ład.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Skomentuj