Putin idzie w zaparte z Krymem i oskarża Polskę o pomoc w zamachu stanu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj po raz pierwszy od rozpoczęcia kryzysu na Ukrainie zabrał głos prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin. Podczas zainscenizowanej konferencji prasowej na Kremlu zobaczyliśmy zadowolonego z siebie człowieka, który śmieje się światu w twarz. Padły też niepokojące słowa na temat Polski.

 

Putin odpowiadał na pytania kilkunastu zaproszonych dziennikarzy z rozbrajającym uśmiechem Józefa Stalina znanym z Jałty w 1945. Pytany o to, kto zajął Krym, powiedział, że to nie armia rosyjska, tylko oddziały samoobrony uformowane z mieszkańców Krymu. To oczywiste pójście w zaparte i to zupełnie coś nowego, że żołnierze w mundurach bez emblematów stają się armią inwazyjną. To pierwszy taki przypadek. Putin nie widzi w tym problemu i uznaje, że aktywiści mogli kupić mundury. Klasyczne pójście w zaparte.

Dodał też, że nie uznaje rządu w Kijowie nazywając ich uzurpatorami, ale wspomniał, że premier Miedwiediew ma kontakt telefoniczny z pełniącym obowiązki premiera Ukrainy, Arsenijem Jaceniukiem. Putin dodał, że w tej chwili nie ma po stronie ukraińskiej nikogo z kim mógłby rozmawiać i czeka na wynik wyborów, których przecież może nie uznać. Oznacza to, że ryzyko wojny NATO-Rosja wydaje się na jakiś czas zażegnane, przynajmniej do maja tego roku.

 

Putin będzie teraz grillował Ukrainę i zaczyna to robić stosując nacisk ekonomiczny. Tak należy odbierać cofnięcie obniżki cen gazu. To poważny cios dla gospodarki tego kraju i groźba przyspieszenia nadchodzącego bankructwa. Tego chce Rosja, bo ludzie dociśnięci podwyżkami cen gazu mogą zmieść obecną władzę. Z pewnością też podczas majowych wyborów, dzięki takiej polityce, Putin będzie mógł zamontować swojego ukraińskiego „Leppera”, który zagospodaruje elektorat sprzeciwu.

 

Szczególnie niepokojąco brzmią słowa o udziale Polski w zorganizowaniu przewrotu na Ukrainie. Rosyjski prezydent stwierdził, że bojówki z Majdanu były szkolone przez Polaków i Litwinów. Putin pochwalił organizację bojowników, mówiąc, że funkcjonowali jak Specnaz. Zaraz potem dodał, że na Krymie wśród samoobrony też widać dobrą organizację.

 

W świat poszedł więc sygnał, że Władimir Putin oskarża o inspirowanie zamachu stanu Polaków i uważa, że „skoro oni mogą to ja też”. Oczywiście dobrze wiemy, że takie zaangażowanie, które z pewnością zostanie gorliwie zdementowane tak jak wcześniej polskie obozy dla Talibów na Mazurach, to nie była raczej polska inicjatywa, gdyż inne służby pełniły tam wiodącą rolę, ale to my możemy oberwać. Nasz kraj został po prostu wykorzystany przez inne, najwyraźniej mądrzejsze nacje, a tera Putin to wskazuje w sobie potrzebnym świetle.

 

Nie trzeba chyba przekonywać jak bardzo niebezpieczna jest taka argumentacja. Polska staje się według Putina stroną w konflikcie, a więc i wrogiem. Zostaje to na dodatek ogłoszone na konferencji prasowej, którą śledzi cały świat. Nasza niemrawa i niezrozumiała odpowiedź nie ma szans na przebicie się do światowej opinii publicznej.

 

Wygląda na to, że groźba konfliktu weszliśmy właśnie w okres nowej „zimnej wojny”. Nasz kraj jest tym razem po drugiej stronie barykady. Nie zmienia się jednak to, że tak jak w przypadku poprzedniej tak i teraz Polska jest krajem frontowym. Wynika to bezpośrednio z doktryny NATO, które o ile będzie nas bronić, zrobi to niszcząc przy okazji nasz kraj. Dzisiejsza konferencja prasowa Władimira Putina potwierdza ostatecznie, że klasyfikuje on Polskę jako wroga i potencjalny cel militarnego uderzenia, dla którego pretekstów znajdzie się aż nadto.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Zeby nasz Narod byl tak madry

Zeby nasz Narod byl tak madry jak na tym forum w innych obszarach egzystencji to bysmy byli druga Japonia jak mawal klasyk.

Co jeden to lepszy... Co teoria to ciekawsza...same politykiery... Jak tak sie poczyta to mozna tu odkryc najwieksze tajemnice swiata... Tyle talentow sie marnuje... Same zlote recepty na dobrobyt w panstwie i na swiecie... Ze tez nikt was nie doceni.

A pelny obraz wyglada tak ze traca tu nacjonalizmem, dziwnymi radykalizmami, zabobonami rodem z XIX w., a wszystko to podszyte uprzedzeniami i rasizmem.

Dzieki takim ludziom jacy tu w duzej mierze pisza, swiat ma racje... Jestesmy zasciankiem. Pelnym smutnych i zawzietych ludzi nie potrafiacych ani zaufac, ani sie usmiechac. Tu jeszcze dlugi kazdy Niemiec zawsze bedzie hitlerowcem, kazdy zyd zawsze bedzie zlodziejem a Rosjanin pijakiem... Itp

Moze mlode pokolenie ktore nie spina sie tak na wszystko, i nie rozlicza kazdego niemca za pradziadka w wermachcie bedzie potrafilo tchnac troche swieżosci w duszne grona samoprzyklaskujacych sobie glosicieli prawd ostatecznych takich jakie funkcjonuja na tym forum.

Szczescia zycze i wiecej refleksji nad wlasna osoba

Portret użytkownika greani11

masz racje idz gin  i tak jak

masz racje idz gin  i tak jak wygrasz rzad cie bedzie mila w dupie i jeszcze dobrze z ciebie pociagnie - pozatym zostaw mi adres twojej laski zaopiekuje si eja  wiesz polak powinien pomagac duriemu jestescie katolikami ja nie . a potomkow zrobie ale za granicami wiec nei wiem czy beda chcieli kiedys do zaklamanego kraju wrocic wiec nasuwa sie pytanie za co chcesz walczyc?

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

@Jędrek Święte

@Jędrek
Święte słowa!
Chciałem Ci dać strzałkę w góre ale "system nie pozwala" bo łącze się przez CybeGhosta VPN z serwera w ... Rosji Język
 
PS. Bardzo wątpię czy obecnie Rosja wydała by moje dane posliej policji Biggrin

Portret użytkownika Medium

Chciałem Ci dać strzałkę w

Chciałem Ci dać strzałkę w góre ale "system nie pozwala" bo łącze się przez CybeGhosta VPN z serwera w ... Rosji
 

Choćbyś się i z księżyca łączył, nawet przez VPN, system pozwala na ocenę innych postów tylko zarejestrowanym użytkownikom. Tak więc najpierw konto na portalu, a potem prawo do oceny postów.

Portret użytkownika Jędrek

Prawdziwa propagandówa,

Prawdziwa propagandówa, jakiej nie powstydziłaby się "Trybuna Ludu" i Jerzy Urban. Czy możecie pisać obiektywnie, bo obniżacie poziom takimi sformułowaniami jak "z rozbrajającym uśmiechem Józefa Stalina znanym z Jałty w 1945"? Po prostu żenada...

Strony

Skomentuj