Putin proponuje zawieszenie broni na Ukrainie - jakie są warunki?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władimir Putin przedstawił pierwszą oficjalną propozycję zawieszenia broni na Ukrainie, która obejmuje kilka kluczowych warunków. Propozycja zakłada, że Ukraina musi wycofać się z Doniecka, Ługańska, Zaporoża i Chersonia oraz że nie przystąpi do NATO. Dodatkowo Ukraina miałaby pozostać krajem bez broni nuklearnej, a wszystkie sankcje nałożone na Rosję zostałyby zniesione. Nowe terytoria oraz Krym miałyby pozostać na zawsze częścią Rosji.

 

Putin jest gotów zamrozić konflikt na obecnych liniach frontu, co oznaczałoby uznanie rosyjskiej kontroli nad dużą częścią czterech ukraińskich regionów, choć nie obejmujących ich w całości. Źródła bliskie Kremlowi wskazują, że rosyjski prezydent uznałby taki stan rzeczy za zwycięstwo, argumentując, że NATO zaatakowało Rosję, ale Rosja utrzymała swoją suwerenność oraz stworzyła korytarz lądowy do Krymu.

 

Jednym z kluczowych elementów propozycji jest zobowiązanie Ukrainy do nieprzystępowania do NATO. Putin wielokrotnie podkreślał, że rozbudowa NATO w Europie Wschodniej stanowi zagrożenie dla Rosji, a brak przystąpienia Ukrainy do sojuszu miałby być jednym z gwarantów pokoju.

 

Zawieszenie broni obejmowałoby również zobowiązanie Ukrainy do pozbycia się wszelkiej broni nuklearnej. Choć Ukraina od czasu rozpadu Związku Radzieckiego nie posiada broni nuklearnej, ten warunek jest symbolicznym potwierdzeniem neutralności militarnej kraju.

 

Zniesienie sankcji nałożonych na Rosję jest kolejnym kluczowym warunkiem proponowanego zawieszenia broni. Rosja od 2014 roku, a szczególnie po inwazji na Ukrainę w 2022 roku, znajduje się pod ostrymi sankcjami gospodarczymi ze stronay Zachodu. Zniesienie tych sankcji miałoby na celu przywrócenie rosyjskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu i normalizację stosunków międzynarodowych.

 

Propozycja zawieszenia broni spotkała się jednak z mieszanymi reakcjami. Zachód, w tym Stany Zjednoczone i Europa, stanowczo podkreśla, że wszelkie inicjatywy pokojowe muszą respektować integralność terytorialną Ukrainy w jej międzynarodowo uznanych granicach. Władze w Kijowie są sceptyczne wobec propozycji Putina, wskazując na brak zaufania do rosyjskiego prezydenta, który wcześniej wielokrotnie zaprzeczał planom inwazji na Ukrainę, a następnie je zrealizował.

 

Kijów obawia się również, że zawieszenie broni może być wykorzystywane przez Rosję do przegrupowania i wzmocnienia swoich sił przed kolejną ofensywą. Podobne obawy mają także państwa zachodnie, które obawiają się, że taki krok mógłby jedynie przedłużyć konflikt i zwiększyć cierpienia ludności cywilnej.

 

Pomimo propozycji zawieszenia broni, walki na Ukrainie trwają, a obie strony obwiniają się nawzajem o brak chęci do negocjacji pokojowych. Sytuacja jest dynamiczna, a możliwość osiągnięcia trwałego pokoju pozostaje niepewna.

 

W obecnej sytuacji kluczowe jest, aby społeczność międzynarodowa kontynuowała wysiłki dyplomatyczne i naciskała na wszystkie strony konfliktu, aby dążyły do zakończenia walk i znalezienia trwałego rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo i stabilność w regionie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

USA - UNIA - NATO widzi , ze

USA - UNIA - NATO widzi , ze Rosja się cacka i  jej żal Ukrainy, to dają jej rakiety dalekiego zasięgu :

Potężne wsparcie dla Ukrainy. Tak Kijów może utrzeć nosa Putinowi. Pewny koszmar Moskwy

Włochy dołączają do dostaw rakiet dalekiego zasięgu dla Ukrainy. Władze w Rzymie przekażą Storm Shadow w ramach nowego pakietu pomocy wojskowej dla Kijowa, poinformowały źródła gazety "Fatto Quotidiano", cytowane przez The Moscow Times. To pociski kierowane typu powietrze-ziemia przeznaczone do rażenia stacjonarnych celów w odległości 250, a nawet 500 km. Oznacza to, że Ukraina będzie mogła atakować cele wojskowe Rosji na terytorium agresora.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/potezne-wsparcie-dla-ukrainy-kijow-moze-utrzec-nosa-putinowi-koszmar-moskwy/82p2jcd,79cfc278

Tylko Rosja się nie cacka, tylko jej żal zabijać Ukraińców pochodzenia Rosyjskiego , ale lada moment to się zmieni :

Rosja to król północy

USA to król południa

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę. 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Królem Północy były faszystowskie Niemcy , ale w momencie kiedy złożyli swoje sztandary w 1945r.  jako hołd Moskwie , Rosja przejęła pałeczkę króla północy po faszystowskich Niemiec ,  i wkrótce pokaże swoje prawdziwe oblicze,  a jest uzbrojona w broń jądrową i  jest nie do pokonania przez  GENDER - LBGT co reprezentuje USA - UNIA - NATO

Portret użytkownika ba19

"To oznacza koniec wojny".

"To oznacza koniec wojny". Eksperci: Jeśli Ukraina ma gdzieś wygrać, to właśnie tu

Eksperci uważają, że jeśli Ukraina wygra gdzieś w wojnie z Rosją, to na okupowanym Krymie. Na początku roku prezydent Wołodymyr Zełenski dał jasno do zrozumienia, że ​​walka o ten półwysep i Morze Czarne będzie odgrywać kluczową rolę w nadchodzących miesiącach.

https://dorzeczy.pl/opinie/599445/eksperci-jesli-ukraina-ma-gdzies-wygrac-to-wlasnie-na-krymie.html

Tylko Rosja ma zapisane w swojej doktrynie militarnej, ze w razie utraty terytorium może użyć broni atomowej , ciekawe jakby USA miała stracić np. Hawaje czy inny stan czy by nie użyła swojej broni atomowej w obronie swojego terytorium ? , USA może jej użyć a Rosja nie , gdzie wy żyjecie ze mniemacie ze Rosja jej nie użyje :

Rosja to król północy :

To bóg militaryzmu

Daniela 11: 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami. 39  I wraz z cudzoziemskim bogiem będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Kto go uzna, tego w obfitej mierze okryje chwałą, takim też da władzę pośród wielu; i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Premier Włoch groziła

Premier Włoch groziła Putinowi? Wiemy, co dokładnie powiedziała Giorgia Meloni

"

Meloni grozi Putinowi?

W pierwszej chwili pojawiły się informacje, podane m.in. przez ukraińskiego polityka Antona Geraszczenko, że Meloni zagroziła Putinowi. "Jeśli Rosja nie zgodzi się na warunki, zmusimy ją do kapitulacji" — takie słowa rzekomo wypowiedziane przez Meloni cytował Geraszczenko."

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/premier-wloch-grozila-putinowi-wiemy-co-dokladnie-powiedziala-giorgia-meloni/1lzc7qk,79cfc278

Czy ja żyje w jakieś fikcji s -f , kraj który posiada 60 tysięcy głowic atomowych ma się bać takiego wypierdka jak Włochy , czy ludzi już całkowicie stracili rozum, ze zadzierają z Rosją uzbrojoną po zęby , Biblia donosi kim jest Rosja , to król Północy, a czego dokona i nikt nie stanie mu na przeszkodzie, na razie się z  bawi z USA – UNIA – NATO  :

Daniela 11; 36  „A król będzie działał według własnej woli i będzie się wynosił oraz wywyższał nad każdego boga;+ i przeciwko Bogu bogów+ będzie mówił dziwne rzeczy. I będzie mu się wiodło, aż potępianie dobiegnie kresu;+ to bowiem, co postanowiono, musi zostać wykonane. 37  A na Boga swoich ojców nie będzie zważał; nie będzie też zważał na to, czego pragną kobiety, ani na żadnego innego boga, lecz nad każdego będzie się wywyższał.+ 38  Ale na swoim miejscu będzie oddawał chwałę bogu twierdz; i bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem i srebrem, i drogocennym kamieniem, i kosztownymi rzeczami.

Nawet Król Południa USA nie jest wstanie obronić takich kraików jak Włochy :

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Portret użytkownika axell69

Tymczasem  jakiś  palant 

Tymczasem  jakiś  palant  zwany dla niepoznaki  prezesiem   kraju  nad Wisłą  :  

"

Na „Konferencji Pokojowej” w Szwajcarii, Polska **PROPONUJE** podział Rosji na 200 państw etnicznych – Polska właśnie podpisała swój własny wyrok śmierci

 ŚWIAT 16 CZERWCA 2024 R ODSŁON: 9879

Na „Konferencji Pokojowej” w Szwajcarii, Polsce **PROPONUJE** Podział Rosji na 200 państw etnicznych – Polska właśnie podpisała swój własny wyrok śmierci

To oficjalne: Rosja powinna zostać rozbita według narodów uczestniczących w tak zwanej „konferencji pokojowej” w Szwajcarii, dotyczącej konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Czy to brzmi dla ciebie jak konferencja „pokojowa”? Pierwszy dzień tej konferencji był tak skandaliczny, że Prezydent Kolumbii wyszedł!

„Konferencja pokojowa” rozpoczęła się od przemówienia Prezydenta kraju-gospodarza, Szwajcarii, do zgromadzonych uczestników. Prezydent Szwajcarii Viola Amherd rzeczywiście mówiła coś, co brzmiało jak zdrowy rozsądek. . . mówiąc: „Wszyscy rozumiemy, że proces pokojowy bez Rosji jest nie do pomyślenia!”

A jednak właśnie to robili. . . zorganizowanie konferencji pokojowej bez jednego z bojowników: Rosji!

Potem miała czelność powiedzieć: „Możemy utorować drogę…” (o pokój) i kontynuowała „konferencję pokojową”, chociaż stwierdziła, że ​​jest to nie do pomyślenia bez Rosji. . . których ONA nie zaprosiła!

Stamtąd poszło już szybko w dół.

Prezydent Duda powiedział co następuje:

„Proponuję podzielić Rosję na 200 państw etnicznych. Rosja jest największą potęgą kolonialną na świecie i przetrzymuje w niewoli 200 państw etnicznych”. 

Oficjalna (suwerenna) propozycja polskiego prezydenta Dudy dotycząca rozbicia Rosji jest sama w sobie „zagrożeniem dla istnienia państwa rosyjskiego”. Zgodnie z publiczną doktryną Rosji dotyczącą wykorzystania własnego arsenału nuklearnego to zagrożenie dla istnienia państwa usprawiedliwia wykorzystywanie przez Rosję swojego arsenału nuklearnego do samoobrony.

Wielu osobom wydaje się, że Prezydent RP wygłaszając takie stanowisko podpisał na swój kraj wyrok śmierci!

Niemal śmieszne były słowa Prezydenta Finlandii. Prezydent Finlandii Alexander Stubb skarżył się, że Rosja „najechała” jego kraj podczas II wojny światowej i zajęła 10% jego terytorium.

 

 

Brzmi strasznie dla Finlandii, prawda? Tyle że prezydent pominął mały szczegół. . . 

Dla tych, którzy nie są silni w historii - 100% obecnego terytorium Finlandii jest hojnym darem Imperium Rosyjskiego. Widzisz, podczas II wojny światowej 100% Finlandii walczyło po stronie Hitlera . Siły fińskie brały udział w blokadzie Leningradu i jako takie przyczyniły się do śmierci głodowej milionów Rosjan .  

Żeby nie było za bardzo o tym mowy, jednym z Rosjan, którzy umarli z głodu, był brat prezydenta Władimira Putina.

Aha, i jeszcze jeden niewygodny fragment historii:

Finlandia zgodziła się również na warunki traktatu pokojowego. Rosja nie zajęła żadnego terytorium siłą.

To niesamowite, jak nazistowska przeszłość Finlandii została zamieciona pod wycieraczkę.

Może gdyby Finlandia nie pomogła zagłodzić milionów rosyjskich CYWILÓW w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg), ludzie potraktowaliby ich poważnie. 

Fakt, że Rosja pozwoliła żyć jakiemukolwiek Finowi, był nie lada prezentem. To błąd, którego Rosja nie może popełnić ponownie, gdy Finlandia stanie na celowniku Rosji.  

Prezydent Kolumbii, niech go Bóg błogosławi, WYSZEDŁ ze szczytu.

Gustavo Francisco Petro Urrego powiedział: „Zdecydowałem się zawiesić moją wizytę na „Konferencji Pokojowej” w Szwajcarii: to, co odkryliśmy na konferencji, to zasadniczo sojusz po stronie wojny i nie zgadzamy się z tym. Ameryka Łacińska nie chce więcej wojny.”

Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej wyjaśnił: „Poważne procesy negocjacyjne dotyczące Ukrainy wymagają obecności Rosji”.

Podobnie Minister Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Słowackiej  Juraj Blanár wyjaśnił: „Zgromadzenie w Szwajcarii nie zakończy konfliktu na Ukrainie, ponieważ nie ma Rosji i Chin…”.

Zatem to, co według świata będzie miało miejsce w ten weekend w Szwajcarii, to – z braku lepszego określenia – „Circle Jerk” przeprowadzany przez zachodnich wasali Stanów Zjednoczonych. Wydaje się, że nie ma realnej możliwości, aby z tej wzajemnej sesji masturbacji wyłonił się jakikolwiek pokój.

Jednak biorąc pod uwagę uwagi Prezydenta Polski Dudy, wydaje się całkiem jasne, że sytuacja wkrótce się pogorszy – i to także dla wielu innych krajów, które mają taką wizję rozbicia Rosji.

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika hazzer

Fajnie się czyta w

Fajnie się czyta w komentarzach, jak szlag trafia kacapów z ruskiej V kolumny - pamiątek po czerwonoarmistach. Cały świat kocha was tak samo, jak długonosych, ale w sumie nie ma co się dziwić, tu Chazarowie, tam Hebrajczycy, jedna wasza mać

Portret użytkownika syriues

Widzę, ze spisek aby rozwalic

Widzę, ze spisek aby rozwalic Rosje na male kawalki wyszedł No od tych co ust nie umieja zamykac.Ale jest juz jasne ,ze chazarskie psy chca ja podzielic po to aby uratowac ekonomie swojego upadlego systemu kosztem milionow jak nie miliardów istnien ludzkich.Jakby uwazali nas za wlasnosc.

Sądzę, ze ta ostateczność lezy po stronie Rosji I to Rosja ma teraz ruch.Zastanawia mnie tylko czy pojda na całość czy beda walic tu I tam jak dotychczas .Ciekawe, ze ta dostarczana bron nie dociera na Ukraine i pytanie jest gdzie stworzą kolejny front.

Portret użytkownika spokoluz

Po tym śmiesznym zgromadzeniu

Po tym śmiesznym zgromadzeniu w większości idiotów , którzy chcą utrzymać sfoje stołki i wpływy widzą i wiedzą , że z dnia na dzień sytuacja wielkiej kasiory z 404 maleje a to co chcą zajumać kacapii z zamrożonych aktywów to ułamek tego co stracą na 404.

Są w czarnej doopie , szamocą się jak spragniony na pustyni a wizja wody codziennie się oddala i wysuszają się potoki chajsu z 404 na rzecz kacapii - bilionowe aktywa w usrańskich dukatach znikają za horyzontem frontu przesuwającego się na zahut.

Sektor energetyczny 404 leży i kwiczy , sektory przemysłowe również , sektor bankowy leży , PKB leży , długi rosną , ludzi brak i wiele firm zahutnich spierdoliła - kuniec 404 nawet bez wojny i tak jest blisko. 

Dostali państwowość od Lenina i Nikity Chruszczowa i .........   sprzedali ją usrańcom a usrańcy ich wydoili jak kleszcz i zatruli - kacapia sama stworzyła wrzoda i sama musi go wycisnąć , wyczyścić i wyleczyć z nazistowskich wpływów usranii , która przez CIA odtworzyła nazizm 404 dla swoich celów jak bricks zaczął rosnąć w siłę i nie mogli w tych krajach skutecznie interweniować.

Kilka lat temu chinole wycieli całą siatkę cia w chinach - to był wstrząs w usranii i do dziś nie mają tam skutecznego wywiadu i możliwości miękkiego sabotażu . Kacapy po rajdzie wagnerów na moskwe też wyczyścili syfilis z cia .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Już we wtorek! Tego dnia ma

Już we wtorek! Tego dnia ma wybuchnąć III wojna światowa. "Najsilniejszy bodziec"

" Kushal Kumar nazywany Nowym Nostradamusem, przewidział wiele katastrof i tragicznych wydarzeń politycznych. Udawało mu się to zrobić z wielką dokładnością, dlatego jego ostrzeżenia przez wiele osób traktowane są bardzo poważnie. Tym razem Kumar wieszczy rychły początek III wojny światowej. Mają nas od tego dzielić zaledwie godziny! "

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/kushal-kumar-nowy-nostradamus-ostrzega-przed-iii-wojna-swiatowa/znpw764

Biblia potwierdza  ze do takich wydarzeń na 100% dojdzie :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

A jak na to zareaguje Bóg Biblii , Biblia donosi :

Psalm 46:   Chodźcie, zobaczcie poczynania Jehowy,+jak spowodował zadziwiające wydarzenia na ziemi.+   Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi.+Łamie łuk i kruszy włócznię,+wozy pali w ogniu.+

Psalm 46:   Chodźcie, zobaczcie poczynania Jehowy,+jak spowodował zadziwiające wydarzenia na ziemi.+   Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi.+Łamie łuk i kruszy włócznię,+wozy pali w ogniu.+

Psalm 46:   Chodźcie, zobaczcie poczynania Jehowy,+jak spowodował zadziwiające wydarzenia na ziemi.+   Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi.+Łamie łuk i kruszy włócznię,+wozy pali w ogniu.+

Portret użytkownika Jan Olgierd

Zobaczymy w poniedziałek, czy

Zobaczymy w poniedziałek, czy otworza giełdę w Moskwie. Na razie totalna panika, szturm na waluty i giełda zamknięta.Nawet juanów zabrakło, co dopiero dolarów i euro.G7 i UE wyrwały dywanik spod nóg Moskalom Jak nie opanują sytuacji to.Putin musi zacząć myśleć o utrzymaniu swego państwa w jednym kawałku.Chińczykom generalnie to odpowiada - robia z Moskwy lennika, a tryb wymiany handlowej jest jak z państwem kolonialnym - drenują mega tanio surowce, sami sprzedaja gotowe produkty wysoko przetworzone , blokują sprzedaż technologii. Jeszcze parę lat tej "przyjaźni" i z imperium Moskwy zostanie nazwa.

Portret użytkownika spokoluz

bardzo martwisz się o kacapię

bardzo martwisz się o kacapię ?  Ja się nie martwię - jakoś kacapia zawsze sobie dawała radę . Było im ciężko , bidnie i zimno ale na końcu wygrywali.

Poza tym jak w marcu wprowadzili przelicznik wróbla na złoto to kurs wróbelka szybko sie ustabilizował do wartość sprzed 24.02.2022 po ogromnym spadku. Arabia sadyjksa nie przedłużyła umowy o oparciu dulara na ropie a teraz dular i jewro znika z giełdy kacapii po podpisaniu dekretu ale sytuacja po początkowym chaosie się ustabilizuje - ciekawe czy jest to zagrywka na wzór chinoli w czasie srajdemii jak gielda pekinu walnęła w dół i za drobne powykupywali większościowe udziały w firmach zahutnich  przejmując nad nimi kontrolę.

Przy tym chaosie na początku na bank ktoś zarobii gigantyczną kasiorę lub przejmą udziały w notowanych firmach - dla picu tego nie zrobili i ma to jakiś długofalowy skutek odnieść. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj