Putin może użyć broni nuklearnej wobec Polski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donosi między innymi portal wGospodarce.pl, w rozmowie ze stacją CNN generał armii amerykańskiej w stanie spoczynku Wesley Clark wyraził opinię, że Polska może stać się celem ewentualnego ataku nuklearnego ze strony Rosji, w następstwie wydarzeń związanych z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

 

 

Jak stwierdził gen. Clark, Rosja mogłaby użyć takiej broni prawdopodobnie nie wobec samej Ukrainy, lecz w stosunku do obszaru zaludnionego lub baz znajdujących się na terenie Polski. Takie działania miały być według Clarka w przeszłości ćwiczone przez rosyjską armię. W jego ocenie, użycie broni jądrowej przez Rosję mogłoby ostatecznie przyczynić się do deeskalacji konfliktu w Ukrainie. “NATO by powiedziało: »O Boże! Nie chcemy nowej wojny nuklearnej, musimy się wycofać«” – podkreślił.

 

Generał Wesley Clark Clark w latach 1997–2000 był naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

 

Od czasu wprowadzenia na terytorium Ukrainy wojsk rosyjskich także w publicznych wypowiedziach przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym Władimira Putina, pojawiają się pogróżki dotyczące ewentualnego użycia broni masowego rażenia w stosunku do państw położonych na zachód od Rosji. W szeroko komentowanej rozmowie przeprowadzonej w ostatnich dniach z CNN, rzecznik Kremla – Dmitrij Pieskow, zaznaczył, że Rosja może użyć broni jądrowej jeśli będzie mierzyć się z „egzystencjalnym zagrożeniem”. Rosja jest obecnie państwem posiadającym największą liczbę głowic jądrowych na świecie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Andrzejmaximus rex

A pisałem już 5 lat tremu, że

A pisałem już 5 lat tremu, że Rosja puści nukę na Warszawę. Jest to teraz bardziej, niż prawdopodobne. Pisałem, jako Angelus Maximu Rex... zostałem " wyśmiany"... No to jak?... Pakujcie się i spieprzajcie 50 km od Warszawy... Bo to bedzie jeszczer w tym roku!

Portret użytkownika Stanlej

Użycie tej broni wiaże się z

Użycie tej broni wiaże się z jednym >SAMOZAGŁADĄ< i wykreśleniem z map swiata Rosji i to jest nie ważne czy to będzie broń taktyczna czy inna gdyż efekt bedzie ten sam dla Rosji i Rosjan TAK ZE PRZESTAŃCIE SNUĆ głupie przypuszczenia o jej użyciu bo to nie zabawa komputerowa w której jest 100żyć !!!

Portret użytkownika kosakosinski

p, li { white-space: pre-wrap

p, li { white-space: pre-wrap; }

Ważna jest tylko opinia "eksperta" biorącego udział w medialnym dyskursie, czyli w tym, co wielu dzisiaj myli z dyskusją, a wygląda to tak, jakby pomylić krzesło z krzesłem elektrycznym.

Portret użytkownika Kwazar

NIE ! Ponieważ nad wszystkim

NIE ! Ponieważ nad wszystkim czuwa matka poska i cuda na kiju a nawet jakby atom szatana miał się objawić, to będzie i tak cut ocalenia kilku. A ocaleni lelum Polelum będą opowiadać Zmyśłone historie chwały nieistniejące.Czyli NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM  Tylko mnóstwo zginie.

Strony

Skomentuj