Putin powiedział, że zagrożenie wojną nuklearną rośnie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Rosji Władimir Putin skutecznie odmówił udzielenia gwarancji, że Rosja nie użyje jako pierwsza broni jądrowej i uważa, że zagrożenie taką wojną rośnie.

Władimir Putin stwierdził, że Federacja Rosyjska „nie zwariowała” i „jest świadoma, czym jest broń nuklearna”. Wskazał także na „dużą liczbę amerykańskiej taktycznej broni jądrowej” w Europie.

„O tym, że w żadnym wypadku Rosja nie użyje pierwszego – ale jeśli nie użyje pierwszego, to w żadnym wypadku nie użyje też drugiego, ponieważ możliwości użycia w przypadku uderzenia nuklearnego na naszym terytorium są bardzo ograniczone” – powiedział Putin na spotkaniu z członkami Rady Praw Człowieka w środę 7 grudnia w odpowiedzi na prośbę o osobiste zapewnienie, że Federacja Rosyjska nie użyje broni nuklearnej.

Według Putina Moskwa postrzega ten rodzaj broni jako środek obrony i okazję do uderzenia odwetowego.

 

Ponadto Putin nazwał bezsensowne prowadzenie dodatkowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej. Stwierdził, że 150 z 300 tys. zmobilizowanych zostało już przeniesionych na front, a reszta jest szkolona w ośrodkach szkoleniowych. „W tych warunkach mówienie o jakichś dodatkowych środkach mobilizacyjnych nie ma sensu, a państwo i MON nie są obecnie potrzebne” – powiedział.

Czy Rosja jest gotowa do użycia broni jądrowej?

 

W listopadzie The New York Times, powołując się na źródła wśród urzędników amerykańskich, poinformował, że wysocy rangą rosyjscy wojskowi dyskutowali o użyciu broni jądrowej na Ukrainie. Według publikacji w rozmowach tych nie brał udziału prezydent Rosji Władimir Putin.

 

Jednocześnie rosyjski prezydent wielokrotnie deklarował, że Rosja będzie bronić swoich interesów wszelkimi dostępnymi środkami. W październiku na Kamczatce pod przywództwem Putina odbyły się ćwiczenia mające na celu przeprowadzenie zmasowanego ataku nuklearnego w odpowiedzi na podobne działania potencjalnego przeciwnika.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Poczytaj mi Mao ! Nie

Poczytaj mi Mao ! Nie potrzebuję Putina,Mnie to podpowiada ZDROWY ROZSĄDEK że " zagrożenie wojną nuklearną rośnie"   Ale NIE NIE NIE ! To wszystko Putin Lol Co pomyślę trochę to Putin :))) 

Portret użytkownika Jola Stadnik

A Pan powiedział że w dupie

A Pan powiedział że w dupie ma wasze święta, i wszystkie wasze uroczystości, i powiedział że was załatwi na cacy aż poznacie Kto Jest. Nie wiele bowiem różnicie się od chazarków, syjonistów i komunistów.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=CcvcMntHEJM

Bardzo ciekawe wideo, Putin podnosi rangę śmierci ruskiego kacapa na froncie wobec śmierci ruskiego pijaka od wódki, poucza matki że mogą chyba być zadowolone z tego że synowie stracili życie na froncie na którym przypominam zabijąją ludzi, gwałca wszystko co się rusza i kradną na potęgę (ostatni hit twittera to jak ukradli wannę, jak znajdę znowu to wkleje linka). Pytanie do putinofilów broniących kacapskiej bandziorki na froncie - robilibyście to samo ? Podoba Wam sie to ?

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika Endymion

Wanna to złom na sprzedaż, a

Wanna to złom na sprzedaż, a nie że ruskie chcą sobie w domu zamontować! Miałem kolegów, co to wanny za dzieciaka kradli na działkach. Śwmiałem się z nich, ale dzięki temu mieli na balety na mieście. To byłe ciężkie stalowe wanny, więc swoje w skupie kosztowały..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj