Putin ostrzegł Turcję przed wspieraniem ISIL, zagroził zbudowaniem "wielkiego Stalingradu" w Syrii

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak informują media, Władimir Putin wezwał niedawno tureckiego ambasadora z Moskwy, Ümit Yardima, i przeprowadził z nim ostrą dyskusję na temat wojny w Syrii oraz szerokiego zaangażowania krajów Bliskiego Wschodu, w tym Turcji. Pojawiły się między innymi groźby zerwania stosunków dyplomatycznych i militarnego wzmocnienia Syrii. Rosja oficjalnie odrzuciła te doniesienia.

 

Nie od dziś wiadomo, że Syria otrzymuje wsparcie od Iranu, Rosji, Chin a nawet Korei Północnej. Jednak z drugiej strony, wiele również mówi się o dozbrajaniu i finansowaniu syryjskiej opozycji a nawet organizacji terrorystycznych, takich jak al-Kaida czy ISIL. Miałyby to robić państwa takie jak Arabia Saudyjska, Izrael oraz Turcja. 

 

Dziennik The Moscow Times opisał rozmowę tureckiego ambasadora Ümit Yardima z Władimirem Putinem, który nie przebierał w słowach. Spotkanie trwało ponad dwie godziny i odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Prezydent Rosji powiedział między innymi, że zerwie stosunki dyplomatyczne i przekształci Syrię w "wielki Stalingrad" jeśli Turcja będzie nadal wspierać bojówki Państwa Islamskiego (ISIL). 

"Powiedz swojemu dyktatorowi Erdoganowi żeby poszedł do piekła a jeśli nie zakończy wsparcia dla ISIS, Rosja zerwie stosunki dyplomatyczne. Jesteśmy gotowi zamienić Syrię w wielki Stalingrad przeciwko Turcji i jej saudyjskich sojuszników i ich złośliwego małego gangu Hitlerów. Twój mały dyktator jest hipokrytą, sprzeciwiał się zamachowi stanu w Egipcie, a w tym samym czasie próbuje obalić władze w Syrii. W obecnej sytuacji, Chiny, Iran i Rosja zapewnią przetrwanie Syrii" - miał powiedzieć prezydent Władimin Putin.

Wystosowane ultimatum prezydenta Rosji jest najprawdopodobniej reakcją na niedawną wypowiedź Erdogana, który powiedział, że Putin nie jest już zainteresowany wspieraniem Syrii. Co więcej, Turcja udostępniła amerykańskim myśliwcom swoją bazę lotniczą, skąd niedawno przeprowadzono pierwszy nalot na bojowników ISIL. Stany Zjednoczone będą od teraz zapewniać tzw. syryjskiej opozycji wsparcie lotnicze a jeśli zajdzie taka konieczność, mogą bombardować zarówno terrorystów, jak i wojska Assada.

 

 

Źródła:

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940513001210

http://www.veteranstoday.com/2015/08/04/putin-issues-ultimatum-threatens-war-over-erdogans-support-of-isis/

http://awdnews.com/top-news/russian-president-to-turkish-ambassador-tell-your-dictator-president-he-can-go-to-hell-along-with-his-isis-terrorists,-i-will-make-syria-a-big-stalingrad-for-him

http://www.aa.com.tr/en/politics/569101--moscow-denies-putin-called-erdogan-dictator

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Duma Państwowa zaproponowała

Duma Państwowa zaproponowała wysyłanie objętych embargiem produktów do Donbasu..
Deputowany do Dumy Państwowej Andriej Krutow zwrócił się do rosyjskiego rządu z propozycją wysyłania objętych embargiem produktów do Donbasu zamiast ich niszczenia - podaje agencja RIA Novosti.

Deputowany podkreśla, że wojna na wschodzie Ukrainy zamieniła się w „prawdziwą humanitarną katastrofę", pomoc udzielana Donbasowi przez Rosję nie wystarcza.

W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się niewielkie miasteczka i wsie w Donbasie. Kijów z kolei pogarsza sytuację faktyczną blokadą wschodnich regionów — podkreślił Krutow.

W związku z tym deputowany zwrócił się do rządu z prośbą o rozpatrzenie możliwości wysyłania produktów mieszkańcom Donbasu zamiast ich niszczenia.
Wcześniej rząd zatwierdził reguły niszczenia objętych sankcjami produktów, wwiezionych do Rosji. Objęte embargiem produkty mogą być niszczone w dowolny przewidziany przez prawo sposób. Jednocześnie niszczenie skonfiskowanych produktów odbywa się niezależnie od tego, czy wiadomo, do kogo należą i kto zorganizował transport.
Ps. Świetny pomysł. Przynajmniej będzie podarek od polskich przemytników.

Portret użytkownika achiles

Financial Times: ukraińska

Financial Times: ukraińska armia jest zdezorientowana i traci zaufanie do Kijowa ..
W ciągu roku w ukraińskiej armii i społeczeństwie gwałtownie wyrósł gniew i brak zaufania do dowództwa i polityków – pisze brytyjska gazeta „Financial Times”. Ukraińscy żołnierze służący na wschodzie kraju tracą zaufanie do prezydenta i rządu – stwierdza „Financial Times”.
Żołnierze, z którymi rozmawiał korespondent gazety, skarżą się na złe zaopatrzenie i oskarżają prezydenta o niewłaściwą politykę, w wyniku której stale dochodzi do naruszania zawieszenia broni.
— Dlaczego prezydent nie przyjeżdża tutaj? Zobaczyłby na własne oczy, jak jesteśmy źle zaopatrzeni – mówi jeden z żołnierzy. — Poroszenko woli jeździć na poligony oddalone od strefy konfliktu i lustrować nowoczesną broń, która jeszcze nie została wysłana na linię frontu.
Według brytyjskiego dziennikarza, to typowa opinia wśród ukraińskich żołnierzy. – Czują się mięsem armatnim w tej (…) tlącej się wojnie – pisze „Financial Times”.
Poroszenko wielokrotnie skarżył się, że Waszyngton nie chce dostarczać Kijowowi broni przeciwczołgowej, m.in. rakiet Javelin. Jednak ukraińska armia do tej pory nie otrzymała nawet rakiet krajowej produkcji „Stugna”.
Według brytyjskiej gazety, wielu walczących w Donbasie żołnierzy podziwia ekstremistyczną organizację „Prawy Sektor”, której lider w ubiegłym tygodniu apelował o wotum nieufności dla rządu i o przeprowadzenie nowej rewolucji.
„Financial Times” pisze, że władzom kraju nie ufa nie tylko armia, ale i społeczeństwa. Gazeta przytacza wyniki sondażu przeprowadzonego przez kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, zgodnie z którym Poroszenkę popiera jedynie 14,6% wyborców, a Jaceniuka – 1,3%.
Brytyjska gazeta jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy podaje przeciągającą się wojnę, depresję gospodarczą i hamowanie reform. Ponadto niektóre kroki podjęte przez rząd są bardzo niepopularne. Na przykład, czterokrotne podniesienie taryf na usługi komunalne, jeden z warunków udzielenie Ukrainie pomocy finansowej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, okazało się zbyt dużym obciążeniem dla Ukraińców.
Na razie nie widać bezpośrednich oznak rozpadu rządzącej koalicji, ale, według „Financial Times”, podczas październikowych wyborów do władz lokalnych Ukraińcy mogą wybrać przedstawicieli marginalnych partii.

Portret użytkownika danielov

Jestem w Wielkiej Brytanii

Jestem w Wielkiej Brytanii prawie od 8 lat , mieszkam tu, żyje i pracuję. Kiedyś zapytany co sądzę o Putinie odpowiedziałem , że bardzo mi się podoba jego postać aczkolwiek zapewne wiem o nim niewiele. Ku rozczarowaniu pytających uzasadniłem swoje stanowisko nastepująco : " w przeciwieństwie do polskiego "nierządu" który jest sprzedajna dziwką zachodu i międzynarodowego żydostwa Rosja ma prezydenta który daje swoim obywatelom poczucie dumy narodowej- to czego brakuje polskim marionetkom na stanowiskach rządzących. Wbrew powszechnemu zafałszowanemu przekazowi mediów- Dzieki Putinowi nie rozpętała się jeszcze III wojna światowa a było juz blisko przeciez USrael staral sie juz położyc łapy na Syrii i Iranie oczywiście tocząc wojnę czyjimiś rekoma bo to od zawsze było domeną pejsatych starszych braci w wierze. 
Teraz jeszcze przydałoby się wysłać Specnaz i rozprawić się z tymi nieucywilizowanymi półmałpami z ISIS, na to tylko czekam. 
Ale żeby nie słodzić Rosyjskiemu przywódcy dodam, że nie lubię go za okręt podwodny KURSK. Ale wielka polityka Rosji nigdy nie liczyła się z obywatelami więc to nie powinno nikogo dziwić. Ponadto Wladimir ma całkiem niezłą kolekcję zegarków. 

Portret użytkownika klrmf

Pamiętajmy, że ten jasnowidz

Pamiętajmy, że ten jasnowidz często się myli, ostatnie wybory miał wygrać Komorowski, ludzie mieli byc niezadowoleni, to miał być nie ich prezydent itd, wygrał Duda i wiekszość jest zadowolona z tej zmiany. Nie znaczy to, że tym razem przewiduje trafnie. Premier przejrzał do szpiku.

Portret użytkownika achiles

Steven Cohen: na Ukrainie

Steven Cohen: na Ukrainie dojrzewa druga wojna domowa...
To, co się dzieje obecnie na Ukrainie, to prawie na pewno początek drugiej wojny domowej, powiedział amerykański historyk profesor Stephen Cohen w programie Johna Batchelora.

Z punktu widzenia Cohena będzie to wojna między rządem w Kijowie, który popiera Waszyngton, a ruchem ultranacjonalistów, których liczba na Ukrainie rośnie.

Cohen wyjaśnił, że prawdopodobnie największą władzę w ruchu mają bojownicy grupy „Prawy Sektor”, wśród których według niego są także neonaziści.
„Prawy Sektor” to ukraińskie stowarzyszenie radykalnych organizacji nacjonalistycznych zakazane w Rosji. Przeciwko przywódcy ruchu Dmitrijowi Jaroszowi w Rosji została wszczęta sprawa o podżeganie do terroryzmu. W styczniu i w lutym 2014 roku bojownicy ruch brali udział w starciach z policją i zajęciu budynków administracji, a od kwietnia w tłumieniu protestów na wschodzie Ukrainy.
Historyk uważa, że Poroszenko jest już zmęczony wojną i dąży do wykonania postanowień z Mińska rozumiejąc, że jest to jedyny sposób, aby zachować prezydenturę. Jednak ultraprawicowe siły nie pozwolą mu na negocjacje z przedstawicielami Donbasu, choć jest to jeden z punktów umowy zawartej w lutym.
W związku z tym Cohen prosi tych przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, którzy wzywają do wysłania broni na Ukrainę o przemyślenie tego, komu właściwie oni pomagają: reżimowi Poroszenki czy „Prawemu Sektorowi”. Na oficjalnym szczeblu nikt nie chce omówić tej kwestii, zaznacza historyk.
Rozważając postrzeganie ukraińskiego konfliktu ze strony Stanów Zjednoczonych i Europy Cohen przyznaje, że podział między nimi rośnie, co oznacza, że polityka Waszyngtonu wobec Rosji i Ukrainy ponosi porażkę.
Jednym z powodów jest niezadowolenie z sankcji wobec Rosji. Według Cohena, jeśli spytać kilku kongresmenów o powody sankcji, to oni daliby trzy różne odpowiedzi, ponieważ nie mają pewności w tej kwestii. Historyk zauważa, że żaden z tych wyżej wymienionych powodów nie będzie wystarczającą podstawą do nałożenia sankcji.
Jeden z członków Kongresu jako przyczynę wymieniłby przyłączenie Krymu do Rosji, ale jasne jest, że półwysep już nie stanie się ponownie częścią Ukrainy, czyli sankcje, przekonuje Cohen, byłyby wieczne. Ktoś powiązałby sankcje z katastrofą Boeinga pod Donieckiem, ale eksperci wciąż nie ustalili dokładnie, kto ponosi winę za jego katastrofę.
Trzecim możliwym powodem jest „inwazja” Rosji na Ukrainę. Jednak, jak zaznacza Cohen, kryzys na wschodzie kraju rozpoczął się od wojny domowej i w tym czasie, kiedy Rosja, jego zdaniem, wspierała wschód kraju, Zachód wspierał Kijów. Czyli działania Zachodu, jego zdaniem, też można w tym przypadku porównać z wtargnięciem.

Portret użytkownika MARGO

Przestańcie się nareszcie

Przestańcie się nareszcie kłócić !
O to właśnie im chodzi, aby podzielić ludzi w jednym narodzie i by skakali sobie do gardeł... udowadniając swoje racje...
Wstydźcie się, bo dajecie się nabierać jak młode wróble na plewy...
"...BRICS to określenie grupy państw rozwijających się – Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki. Nazwa pochodzi od pierwszych liter nazw tych państw.
Czy to nowa siła, która jest jedynym ratunkiem przed USA, UE i Izraelem?...
Wiemy,  że banki centralne Chin, Rosji, Indii, Brazylii, a także RPA, są w posiadaniu klanu Rothschildów. Tak samo, jak banki centralne USA, Izraela i krajów UE.
Wiemy też, że Putin jest w różnoraki sposób zależny od tych samych osób, od których są zależni również prezydenci USA i krajów UE.
Kto zatem będzie prowadził bank BRICS?
Jego prezydentem będzie Kundapur Vaman Kamath z Indii, który jest jednym z „chłopców Davos”.
W Davos, w Szwajcarii, odbywa się co roku Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), jest spotkaniem prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych (prezydentów, premierów i innych) oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy..."
 
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/27/zgadnij-kto-prowadzi-bank-brics/
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika MARGO

Pamiętaj proszę SurvivorMan,

Pamiętaj proszę SurvivorMan, że... są to dwa sąsiedzkie narody ale... ponad wszystko są to... Ludzie, którzy odczuwają ból..., radość..., żałobę po stracie bliskich czy wdzięczność z ich powrotu do domu...,  etc... dokładnie tak samo - jak my wszyscy...
W każdym narodzie znajdą się Ludzie i... pozbawieni uczuć indywidua... żądne kasy... i prócz niej nie dostrzegające żadnych innych wartości...
Po Zdrówka  
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Strony

Skomentuj