Putin rozmieścił rakiety w okolicy granicy z Polską

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Według doniesień niemieckiej gazety Bild, Władimir Putin rozmieścił kilkanaście baterii rakiet typu Iskander-M. Niemcy zauważają, że ich zasięg to około 500 km, więc nie tylko są w stanie razić cele na całym obszarze Polski, ale byłyby w stanie dolecieć nawet do Berlina.

 

Rakiety Iskander-M zostały sprowadzone do Obwodu Kaliningradzkiego. Ta bałtycka enklawa idealnie nadaje się do prowadzenia działań zaczepnych w stosunku do naszego kraju. NIe zapominajmy, że Polska jest członkiem NATO, więc na wypadek konfliktu NATO-Rosja prawie na pewno Polska zostanie zaatakowana. Obwód Kaliningradzki jest najbardziej na zachód oddalonym skrajem Rosji i jest też silnie zmilitaryzowany.

Komentatorzy podkreślają, że Iskander-M jest rakietą, która może przenosić broń jądrową i ma zasięg znacznie poprawiony w porównaniu do poprzednich wersji. Z wyglądu przypomina niemiecką V2 z czasów II wojny światowej.

Rakiety Iskander-M w akcji

Rakiety tego typu są bardzo mobilne, ponieważ znajdują się na platformach samochodowych. Bild twierdzi, że na zdjęciach satelitarnych wypatrzono dwucyfrową liczbę wyrzutni. Zdaniem niemieckich dziennikarzy radykalny krok Rosji jest retorsją na plany budowy tarczy antyrakietowej w Europie. Rosjanie początkowo mieli ją tworzyć razem z USA, ale zostali z tego projektu wypchnięci i od razu zaczęli uważać go za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

 

Kilka dni temu informowaliśmy, że wykorzystaniem broni jądrowej groził rosyjski wicepremier Rogozin i zaledwie w kilka dni potem dowiadujemy się o obecności rakiet typu Iskander. Jednocześnie trwa konflikt na Ukrainie, w który politycznie zaangażowali się między innymi polscy politycy. Wydaje się raczej oczywiste, że rozlokowanie rakiet może być też związane z tym kryzysem, ale media wolą nie dostrzegać takich możliwości informując tylko zdawkowo, że kilkadziesiąt wyrzutni Iskander-M nagle znalazło się tuż przy naszej granicy.

 

Sam Prezydent Putin wystąpił dzisiaj publicznie, ale nie odnosił się do kwestii rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim. Za to w ostrych słowach wypowiadał się o narodach, które rozwijają nowe rodzaje broni, które mogą prowadzić do zburzenia globalnej równowagi strategicznej. Dodał, że Rosja wie jak im przeciwdziałać i jest w stanie podołać wyzwaniu zarówno na poziomie politycznym, militarnym jak i technologicznym.

<

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Moim zdaniem Putin gra na

Moim zdaniem Putin gra na nerwach syjonsko-iluminackiej bandzie debili,to jest zagrywka typowo rosyjska,rosjanie glupi nie sa i czekaja cierpliwie tak jak w 1939 r.,niech zachod rozpocznie to oni skoncza.
Historia lubi sie powtarzac.
Prawde mowiac coraz wiecej ludzi budzi sie z lemigowskiego letargu i sa swiadomi,wiedza i swiadomosc to bardzo wielkie zagrozenie dla wszystkich rzadow.

Portret użytkownika Cezar

Lepiej niech wejda tam polscy

Lepiej niech wejda tam polscy zlomiarze,polecam zlomiarzy z powiatu wieruszowskiego,potrafia w bialy dzien ukrasc metalowy plot wraz ze slupkami z posesji. Ja jestem z pogranicza opolskie-lodzkie i wiem co to za gagadki mieszkaja w wieruszowskim powiecie,mamy tu w opolskim utrapienie glowy z tymi gagadkami z wieruszowskiego,sami ci ludzie z tego powiatu potrafia dwa razy zyda sprzedac a on o tym nie bedzie wiedzial,tak ze tez polecam tych ludzi z ow powiatu wieruszowskiego by wielokrotnie sprzedali rosje wraz z USA.
My na tych z wieruszowskiego mawiamy za jordanczyki ablo mlony.
 
POLECAM ZŁOMIARZY Z WIERUSZOWSKIEGO !!!

Portret użytkownika olo manolo

Tak tak, lagodni Rosjanie a

Tak tak, lagodni Rosjanie a szczegolnie ich wspanialomyslni i sprawiedliwi przywodcy sa ostoja dobra broniaca sie przed napierajacymi zewszad silami zla.
Naciskajmy na nasze brukselskie burki zeby oddaly wladze na rzecz Kremla a zapanuje wieczny pokoj, milosc i dobrobyt. Przeciez my o tym najlepiej wiemy, mielismy to az 50 lat. 50 lat szczescia, ktoremu narodowi bylo to dane? Dziekujemy wam Rosjanie.

Portret użytkownika Młody

Rządz rosysjki jest pod

Rządz rosysjki jest pod władniem kosmitów tych, którzy mają bardzo silny w sobie żywioł metalu nieznanego pochodzenia. Zwykli rosjanie nie mają pojęcia czym jest i co to za władza. Problem tkwi za kurtyną i tam gdzie w iluzji go nie widać.
 
Kto się głębiej tym interesuje powinnie mieć o tym pojęcie.

Strony

Skomentuj