Putin chce, aby rosyjskie firmy zrezygnowały z zagranicznych technologii informatycznych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł firmy technologiczne, że utracą kontrakty z rządem, jeśli postanowią kupić jakiekolwiek zagraniczne oprogramowanie. Jego zdaniem Rosja uzyska bezpieczeństwo cybernetyczne tylko jeśli nie będzie korzystać z programów, które pochodzą ze źródeł potencjalnych zagrożeń.

Jeśli mowa o bezpieczeństwie to istnieją zagadnienia, które są kluczowe dla państwa w kwestii jego sprawnego funkcjonowania. Bez nich nie ma możliwości funkcjonowania części regionów i sektorów mechanizmu państwowego,” cytuje wypowiedź prezydenta agencja Interfax.

 

„Jeśli więc masz zamiar zakupić oprogramowanie w tak ogromnych ilościach, musisz się spodziewać, że w pewnym momencie dotyczącym owych krytycznych regionów funkcjonowania, państwo powie Ci: Wiesz, nie możemy tego kupić, ponieważ jeśli ktoś za granicą przyciśnie jeden guzik – nagle cały sektor przestanie działać… Miej to więc na uwadze.”

W całej tej grze nie chodzi tylko o cyberbezpieczeństwo Rosji. Moskwa już wcześniej naciskała na mniejszą zależność od importu zagranicznego od czasu sankcji wprowadzonych przez Zachód w 2014 roku. Kreml postrzega technologię jako obszar, w którym jego kraj wciąż ma szansę na wyróżnienie się i zachowanie pełnej odrębności.

 

W swojej gospodarce, jak i budżecie, Federacja Rosyjska wciąż jest silnie zależna od węglowodorów. Załamanie się cen ropy połączone z zachodnimi sankcjami było podwójnym uderzeniem w witalną część ekonomii rosyjskiej, w efekcie Putin koncentruje się na zabezpieczeniu państwa przed powtórką podobnego scenariusza w przyszłości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie się odizolują trollu,

nie się odizolują trollu, tylko UNIEZALEŻNIĄ. To wielka róznica. Uniezależnić się trzeba od bandyckiego zachodu kontrolowanego przez żydo-uSSmanię, bo upadający hegemon jest nieprzewidywalny. A upadający hegemon to także koniec twojego nazi-banderowskiego szamba. I o to chodzi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Has$

Podpinam się pod posta

Podpinam się pod posta (sarkazm) i pytam sie, jakiej narodowości i jakiego wyznania  byli mordercy pociagajacy za spust w Katyniu. Jaka nacja tak się przysłuzyła i jaka nacja tak genetycznie nienawidzi Polaków ??? Język

Skomentuj