Putin polecił współpracę FSB i SKW a Polska Komisja Wyborcza szkoli się w Moskwie

Kategorie: 

Władimir Putin - źrodło: dreamstime.com

Kilka dni temu żółte paski wszystkich telewizji informacyjnych w Polsce pokazały mniej więcej taki komunikat - Władimir Putin polecił FSB zawarcie porozumienia o współpracy z polską SKW. Potem okazało się jeszcze, że szkolenia z demokracji odbywałi w Moskwie pracownicy naszej Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Zapanowała konsternacja, kolejna już niestety. Wygląda na to, że w Polsce rzeczywiście decyzje podejmuje Prezydent Putin. Sekwencja zdarzeń jest porażająca. Najpierw poinformował o rurze gazowej omijającej Ukrainę, a nawet doprowadził do podpisania memorandum mimo totalnego zaskoczenia polskiego rządu, a teraz arbitralnie decyduje o umowie z polskimi służbami.

 

Brzmi to trochę tak jakbyśmy pisali o Białorusi, a nie o Polsce, ale to się naprawdę zdarzyło. Na dodatek jak ustalił RMF FM szczegóły współpracy z Rosjanami są tajne.  Co może dziwić dodatkowo to fakt, że FSB, jako spadkobierca KGB to raczej służba cywilna, a SKW to służba wojskowa, dlatego nie jest to porozumienie służb na tym samym poziomie o ekwiwalentnej pozycji.

 

Wygląda to tak jakby w kontekście Rosji skandal gonił skandal, bo jeszcze nie okrzepła sytuacja po zaskakującym rozporządzeniu Putina, a już pojawiła się informacja o tym, że na szkolenie do Moskwy pojechała nasza PKW, czyli Państwowa Komisja Wyborcza. Z czego można się szkolić w Moskwie? Z demokracji? O wszystkim wiedział podobno nasz MSZ i na dodatek nasi urzędnicy podjęli próby bronienia decyzji o pobieraniu nauk wyborczych w Moskwie. Gdy do tego doda się jeszcze skandal z rosyjskimi serwerami wykorzystanymi ponoć podczas ostatnich wyborów to sytuacja robi się upiorna. Można tylko przypomnieć stare komunistyczne powiedzenie – nie ważne, kto głosuje tylko, kto liczy głosy.

 

Wygląda na to, że wszelkie te dziwne wydarzenia to sposób, w jaki Rosja daje do zrozumienia, że Polska to jej strefa wpływu i to mimo pozostawania członkiem Unii Europejskiej. Trudno ocenić jak rozwinie się sytuacja na kierunku wschodnim, ale pozostaje mieć nadzieje, że nie dojdzie do konfrontacji militarnej. Byłoby dobrze gdyby Słowianie umieli się dogadać w tych trudnych czasach, ale niestety wygląda na to, że znowu zostaniemy jakoś ograni.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dBx

Borek, nadajesz chyba z

Borek, nadajesz chyba z Komitetu Wojewódzkiego Partii na Zwierzynieckiej. Tak w każdym razie można wnioskować z zawężonego oglądu okolicy Polski, jaki przedstawiasz wraz z bredniami o legalnej władzy i uczciwych wyborach. Daruj sobie też kawałki o obalaniu ustroju siłą, bo to już wskazuje na to, że 30 lat temu widziałem ciebie w też w KW Partii ale na Św. Marcinie, pardon na tej twojej Armii Czerwonej, twojej bo partia też w gruncie rzeczy ta sama. Zresztą nie kryjecie się z tym specjalnie, wasze umizgi do czerwonych świń (Miller i jewo kamanda) wywołują wymioty.

Portret użytkownika borek

można tak przyjąć mieszkam

można tak przyjąć mieszkam jakieś 150-200 m w linii prostej od tego przybytku ale to nie ma z tym nic wspólnego , tak jak spora część ludzi uważam że PO się skompromitowało ale wybrani byli demokratycznie więc w taki sam sposób demokratyczny należy im podziękować  . Jak się okaże że poza kompromitacją popełnili przestępstwa to należy ich osądzić i skazać i to bardziej surowo jak zwykłego , pospolitego złodziejaszka można powiedzieć że jestem za drakońskimi karami za przestępstwa gospodarcze ale to inna bajka...

Portret użytkownika Lirdol

Nie ma się co bać. Zplanowano

Nie ma się co bać. Zplanowano że w najbliższych wyborach ponownie wygra PO, Ruscy tylko zadbają jak to "zaksięgować".
Czasy są takie że nic dobrego bez złego szybko nie dałoby się zrobić. Dlatego musimy poczekać na odpowiedni moment który prędzej czy później nadejdzie.
Jak już odejdą źli ludzie a na ich miejsce będą przybywać doświadczeni, świat się zmieni.
Przyspieszenie tego mogłoby wywołać wojny a tego ludzie kochający nie chcą stąd obecna chwila wydaje się aż taka długa jednak i ona się dla tej cywilizacji zakończy.

Portret użytkownika Kazek12

Ja się zstanawiam, czy jest

Ja się zstanawiam, czy jest to polecenie elit swiatowych dla tej współpracy lub czy jest to inicjatywa niemiecka w Europie, co moim zdaniem świadczy o tym samym, a rząd Tuska dla utrzymania władzy wykonuje obce polecenia dla zniszczenia Polski i jej tożsamości ?

Portret użytkownika Cosiek

Taka prawda, że od 300 lat

Taka prawda, że od 300 lat jesteśmy kolonią Niemiec z reguły i swoje oczywiśćie chwile miała też Rosja. Zwyczajny rynek zbytu. (1/3 importu pochodzi z Niemiec). Już nie wspominając o chorych planach terytorialnych jak jeszcze za II WŚ. Ruskim to na rękę, że jesteśmy kolonią, czasem swoje dostaną, chociaż jesteśmy i tak kolonią szwabską.

Portret użytkownika borek

widać że o historii wiesz

widać że o historii wiesz mało może w zaborze rosyjskim wyprali wam mózgi w Poznaniu i Wielkopolsce nigdy Niemiec nie dał sobie rady z Polakami . Polecam w ramach edukacji serial "najdłuższa wojna nowoczesnej europy " stary ale oddający w miarę dobrze losy zaboru na ziemiach zachodnich , to przykład jak można teraz walczyć z niechcianymi gośćmi 

Portret użytkownika borek

Admin nie strasz ludzi , nie

Admin nie strasz ludzi , nie wprowadzaj histerii , jak już piszesz odezwy polityczne typu "Zapanowała konsternacja, kolejna już niestety. Wygląda na to, że w Polsce rzeczywiście decyzje podejmuje Prezydent Putin. Sekwencja zdarzeń jest porażająca. Najpierw poinformował o rurze gazowej omijającej Ukrainę, a nawet doprowadził do podpisania memorandum mimo totalnego zaskoczenia polskiego rządu, a teraz arbitralnie decyduje o umowie z polskimi służbami. itd " to dodaj do tego pod jakim wpływem Ty jesteś , która z nieomylnych opcji politycznych jest najlepsza dla Polaków . Siejesz panikę i podsycasz nienawiść do organów państwa a to niezależnie od tego kto stoi na czele rządu jest karalne w każdym kraju nawet najbardziej dzikim...
Ale się miotacie jak dzieci , admin napisze że jesteśmy pod wpływam Rosji to wszyscy piszą że jesteśmy poddanymi putina jak napisze że jesteśmy pod wpływem Niemców to każdy ma tysiąc argumentów że to merkel steruje tuskiem . Może się zdecydujcie ? bo za chwilę admin wam napisze że to Czesi mają wpływ na to co się dzieje w Polsce - nie pozostanie nam nic innego jak tylko otoczyć się zasiekami i okopami na całej długości granic wycelować karabiny w stronę sąsiadów i czekać na inwazję . Upss zapomniałem że są tacy co wierzą że kosmici nas zaatakują - ale pech na niebie nie da się zrobić okopów i zasiek .

Strony

Skomentuj