Putin szykuje się do wojny z Państwem Islamskim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Rosjanie postanowili posprzątać bajzel na Bliskim Wschodzie, który zaprowadzili swoimi awanturami Amerykanie. Budowa dużej bazy wojskowej w Syrii, którą zarejestrowały amerykańskie satelity szpiegowskie to dopiero początek. Rosja wysyła tam również konsekwentnie broń pancerną, samoloty i żołnierzy, którzy według nieoficjalnych informacji uczestniczą też w walkach z wahabitami z Państwa Islamskiego.

 

Kilka dni temu w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył, że Rosja jest gotowa poprowadzić antyislamską krucjatę. Wygląda na to, że Rosjanie szykują się do poważnego wsparcia syryjskiego prezydenta Baszira Assada, który w Syrii w pojedynkę stawia czoła inwazji Państwa Islamskiego.

 

Powstanie Kalifatu można prześledzić czytając wiadomości o konflikcie syryjskim zamieszczane na tym portalu od kilku lat. Dokumentują one zaciekłe próby obalenia świeckiej władzy w Syrii i to za wszelką cenę. Gdy tylko wydawało się, że Assad wspierany przez Rosjan zbliża się do rozstrzygnięcia konfliktu na swoją korzyść ktoś dofinansowywał wahabitów oferując im broń środki łączności i zaopatrzenie.

Niektórzy analitycy, powołując się na tajne raporty twierdzą, że ISIS jest tworem wyprodukowanym przez USA i Izrael za saudyjskie pieniądze. Dlatego właśnie trudno uwierzyć w to, że kraje te rzeczywiście dążą do usunięcia Kalifatu zbrojnie. Gdyby tak było mówiono by dzisiaj o wspólnej kampanii przeciwko ISIS organizowanej wraz z Rosjanami i wojskami syryjskimi.

 

Podobno w przeszłości Rosja zaproponowała, że skłoni Assada do oddania władzy ale na określonych warunkach, które zapewniały pozostanie tego kraju w tej strefie wpływów, ale propozycja ta została odrzucona. Wczoraj Rosjanie znowu zaproponowali wspólne ataki przeciwko Państwu Islamskiemu i wszystko wskazuje na to, że zrobią to tak czy inaczej z dwóch powodów.

Po pierwsze sami mają problem z ISIS na Kaukazie i lepiej prowadzić wojnę tam gdzie jest ona obecnie niż zmagać się z nią u siebie. Po drugie Syria jest kluczowa pod względem możliwości budowy gazociągu z Kataru do Europy, co bardzo popsułoby interesy Gazpromu. Z tego punktu widzenia Rosja angażując się w Syrii może po prostu stać na straży własnych interesów.

To dlatego Putin stale wzmacnia rosyjską obecność w Syrii, ściąga tam czołgi T-90, transportery opancerzone, rozbudowuje bazę Latakia czyniąc z niej miejsce dla startów serii nalotów przeciwko wahabitom. Mówi się też o sprowadzeniu do Syrii zaawansowanych systemów przeciwlotniczych Pancyr-S1, które mają być używane przez żołnierzy rosyjskich. Trudno nie odbierać tego jako ostrzeżenia względem tak zwanej "koalicji", w której skład wchodzi też Izrael pozwalający sobie na naloty dokonywane na wojska syryjskie zamiast na terrorystów.

 

Oznacza to, że ani Amerykanie, ani Żydzi nie pobombardują już sobie czego chcą, bo inaczej ich F-16 będą spadały. Nadchodzi czas na poważne zaangażowanie lądowe. Już teraz pojawiają się informacje, że w Syrii działąją żołnierze rosyjscy oraz amerykańscy komandosi. Ne wiadomo tylko czy wszyscy walczą po tej samej stronie konfliktu.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Furmański

Katar - Europa koniecznie

Katar - Europa koniecznie przez Syrię? Matko!!! Arabia Saudyjska pozwoli? Kto pisze te bzdurne artykuły....
Dlaczego jest informacja że "entered captcha is incorect" skoro wprowadzam poprawnie....
Czy ktoś administruje ten szajs????

Portret użytkownika achiles

Szef węgierskiej dyplomacji:

Szef węgierskiej dyplomacji: do Europy zmierza 35 milionów uchodźców

Państwa Europy powinny wzmacniać swoje granice, bo na Stary Kontynent zmierza od 30 do 35 milionów uchodźców. Kraje te boją się nazywać rzeczy po imieniu - twierdzi szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó.
Szijjártó Zarzuca rządom europejskim, że działają, sugerując się "kłamliwymi doniesieniami mediów". Dlatego - jak wyjaśnia - Budapeszt stoi na stanowisku, że Europa nie zdoła przyjąć setek tysięcy czy milionów imigrantów ekonomicznych.
CZYTAJ WIĘCEJ:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-wegierskiej-dyplomacji-do-europy-zmierza-35-milionow-uchodzcow/r2wtys
I KONKRETNY KOMENTARZ :
 Wczoraj leciała polityczna debata na Słowacji z premierem i ministrem obrony. Padło parę pytań i odpowiedzi mnie zaskoczyły. Mianowicie:
- premier powiedział, że imigranci to problem włoch, francji i niemców, bo to oni tam posyłali swoje wojska
- narzucane liczby imigrantów są wręcz śmieszne i Słowacja nigdy na nie nie przystąpi
- wytknął merkel hipokryzję, że 5.września powiedziała, że niemcy są w stanie przyjąć każdą ilość imigrantów aa dzisiaj narzucają innym krajom przyjmowanie bo nie dają rady
- niemcy nie grają fair, bo kazali narzucać embargo na ruskich a teraz sami kręcą lody z gazpromem i rurociągiem przez Bałtyk, na którym stracą
- jak sytuacja się nie zmieni to zamkną granicę
- przyjęcie więcej niż 300 uchodźców to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju

Na koniec jakiś pismak z judaistycznego portalu (coś jak wyborcza) zadał mu pytanie, a premier twardo do niego, że z tobą nie będę gadał bo siejecie propagandę i robicie szkodę dla kraju.

Ludzie, nie dajcie się omamić propagandzie przedstawianej w mediach, jacy to imigranci biedni i potrzebujący. Osoby broniące i popierające imigrantów najczęściej nawet nie znają realiów panujących w normalnym świecie. Siedzą w swoich domkach popijają herbatkę, czasem namażą jakiś artykulik i nigdy nie doświadczą tego co może doświadczyć przeciętny szary człowiek mieszkający w towarzystwie islamistów. Czy rodziny tych redaktorków, Merkelowych innych "elit" tego świata kiedykolwiek doświadczą konsekwencji tego co propagują? Czy ich dzieci będą musiały chodzić w burkach do szkół? Nie, wyślą je do prywatnych szkół bez islamistów, właśnie dlatego mają głęboko gdzieś co myśli szary człowiek. Na szczęście są tacy ludzie jak Orban czy właśnie Ci słowaccy politycy którym jeszcze do końca nie odbiło. Tego samego posta napisałem dzisiaj rano pod innym tematem, przepraszam za powtórki jednak chcę żeby jak najwięcej ludzi go przeczytało.

 


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika Wlodex

Same pozyteczne - to fakt -

Same pozyteczne - to fakt - rozpier...ala Ukraine, podbija i zajmuje po bandycku Krym, rozpier Gruzje, zabija opozycje we wlasnym kraju, doprowadza swoj kraj so najwiekszej od 25 lat zapasci gospodarczej, brawo putin. Oby tak dalej to problem kacapskiej rosji niedlugo zniknie.

Portret użytkownika FSSSSSS

KTOŚ MUSI TO POSPRZĄTAĆ BO

KTOŚ MUSI TO POSPRZĄTAĆ BO CZARNUCH TO ZROBIŁ STOWRZYŁ TE PAŃSTWO ISLAMSKIE Z ŻYDAMI ABY ZNISZCZYĆ SYRIE I IRAN SYRIE DLATEGO ŻE WYGONIŁA AMERYKE A IRAN BO ŻYDZI SIĘ ICH BOJĄ AMERYKA PŁACI ŻYDOM A ŻYDZI WYSYŁAJĄ BROŃ DO ISIS I TO ZACO ZA BARYŁKI ROPY ŻYDZIE NIEWINNYCH DZIECI MA ZALEŻEĆ OD ROPY ROSJA ZA CZSÓW STALINA BYŁA ZŁA ALE MUSIMY SIĘ DONIEJ PRZEŁĄCZYĆ NIE WYBACZYMY IM KATYNIA I SMOLEŃSKA ORAZ WYWUSKI NA SYBIR ALE TO SĄ NASI BRACIA SŁOWIANIE Z KRWI I KIŚCI JAK MY  LATA GDY ROSJA ZABIJAŁA POLAKÓW JUŻ MINEŁY  AMERYKA NAS ZOSTAWI JEŻELI WYWOŁAJĄ WOJNE Z ROSJĄ A WTEDY JUŻ BĘDZIE ZAAPUZNO A WTEY JAK WSZYSCY POLACY UJŻĄ CAŁĄ PRAWDE O AMERYCE TO 40MLN LUDZI OBRUCI SIĘ NA ZACHUD I BĘDZIE WALCZYĆ U BOKU ROSJAN BO AMERYKA JAK ZROBIŁA ZAMACH NA WTC DO POLSKE TEŻ MOGĄ ZNISZCZYĆ BO ZA ROPE

Strony

Skomentuj