Putin grozi III wojną światową jeśli NATO wkroczy na Ukrainę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Napięcia na linii Rosja-NATO osiągają niebezpieczny poziom. W ostatnim wystąpieniu prezydent Władimir Putin ostrzegł, że bezpośrednia interwencja wojskowa NATO na Ukrainie może doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej. Jego słowa wysłały drżenie po całym świecie, podsycając obawy przed eskalacją konfliktu do globalnych rozmiarów.

 

 

Putin wielokrotnie podważał legalność rządu Wołodymyra Zełenskiego, twierdząc, że przedłużenie jego kadencji jest sprzeczne z ukraińską konstytucją. Rosyjskie media i oficjalne źródła starają się zdyskredytować ukraińskie władze, próbując w ten sposób osłabić międzynarodowe poparcie dla Kijowa.

 

Groźby Putina należy rozpatrywać w kontekście narastających napięć między Rosją a NATO. Konflikt na Ukrainie trwa już ponad dwa lata, a wsparcie militarne Sojuszu dla tego kraju jest postrzegane przez Moskwę jako bezpośrednie zagrożenie. NATO dostarcza Ukrainie znaczne ilości broni i sprzętu, co według Putina zbliża świat do niebezpiecznej granicy, za którą może czekać globalny konflikt.

 

Jednym z głównych punktów spornych jest możliwość przystąpienia Ukrainy do NATO. Rosja wielokrotnie ostrzegała, że taki krok będzie postrzegany jako bezpośrednie zagrożenie dla jej bezpieczeństwa narodowego. Rosyjscy urzędnicy i media sugerują, że członkostwo Ukrainy w Sojuszu jest nie do zaakceptowania i może wywołać poważną reakcję militarną ze strony Moskwy.

 

Słowa Putina spotkały się z szerokim echem na arenie międzynarodowej. Wielu analityków podkreśla, że groźby te mają na celu odstraszenie NATO od dalszej eskalacji swojej obecności wojskowej w regionie. Jednocześnie eksperci zaznaczają, że ryzyko eskalacji do pełnoskalowego konfliktu jest realne, szczególnie w obliczu rosnącej militarnej aktywności obu stron.

 

Niedawne wydarzenia w Ukrainie, w tym intensyfikacja działań wojennych oraz ataki na cele cywilne, potęgują obawy przed dalszym pogorszeniem sytuacji. Analitycy wskazują, że zarówno Rosja, jak i NATO muszą zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć niekontrolowanej eskalacji, która mogłaby prowadzić do globalnej katastrofy.

 

Świat stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest utrzymanie pokoju i stabilności w regionie, który jest epicentrum globalnych napięć. Polityczne i militarne decyzje podejmowane w najbliższych miesiącach będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości nie tylko Ukrainy, ale i całego świata.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Rosjanie przejęli pocisk

Rosjanie przejęli pocisk ATACMS? Ekspert zabrał głos

"Rosyjscy eksperci badają amerykańskie pociski balistyczne ATACMS, donosi agencja RIA Novosti, powołując się na anonimowego specjalistę ds. uzbrojenia. Według niego skupiają się oni na analizach systemu naprowadzania oraz korekcji lotu pocisku, który w ostatnim czasie spędza sen z powiek rosyjskiej armii. "

https://tech.wp.pl/rosjanie-przejeli-pocisk-atacms-ekspert-zabral-glos,7044449748806144a

Teraz te "rakiety" będą mieli Rosjanie , Korea Północna , Chiny , Iran , Irak,  Kuba,  itd.  i każdy kraj wrogo usposobiony do USA - UNII - NATO , ciekawe czym będą je teraz zestrzeliwać  - swoimi patriotami !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Tylko pewnie Ukraińcy sami sprzedali te rakiety Rosji , każdy na tej wojnie patrzy jak tu   zarobić !  bo jak można takie rakiety dawać takiemu skorumpowanemu narodowi jak Ukraina !

Portret użytkownika ba19

Dlaczego nikt nie napisze

Dlaczego nikt nie napisze gdzie najbardziej jest niebezpiecznie dla dzieci na  naszej planecie , gdyby to działo się w Rosji  , już USA - UNIA - NATO by nałożyło tysiące sankcji na Rosje :

ONZ: W Izraelu i Palestynie dzieci cierpią najbardziej na świecie

Najwięcej poważnych naruszeń i aktów przemocy wobec dzieci, z których wiele zakończyło się śmiercią, miało w tym roku miejsce w Izraelu i na terenach palestyńskich - wynika z raportu ONZ o dzieciach w konfliktach zbrojnych. Władze Izraela nie kryją oburzenia.

https://wyborcza.pl/7,75399,31057548,onz-w-izraelu-i-palestynie-dzieci-cierpia-najbardziej-na-swiecie.html

To kto uprawia największy terroryzm względem dzieci ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Indyk myślał o niedzieli a w

Indyk myślał o niedzieli a w sobotę ?:

Łukasza 21: 35  jak sidło+. Bo przyjdzie na wszystkich mieszkańców ziemi.

Łukasza 17: 26  A jak działo się za dni Noego,+ tak też będzie za dni Syna Człowieczego:+ 27  jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich.+ 28  Podobnie jak działo się za dni Lota:+ jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich.+ 30  Tak samo będzie w owym dniu, w którym Syn Człowieczy ma być objawiony.+

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Portret użytkownika Jaca

III wojna światowa już sie

III wojna światowa już sie rozgrywa. To tylko kwestia czasu aż dotrze do Polski w postaci rosyjskiej armii. Niestety nasi "rządzący" przez lata rozbroili nasz kraj i obronę naszego kraju uzależniają od widzimisie Amerykanów. Na jesieni prezydentem w USA zostanie Trump, we Francji i w Niemczech już niedługo władze zdobędą partie polityczne zinfiltrowane przez rosyjski wywiad. Wynik tego dla Polski jest wszystkim znany.

Portret użytkownika dominikq

a za tym z nazwy rosyjskim

a za tym z nazwy rosyjskim wywiadem stoja ci sami ludzie - czlowiek z watykanu - co bidenem obencym rzadem unii europa jeszcze chyba bez granic, ale to tylko po to aby przyhamowywac blokowac portale podziemne dla przestrzeni takich samych jak ta tutaj lecz z inna zawartoscia zamiast ludzi jakies myslace jaszczurki zwane reptilianie badz wampiry dlugowieczne zywiace sie krwia jakiej nie posiadaja wlasnej badz potezne pajaki jakie zywcem pozra miliard brudasow z chin czy indii, ludzkosc nigdy nie doswiadczy postepu ewolucji jak to zwal jesli to nie zostanie uwolnione, chazarskie skurwysyny z watykanu utraca wladze zajecie sens zycia,

Portret użytkownika oleg

Milionowa czerwona linia

Milionowa czerwona linia rosji w tej wonie. Putin groził konswkencjami na samym początku jak tylko wygłosił przemówienie i nie zrobił NIC. Putin to król kłamstw. W czasie jego gróźb zachód dostarczył ukrainie czołgi, samoloty, rakiety i inną broń oraz zapewnił ukrainie wielomiliardowe wsparcie i NIC. Kompletne zero konsekwnecji. Póki co tylko sobie gada. I chyba tak zostanie, bo jeśli rosja błaga o pomoc koreę północną to jest na prawde źle z tym krajem. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika spokoluz

cały czas myślałem , że ty to

cały czas myślałem , że ty to banderopitek a tu się okazuje już w wielu z twoich komenatrzy , że ty się martiwsz o kacapów - teraz nie wiem , co o tobie sądzić .

Wczesniej zawsze byłeś za banderlandem , potem przeciw banderlandowi i kacapii a teraz tylko narzekanie na to , że kacapia błedy popełnia i jest z nią źle . 

Już ci napisałem , ze o kacapię nie ma się co martwić - oni sobie zawsze dają radę -,raz gorzej raz lepiej ale zawsze na konću kacapia osiąga to co chce. To po co się martwić i użalać - jak se pościelą tak się wyśpią - to nie nasz cyrk i nie nasze małpy - my mamy większe problemy niż kacapia.

Czy ty dobrze się czujesz ?  Hulajnoga przestała działać ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

To nie jest martwienie się.

To nie jest martwienie się. Rosja jest tak żałosna, ze troche mi jej szkoda. Trochę tak, jakby drużyna piłkarska wbijała 7 gola przeciwnej drużynie. Niby fajnie, ale troche szkoda, bo nikt nie chciałby być w skórze przegranych i dostawać takiego wpierdolu. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj