Pustynie w Arabii Saudyjskiej zakwitły dywanami kwiatów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Pustynny kraj jakim jest Arabia Saudyjska, doświadczył w ostatnich tygodniach bezprecedensowej ilości ulew i deszczów. Spowodowały one liczne powodzie, ale też nawodniły pustynie powodując niesamowity wzrost roślinności.

 

Początkowo saudyjskie pustynie zazieleniły się, co samo w sobie było niezwykłym wydarzeniem. Teraz zieleń pustynnych łąk zastąpił fiolet kwitnących kwiatów. Niektórzy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej uznali, że sceneria ta jest na tyle wyjątkowa, że warto się udać na piknik za miasto.

 

Wszystkie te kwitnące rośliny musiały zostać jakoś zasiane. Najprawdopodobniej odpowiada za to wiatr i ptaki. Nasiona mogły się kumulować z roku na rok w oczekiwaniu na sprzyjające warunki.

 

Wiele z nich ma na pewno wiele lat. Teraz rośliny dokończa cykl wegetacyjny i wytworzą nasiona, które znowu będą czekały na pustyni na odpowiednie warunki do wzrostu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

To nieprawda , że nasiona z

To nieprawda , że nasiona z tych kwiatów będą musiały znowu długo czekać aż powtórzy się znowu taka obfitość opadów . Te opady będa co roku się powtarzać a nawet będą wiekszę . I tak będzie na wszystkich pustyniach świata i to nie jednorazowy epizod " anomali klimatycznej " ale tendencja która będzie narastać . Trwa prezestrajanie klimatu na skale świtową .Było to zapowiadane przez proroków w Piśmie św.i nie jest za sprawą jakichś HAARP - ów .

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Admin napisz lepiej co to są

Admin napisz lepiej co to są te panic romy i czemu się w nich pali nastolatkami jak w węglem w piecu - ja nie z tej epoki i nie rozumieć nowa mowa. Pierwsze słyszę o takich przybytkach przydał by się poradnik bo nie nadążam.

Portret użytkownika GOŁOTA

Znalezione w sieci warte

Znalezione w sieci warte przeczytania

"Czyli wygląda na to, że nikt nie widzi wagi i powagi tej ostatnio wprowadzonej przez „polski” rząd (i chyba także „parlamęt”) „drobnej” zmiany prawnej?
Napiszę Państwu, jak to wygląda według mnie.
Dotychczasowy status prawny ziemi polskiej gwarantował, że bez względu na to kto tę ziemię użytkował, była to ziemia POLSKA.

Ziemia należąca do SUWERENA, czyli NARODU polskiego.

Obecnie ziemia dotychczas polska należy do tego, kto jest jej właścicielem.

Jeśli jakiś „niemiec” kupi kilkaset hektarów dotychczas polskiej ziemi na przykład nad granicą z Niemcownią i zachce mu się ją przyłączyć do Republiki Federalnej Niemiec – to będzie mógł to zrobić!
Bo to jego niemiecka własność jest. Wyłączona spod polskiego prawodawstwa.
Polskie Państwo czyli Polacy, SUWEREN, nie ma już nic do gadania w sprawie tego kawałka ziemi!!!

Do tego dochodzi kwestia ziemi (obszarów Polski) będących w swej istocie Polską, które nie były w użytkowaniu wieczystym żadnej osoby prywatnej, czy prawnej. Chodzi mi o ziemie nazywane >państwowymi<. Te państwowe obszary były własnością SUWERENA czyli własnością Polaków, tworzących Państwo Polskie.

Wraz z likwidacją użytkowania wieczystego ziemie te stają się BEZPAŃSKIE!!!
Naturalną koleją rzeczy będzie znalezienie im właściciela. A kto nim będzie?
A na ile $zekli Polacy są przez „polskie” rządy od 1989 roku zadłużeni? I u kogo?…

Chwytacie Państwo istotę rzeczy???

Z nowym 2019 rokiem POLSKA PRZESTAŁA ISTNIEĆ!!!
 

Portret użytkownika Natenczas_Wojski

GŁUPOTY! Pierwszy raz słyszę,

GŁUPOTY! Pierwszy raz słyszę, żeby prywatna własność ziemi wyłączała ją z państwowej, polskiej jurysdykcji. Przecież ta konkretna ziemia leży na terenie jakiejś gminy, powiatu, wreszcie województwa. Są to wszystko państwowe jednostki administracji terytorialnej. Zawiadują nimi państwowe urzędy. Są jednostki polskiego samorządu, które wydają co do tej ziemi kluczowe decyzje, jak choćby miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dla tej ziemi istnieją księgi wieczyste, założone i zdeponowane w polskich Sądach. Nie pisz więc chorych bredni, że właściciel Niemiec będzie mógł swój kawałek przyłączyć do Reichu, bo to są paroksyzmy umysłowe! Gdyby tak było, to państwa w ogóle przestały by istnieć, nie tylko Państwo Polskie... Zresztą nie zapominaj, że tylko zwierzchnia, kilkudziesięciocentymetrowa warstwa gleby należy do właściciela. Wszystko co poniżej - nie jest jego! Gdyby pod spodem była jakakolwiek kopalina - węgiel czy nawet kamień kredowy, to on należy do Państwa. Nawet na kopanie piachu z własnej działki, właściciel musi uzyskać państwową koncesję... Nie siej więc paniki, wyjątkowo absurdalnej.

Strony

Skomentuj