Putin i Ahmadineżad spotkają się w Chinach

Kategorie: 

news.xinhuanet.com

Rosja i Chiny są największymi sprzymierzeńcami Iranu. Trudno się, zatem dziwić, że na przyszłotygodniowym szczycie w Pekinie temat nacisków Zachodu na Teheran będzie głównym tematem rozmów.

 

Informacje płynące z Kremla wskazują na to, że inicjatywa spotkania wyszła „z obu stron" w trakcie jednej z rozmów telefonicznych. Prawdopodobnie będą ustalane szczegóły postępowania w trakcie negocjacji między światowymi potęgami a Teheranem, które Rosjanie poprowadzą 18 i 19 czerwca.

 

Zbliżenie Rosji i Iranu stanowi powód do niepokoju dla USA, ponieważ bardzo ogranicza pole manewru państw NATO. Przypomina to trochę grę w pokera, w której Amerykanie, co jakiś czas mówią "sprawdzam". Do tej pory zawsze mieli mocne karty, ale wraz z powrotem Putina na stanowisko prezydenta Rosji może się skończyć dobra passa samowolek USA na świecie.

 

Trwająca właśnie awantura w Syrii jest prognostykiem dla tego, co może się wkrótce wydarzyć z Iranem. Presja międzynarodowa, jaką wywarto na Rosji po masakrze w Huli nie ma precedensu. Rosjanie odpowiadają, że wtrącanie się sił zewnętrznych w wewnętrzne sprawy Syrii jest niedopuszczalne.

 

Chińczycy również ostrzegli Zachód, aby nie interweniował i dodali, że w pełni popierają postawę Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chociaż Putin to KGB-owski

Chociaż Putin to KGB-owski zabójca, w tym naszych rodaków, to jednak wolę jawnego łotra niż zakłamanego bambo... Popieram też Iran i jego antyamerykański opór Tylko te mocarstwa jak również Chiny stanowią przeciwwagę dla amerykańskiego globalnego  terroryzmu

Portret użytkownika Milkman

jak widać Rosja twardo stoi

jak widać Rosjatwardo stoi zaIranem, bynajmniej narazie bo ma w tym celuinteresy, dobrze opłacalne, a przy okazji maokazje utemperować USA i Izrael że Iran maw Rosji poparcie, także USA może mieć twardyorzech do zgryzienia, bynajmiej jak narazie, boi tak się przekonamy sami jaka będzie przyszłość. 

Portret użytkownika danielov

... a wlasnie ze dlatego do

... a wlasnie ze dlatego do wojny dojdzie i wlasnie dlatego jestesmy u progu wielkiej wojny. Rzadzacy tym swiatem sprowokuja rosje i chiny do wojny, albo i napuszcza jednych na drugich. Domená naszych pejsatych przyjacól zawsze bylo podjudzanie i toczenie wojen cudzymi rekoma.

Portret użytkownika danielov

Drogi adimie szukam

Drogi adimie szukam informacji na temat tej ekspedycji badającej co sie znajduje na dnie Bałtyku- ponoc jakies UFO. Ekspedycja ruszyła chyba kilka dni temu ale w mediach cisza....pewnie juz wiadomo czy to cos jest ufo czy nie.Dzięki!

Portret użytkownika Stefan

Amerykańscy naukowcy z NASA

Amerykańscy naukowcy z NASA ustalili niezbicie, że na dnie leży wieko po słoiku po ogórkach kiszonych, które zatopiła Armia Czerwona w 1944 roku, atakując niemiecki okręt podwodny. Wieko obrosło glonami w sposób kolisty, napęczniało do 60 m średnicy i stąd taki kształt. Tak więc kolejna teoria spiskowa na temat ufo upadła, ośmieszając całkowicie oszołomów wierzących w kosmitów i zielone ludziki.

Strony

Skomentuj