Putin może użyć broni nuklearnej wobec Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donosi między innymi portal wGospodarce.pl, w rozmowie ze stacją CNN generał armii amerykańskiej w stanie spoczynku Wesley Clark wyraził opinię, że Polska może stać się celem ewentualnego ataku nuklearnego ze strony Rosji, w następstwie wydarzeń związanych z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

 

 

Jak stwierdził gen. Clark, Rosja mogłaby użyć takiej broni prawdopodobnie nie wobec samej Ukrainy, lecz w stosunku do obszaru zaludnionego lub baz znajdujących się na terenie Polski. Takie działania miały być według Clarka w przeszłości ćwiczone przez rosyjską armię. W jego ocenie, użycie broni jądrowej przez Rosję mogłoby ostatecznie przyczynić się do deeskalacji konfliktu w Ukrainie. “NATO by powiedziało: »O Boże! Nie chcemy nowej wojny nuklearnej, musimy się wycofać«” – podkreślił.

 

Generał Wesley Clark Clark w latach 1997–2000 był naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

 

Od czasu wprowadzenia na terytorium Ukrainy wojsk rosyjskich także w publicznych wypowiedziach przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym Władimira Putina, pojawiają się pogróżki dotyczące ewentualnego użycia broni masowego rażenia w stosunku do państw położonych na zachód od Rosji. W szeroko komentowanej rozmowie przeprowadzonej w ostatnich dniach z CNN, rzecznik Kremla – Dmitrij Pieskow, zaznaczył, że Rosja może użyć broni jądrowej jeśli będzie mierzyć się z „egzystencjalnym zagrożeniem”. Rosja jest obecnie państwem posiadającym największą liczbę głowic jądrowych na świecie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Andrzejmaximus rex

A pisałem już 5 lat tremu, że

A pisałem już 5 lat tremu, że Rosja puści nukę na Warszawę. Jest to teraz bardziej, niż prawdopodobne. Pisałem, jako Angelus Maximu Rex... zostałem " wyśmiany"... No to jak?... Pakujcie się i spieprzajcie 50 km od Warszawy... Bo to bedzie jeszczer w tym roku!

Portret użytkownika Stanlej

Użycie tej broni wiaże się z

Użycie tej broni wiaże się z jednym >SAMOZAGŁADĄ< i wykreśleniem z map swiata Rosji i to jest nie ważne czy to będzie broń taktyczna czy inna gdyż efekt bedzie ten sam dla Rosji i Rosjan TAK ZE PRZESTAŃCIE SNUĆ głupie przypuszczenia o jej użyciu bo to nie zabawa komputerowa w której jest 100żyć !!!

Portret użytkownika Kwazar

NIE ! Ponieważ nad wszystkim

NIE ! Ponieważ nad wszystkim czuwa matka poska i cuda na kiju a nawet jakby atom szatana miał się objawić, to będzie i tak cut ocalenia kilku. A ocaleni lelum Polelum będą opowiadać Zmyśłone historie chwały nieistniejące.Czyli NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM  Tylko mnóstwo zginie.

Portret użytkownika wodzu

Ludzie żeby nie wchodzić w

Ludzie żeby nie wchodzić w głębokie tematy natury Historycznej , ekonomicznej i kulturowej ? uświadomcie sobie czym jest Ukraina ?? od 1991 r ? ano zlepeka afer !! Nowak , scenariusz do filmu Vegi ,, Pętla ,, a wy przy pomocy wujka Joe chcecie wprowadzić tam demokrację !!! to lepiej wpuszczać tam Anglików i zrobić strefę wolno cłową dla UE tak jak Hongkong !! prawdopodobnie wytną im lasy tak jak mówią sami Ukraińcy ? wycinka lasów spowodowała powódź ! logika takie drzewo wypija z przyrody do 100 kubików wody rocznie !! ale wy macie swoje mebelki Made in IKEA !!!

Portret użytkownika Ten Który Wie

Nikt nie chce wojny jądrowej,

Nikt nie chce wojny jądrowej, żadna ze stron, albowiem nikt by jej  nie wygrał. Putin owszem, straszy i szantażuje, ale pierwszy tego nie zrobi bez wyraźnej konieczności. Wie o tym, iż mógłby uruchomić odwet, a potem sprawy wymknęłyby się spod kontroli. Możliwy byłby konwencjonalny, rakietowy atak w infrastrukturę wojskową, gdyby np. Polska wysłała samoloty ze swoich lotnisk na Ukrainę ( sprawa MIG-ów). Póki co, kurdupel przestał wymachiwać szabelką, chyba reszta Europy wybiła mu to z głowy, mam nadzieję, więc raczej do tego jednak nie dojdzie.

Natomiast Polska ma prawo sprzedawać czy dostarczać broń komu zechce. Nic nikomu do tego. To, co niepokoi, to plany kradzieży prywatnej własności obywateli rosyjskich. To jakiś obłęd. Bez sprawy sądowej, wyroku, w oparciu o kryterium narodowoościowe, chcą zabierać  komuś prywatną własność. Dziś Rosjanom, jutro nam. Na przykład takim, którzy nie wezmą szprycy ?Albo od razu chipa? 

Te komentarze tutaj coraz bardziej przypominają szambo. Mało kto pisze sensownie, więcej nawalanki i pryitywnej propagandy. Poki co , ja sobie dam spokój. Pewnie będa tacy, co odetchną z ulgą :)   To mój ostatni wpis. Pozdrawiam i do zobaczenia w lepszych czasach.

Strony