Putin już w 2008 roku zaproponował Tuskowi rozbiór Ukrainy

Kategorie: 

Radosław Sikorski - Źródło: YouTube

Prawdziwą burzę wywołał ostatni wywiad, którego portalowi Politico udzielił były minister spraw zagranicznych Polski, Radosław Sikorski. Z przytoczonych tam słów wynika, że Władimir Putin już dawno zaproponował Donaldowi Tuskowi podział Ukrainy sugerując, aby Polacy odzyskali swoje miasto Lwów.

 

Jak twierdzi Sikorski propozycja nie spotkała się z odpowiedzią, gdy padły te słowa Tusk po prostu zamilkł. Biorąc pod uwagę fakt, że wizyta w Moskwie, na której miało dojść do złożenia tej propozycji odbyła się w 2008 roku, może to oznaczać, że plany rozbioru Ukrainy, określonej przez Putina "sztucznym krajem", istniały już wtedy.

 

Radosław Sikorski skwitował od razu, że jego słowa mogły zostać źle zrozumiane, i zaznaczył, że nie autoryzował wywiadu dla Politico. Jednak amerykański dziennikarz odpowiedziany za publikację wyraził tylko zdumienie dla polskiego zwyczaju sprawdzania tego co napisano w przeprowadzonym wywiadzie.

 

Na publikację zareagował również Kreml, który określił rewelacje Sikorskiego "niestworzonymi bzdurami". Z kolei sam Sikorski próbując jakoś ratować sytuację przypomniał, że Władimir Putin groził Ukrainie jeszcze przed szczytem NATO w Bukareszcie w 2008 roku, kiedy powiedział, że Ukraina to sztuczne państwo, zlepek terenów Rosji, Rumunii, Węgier oraz Polski. Miało to zasugerować, że pomysł rozbioru tego kraju kiełkował już wtedy.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że wywiad Sikorskiego spowodował międzynarodowe zamieszanie i zupełnie inaczej można teraz spojrzeć na wystosowaną wiosną propozycję podziału Ukrainy zgłoszoną przez wiceprzewodniczącego rosyjskiego parlamentu, Włodzimierza Żyrynowskiego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika klrmf

Nie chce mi się wierzyć, że

Nie chce mi się wierzyć, że wytresowany w dyplomacji-manipulacji  Sikorski palnął taka informację, bo akurat wzięło go na zwierzenia jak to było w 2008, mysle, że zachowanie jest celowe, ma poprostu atakować Putina, który jest zdaniem Unii i USA bardzo złym człowiekiem, teraz w mediach tołkuja jak to Putin jest agresywny i grabi Ukrainę a my mamy wierzyc w ten jedynie słuszny nurt informacji.Putin zły Obama dobry. Kto jeszcze dobry?

Portret użytkownika Kazek12

Moim zdaniem , to prawda co

Moim zdaniem , to prawda co mówei Sikorski, że Putin sondował sxprawe rozbioru Ukrainy, bo Zachodnia jej część , bezproduktywna , sprawia same kłopoty i chętnie by ja przekazał Polsce i UE, a Wschodnia część, uprzemysłowioną, zatrzymał dla Rosji.
Wszystkie te propozycje były sondowane z Węgrami i Rumunami i o tym wiedzieli wszyscy politycy, a teraz udaja, że to nieprawda, łącznie z UE i opozycją.
Sikorski z jakichś przyczyn to ujawnił i dlatego wszyscy na nim zaczęli psy wieszać, zmuszając go do kłamstwa, bo i "Komorowski" i Tusk oraz inni doskonale wiedzą, że to wszystko prawda , tylko Polacy niczego nie wiedzieli, bo rządzący ich nie poinformowali i grali z Putinem jakąś grę, któą okazuje się przegrali.

Portret użytkownika zamtrak

straszne jest to ze po latach

straszne jest to ze po latach nikt nie mowi nic o Lwowie! Wszyscy rzucamy sie z hukiem rwetesem na siebie, ten przeciwko temu, z tego strachu, ze UE ugryzie, poskapi kasy, obama obrazi, merkel dostanie czkawki, i takie tam. Problem polega na tym, ze ukraina tak naprawde JEST sztucznym panstwem, w swietle prawa miedzynarodowego nie posiadajacym nawet granic terytorialnych, a te 40 milionow ludzi, o ktorych wspomnial przedmowca, to prosze wybaczyc mieszanka roznych nacji. Lwow zostal nam zabrany, ale tam JEST POLSKA, czy to sie komus podoba, czy nie. To, ze siedza tam teraz banderowcy, naprawde tego faktu nie zmienia.
Jest naszym morlanym, patriotycznym obowiazkiem, aby o odzyskanie naszych ziem wystapic. Czy wyslac zolnierzy? Pewno nie, wystarczy sie dogadac z kim trzeba, jak trzeba. A banderowcy? Tak, na poczatku na pewno bedzie problem, ale jak ich nakarmimy mcdonaldsem, zaraz spuchna i sie uspokoja!
Ludzie! W jakich czasach my zyjemy?! Czy nie powinno nam byc wstyd za siebie samych? Moj dziadek, weteran 1920, 1939, popukal by sie tylko w czolo! Bo coz tu wiecej powiedziec?

Portret użytkownika Pytia

Jeszcze do nas wróci, gdy

Jeszcze do nas wróci, gdy Polską będą rządzić mądrzy i prawowici Polacy z dziada, pradziada. Teraz nie jest dobry moment by coś wspominać o przyłączeniu Lwowa. To by mogło spowodować wściekłość u głodnych banderowców. Dobry pomysł z nakarmieniem ich, bo najedzony człowiek ma gdzieś wojny, co innego gdy człowiek jest głodny.

Portret użytkownika TheOgoras

ludzie urodziliście się

ludzie urodziliście się wczoraj? przecież radzio to pożyteczny idiota na usługach usarela, oczywiste jest jaką ma zone I kto mu ją wcisną I po co,to stara metoda sprawdzone jeszcze za komuny niektórzy to nawet sie rozwodzili dla kasy I kariery warunkiem było tylko poślubienie z wiadomego kraju podstawionej kobiety, kraju który notabene ma najwiekszy odsetek kobiet w wywiadzie, nie miejcie złudzeń to co robił I robi radzio jest z polecenia ,a co do ukrainy to ciekawe spojrzenie ma ten szejk https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

Gdy mędrzec wskazuje księżyc, głupcy patrzą na palec

Portret użytkownika joannagodlewska

Prawda o naszych elitach

Prawda o naszych elitach rządzących coraz bardziej jest widoczna. Do braku moralności i etyki dochodzi teraz kompletny brak profesjonalizmu.
To dlatego w ciągu ostatnich lat jesteśmy ogrywani przez dyplomacje innych krajów. Byłoby to śmieszne, ale milionom Polaków w kraju jest nie do śmiechu. Ci wszyscy młodzi, którzy wyjechali upewniają się tylko, że podjęli słuszną decyzję.
Chcielibyśmy wierzyć, że  To jest wolny kraj - jak śpiewa MAFIA
 
https://www.youtube.com/watch?v=wnWj9i_q_EA&list=UU-rpOvaykJlKmTXWH7jZ1_w

Portret użytkownika Cosiek

Ogółem nie uważam, żeby

Ogółem nie uważam, żeby wszyscy byli w rządzie przekupieni, zarazem Sikorski stosuje takie wypowiedzi, że współgrają z dążeniami i opininiamii wielkiej ilości polaków, a zarazem ciężko żeby osoba będąca w poprzednim rządzie przodującą  w hierarchii dyplomatycznej zaraz a Tuskiem osobą miałaby być przekonująca, to jest to ciężka sprawa do rozmyślań.
Faktem jest jedynie że Sikorski nie raz wypowiedział ważne słowa, które odzwierciedlały rzeczywisość w jakiej stoi Polska.
I kużwa proszę Was POLACY, przestańcie z tym osądzaniem o pro europeizm lub pro rosjanizm, jakkolwiek to nazwać... To wcale niczemu nie służy, a widzę wielu nadziało się na bycie po jednej stronie, zwyczajnie będąc omamionymi internetowymi bzdurami, co oczywiście nie wyklucza tv bzdur. Te osądzania o agentury są męczące i nie prowadzą do niczego, chyba że naprawdę nad takimi portalami jak ten pracują jakieś agentury.

Strony

Skomentuj