Putin podpisał ustawę o karach za porównywanie ZSRR z nazistowskimi Niemcami

Kategorie: 

Źródło: tg

W Kodeksie wykroczeń administracyjnych pojawi się artykuł z karami za określenie celów i działań ZSRR i nazistowskich Niemiec w czasie II wojny światowej. Obywatelom grozi grzywna w wysokości od 1000 do 2000 rubli lub areszt do 15 dni.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę ustanawiającą odpowiedzialność administracyjną za „publiczną identyfikację” celów i działań ZSRR i nazistowskich Niemiec, a także odmowę „decydującej roli” i „misji humanitarnej” ZSRR w II wojnie światowej. Dokument został opublikowany na oficjalnym internetowym portalu informacji prawnych w sobotę 16 kwietnia br.

 

Do Kodeksu wykroczeń administracyjnych (CAO) wprowadzono nowy artykuł, który przewiduje grzywnę dla obywateli w wysokości od 1000 do 2000 rubli lub areszt administracyjny do 15 dni. Dla urzędników grzywna wyniesie od 2000 do 4000 rubli, dla osób prawnych - od 10 000 do 50 000 rubli.

 

W przypadku powtarzających się naruszeń grzywny dla obywateli wzrosną do 5 000 rubli, dla urzędników - do 20 000 rubli, dla osób prawnych - do 100 000 rubli. Ponadto urzędnikom grozi dyskwalifikacja na okres od sześciu miesięcy do roku, osoby prawne - administracyjne zawieszenie działalności na okres do 90 dni.

 

Zaprzeczanie „decydującej roli” ZSRR w pokonaniu nazizmu jest nielegalne od 2021 r.

 

Projekt ustawy został zatwierdzony przez Radę Federacji 13 kwietnia. Tydzień wcześniej, 6 kwietnia, Duma Państwowa przyjęła poprawki do Kodeksu wykroczeń administracyjnych w ostatnim, trzecim czytaniu.

 

Identyfikacja celów, decyzji i działań kierownictwa ZSRR i nazistowskich Niemiec w II wojnie światowej, a także zaprzeczenie „decydującej roli narodu radzieckiego w pokonaniu nazistowskich Niemiec i humanitarnej misji ZSRR w wyzwoleniu krajów Europy” została uznana za nielegalną w 2021 roku. Ale wtedy prawo nie przewidywało kary za ich naruszenie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jaceks77

Nikt normalny nie wprowadza

Nikt normalny nie wprowadza kar za mówienie prawdy, cóż Putin jak Judasz niedługo zniknie. Dał się wmanewrować w kłamstwo wielkiej rosji, i za to poniesie konsekwencje. A masoni zyskają kolejny teren. Nie myślałem , że jest on aż tak pustym człowiekiem.

Portret użytkownika wwwc

To tylko świadczy że w

To tylko świadczy że w krajach na wsch. od Polski (wliczając w to również PL) odradza się faszyzm, a faszyzm zawsze bierze się z biedy i kryzysu.  Kryzys można przez jakiś czas maskować choćby tak jak u nas rozdawnictwem socjalnym ale wcześniej czy później wybuchnie . W Polsce nie ma już rezerw do maskowania a na horyzoncie jest superinflacja.

W parze z tym idą  bezsensowne działania władzy które w niczym nie rozwiązują problemów gospodarczych ale mają ograniczyć swobody obywatelskie, czyli inaczej wziąć społeczeństwo za mordę. A więc: ustawa anty-Tvn i ustrawa religijna w Polsce, a także ostnie ustawy wojenne w Rosji.

Portret użytkownika Joel

Jamy są tajnymi bazami

Jamy są tajnymi bazami wojskowymi do 30 metrów pod ziemią, które wcześniej należały do kompleksu Iluminatów, a obecnie są obsługiwane przez kabała na powierzchni. Niektóre z nich ukrywają członków Chimery. Nie mogą rozciągać się więcej niż 30 metrów pod ziemią.

Istnieje około 1000 takich baz na całym świecie, a dwie główne na Ukrainie znajdują się poniżej Odessy i poniżej Zakładów Metalowych Azovstal w Mariupolu. Placówka w Mariupolu nazywa się Jama 404 i jest ocyszczana:

https://meditation539.com/2022/04/17/portal-apokatastaza/

Portret użytkownika Q

Kurs rubla to 0.05 zł czyli

Kurs rubla to 0.05 zł czyli ta grzywna 1000 do 2000 rubli to jedynie 50 do 100 zł a zamiennikiem jej jest 15 dni aresztu , co daje "dniówkę" 3 zł 33 gr do 6 zł 66 gr... niezły przelicznik .. coś mi się wydaje , że chętnych do odbębnienia grzywny to raczej nie będzie.

Kurde gdyby ten chłop miał odrobinę więcej rozumu to odciąłby się grubą kreską od mrocznej przeszłości ZSRR-u , odtajniłby wszystkie związane z dawnymi zbrodniami archiwa , potępiłby Stalina i jemu podobnych pojebów a na koniec uczyniłby Rosję bogatym krajem szczęśliwych ludzi - bo rosjanie wcale głupim narodem nie są tylko mają wielkiego "pecha" do przywódców.

Nie rozumiem tych ludzi , którzy biorą się do rządzenia tylko poto by trzymać całą resztę "za mordę" , jakby nie można było rządzić mądrze .. 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Cóż za dziwny zbieg okoliczności, bo w Polsce pis przygotowuje nowelizację ustawy o obrazie uczuć religujnych. Będą chcieli karać m.in. za podważanie dogmatów Kościoła Kat...olickiego i krytykę duchowieństwa. Pisowi proponowałbym najpierw zapoznanie się z historią Erazma Otwinowskiego, zanim znowu stworzycie kolejny legislacyjny gniot. A tak a propos obrazy uczuć religijnych: 
46 —Strzeżcie się przywódców religijnych! Oni lubią nosić wytworne szaty, oczekują wyrazów szacunku ze strony innych ludzi oraz najlepszych miejsc w świątyniach i na przyjęciach. 47 Bezwstydnie okradają biedne wdowy! Udają przy tym pobożnych i wygłaszają długie modlitwy, aby ukryć, kim są naprawdę. Tym większa spotka ich kara! - Ew. Łk. 20

.

 
1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w świątyniach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Ew. Mt. 6

.

Portret użytkownika axell69

Należy  mieć   w dupie  PiS

Należy  mieć   w dupie  PiS

Nalezy  mieć w dupie  KK 

Należy, bo  oni też tak mają - oni wiedzą że my wiemy że oni wiedzą , róznica polega na poziomie pisania  ustaw , my nie możemy - oni TAK , wiec  gniew  ludu i tak się  uzbiera na tyle by  zrobić masę początkową a później jak po pochylni  równej 

A  ewangelie to ty też możesz sobie w  dupę wsadzić .....  i jesteśmy kwita,  bo każdy   kto posługuje się  księgą  nieczystą  zwaną  bibliaa    jest tak samo nieczysty  jak słowo  pisane w niej . KNWA  rożdział  pierwszy (K-ksiegaN-niepisana W-według A-axela)

"Miej w dupie swej to co ci prawią  zastępy  i hordy  tumanów  oraz   odmieńców w   historii twej " słowo kluczowe otagowane #niebo -za wpłaty sym bo liczne !!  w kościole  uzurpatorów  do  władzy . xD 

Portret użytkownika Daniel JAXA Slavs

​​​​Putin kontaktuję się z

​​​​Putin kontaktuję się z Plejadianami dostaję technologię mogliby uruchomić program wycieczek kosmicznych do zamieszkałych Plejad jedną z tych technologii którą dostają statki kosmiczne z napędem 
Spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa z istotami pozaziemskimi aron jasnowidz
https://youtu.be/MUnRD_cyoRw
Simon Parkes twierdzi Putin kontaktuję się z Plejadianami dostaję technologię
Dziadkowie Przodkowie Następcy Cze(slav) Che(slav) Broni(slav) Miro(slav) Bogu(slav) Zdzi(slav) Slavek chęć złączenia się z Rosją bycia większym Słowiańskie

Strony

Skomentuj