Putin ostrzega, że NATO dąży do III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rosyjski prezydent spotykał się z zagranicznymi dziennikarzami na zakończenie Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu. Podczas serii pytań nie pozostawił wątpliwości, że świat obrał kurs, który może doprowadzić do wojny nuklearnej.

 

Władimir Putin otwarcie zapytał zachodnich dziennikarzy, dlaczego rozprzestrzeniają amerykańską propagandę. Stwierdził, że tak zwana tarcza antyrakietowa budowana rzekomo jako obronna instalacja na wypadek zagrożenia z Iranu jest de facto budowlą ofensywną, naruszająca układ sił między Rosją a USA.

"Wiemy z roku na rok, co się stanie, i oni wiedzą, że my wiemy. Tylko, że wy (dziennikarze) opowiadacie im bajki i rozprowadzacie je wśród obywateli swoich krajów. Wy, ludzie nie czujecie chyba zbliżającego się niebezpieczeństwa - to jest to, co mnie martwi. Jak można nie rozumieć, że świat jest ciągnięty w nieodwracalnym kierunku? Podczas gdy wy udajecie, że nic się nie dzieje. Nie wiem, jak do was dotrzeć."

Z punktu widzenia Putina opowieści o pokojowym charakterze NATO można włożyć między bajki. Rzekomo defensywną tarczę antyrakietową uważa za agresywny ruch NATO wymagający stosownej odpowiedzi. Oczywistą konsekwencją jest obranie teraz za cel rosyjskiego ataku bazy w Redzikowie koło Słupska gdzie mają się znajdować elementy tarczy. Putin powiedział dziennikarzom, że te same kontenery, które zawierają rzekomo gotowe do użycia antyrakiety, mogą też zawierać rakiety dalekiego i średniego zasięgu Tomahawk.

Rosyjscy analitycy twierdza, że w ciągu kilku lat USA będzie w stanie rozszerzyć zasięg operacyjny swoich wyrzutni rakiet w Polsce zwiększając ich zasięg z obecnych 500 km do 1000 km i to zdaniem Putina narusza równowagę w Europie Wschodniej sprowadzając nieuniknione niebezpieczeństwo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek Orzechowski

Ten mem porównujący sytuację

Ten mem porównujący sytuację z 1939 z tą z 2016 jest manipulacją.

Czym innym jest deklarowanie pomocy z 1939 a czym innym realne stacjonowanie wojsk sojuszniczych. Nie twierdzę, że to jakaś olbrzymia pomoc, ale jednak różnica jest zasadnicza, więc proszę nie traktować ludzi jak idiotów.

Portret użytkownika kashkdsf

Myślałem że trafiłem tu

Myślałem że trafiłem tu przypadkiem, dużo piszecie o 44.

Nie musicie jeśli nie chcecie się bać i tworzyć atmosfery strachu. Nie musicie jeśli nie chcecie zastanawiać się nad tym czy będzie jakaś wojna, a tym bardziej ustalać już teraz jej scenariusza.  Strach jest narzędziem które pozwala kontrolować ludzi. Nie musicie wierzyć tym którzy Was straszą - oni chcą Was kontrolować. Ta rzeczywistość jeszcze nie nastała. Siedzisz teraz przed monitorem, na miłość, widzisz gdzieś jakiś czołg, jakąś rakietę, ktoś próbuje wyważyć drzwi Twojego domu i porwać Twoją rodzinę? Wyjdź na zewnątrz i rozejrzyj się. Zamiast zastanawiać się nad tym, czy będzie jakaś wojna zastanówcie się nad tym, kto o to pyta. Na tym polega kontrola której ludzie poddawani są codziennie. Rzeczywistość którą kreują, manifestuje się dzięki przekonaniu, że to całe dziadostwo już istnieje, że już Was skubią po kostkach, są tuż za rogiem. Odrzućcie ten nonsens, nie karmncie się atmosferą strachu. Nie bójcie się! To chyba najważniejsze! Nie bójcie się, nie osądzajcie innych, kochajcie! Żyjcie życie!

Fajne takie filozoficzne rozmowy się tutaj nawiązały, lubię takie rozmowy. Kilka osób podzieliło się tutaj swoimi doświadczeniami. Najdonoślejszemu i najważniejszemu doświadczeniu jakie miałem w życiu towarzyszyły myśli: "Jak to, to to? To takie proste? To co z tym Bogiem? Co z Jezusem? I w co ja teraz będę wierzył? To wszystko? Jest tylko to?".

Szukajcie a znajdziecie! Każdy ma prawo żyć by odnaleźć cel i być Tu i Teraz! Poznajcie siebie!

Portret użytkownika zlezniesmaczony

....hmmmm,dokladnie,

....hmmmm,dokladnie,

...."uwazaj co piszesz" .....a ty kur..a  kim jestes ? pamietasz psy Pasikowskiego? 

.....odpowiedz: "kurwa a wy"---

wszystko w temacie parchu ...

 

Strony

Skomentuj