Puls Ziemi, zwany Rezonansem Schumanna może być kluczowym czynnikiem, wpływającym na każdego z nas

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia

Od 1986 roku wiadomo, że istnieje coś takiego jak puls planety, zwany też od nazwiska jego odkrywcy rezonansem Schumanna. Jest to elektromagnetyczna częstotliwość Ziemi, która przez długi czas uważana była za stałą i wynosiła 7,83 Hz. Okazuje się, że 7,83 Hz to częstotliwość w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu. Trudno o lepszy dowód na głęboką integrację człowieka z naturą.

 

Badaniami tego zjawiska zainteresowała się agencja kosmiczna NASA. Opracowano specjalne urządzenie, które emituje drgania o częstotliwości 7,83 Hz. Okazało się, że powoduje ono harmonizację i uspokojenie umysłu. Instrument jest używany w przestrzeni kosmicznej i stanowi pomoc dla astronautów, którzy przebywają długo z dala od Ziemi.

 

Ze względu na fakt, że mózg astronautów nie odbiera częstotliwość rezonansowej Ziemi, tak jak miałoby to miejsce na powierzchni Ziemi, zaczynają się często nasilać bóle i zawroty głowy, zaburzenia uwagi, a nawet choroba lokomocyjna, szczególnie kłopotliwa w stanie nieważkości. Rosnąca częstotliwość rezonansu Schumanna oznacza zatem stały wpływ na ludzki organizm, który może być niekoniecznie korzystny. 

 

Występowanie zjawiska ziemskich fal stojących zostało przewidziane matematycznie przez niemieckiego fizyka, Winfrieda Otto Schumanna już w 1952 roku. Stąd nazwa zjawiska. Zauważył on, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą coś jak układ dwóch sfer, które zachowują się jak puszka rezonansowa. Schumann określił nawet jego częstotliwości rezonansowe. Maksymalne amplitudy fal występują dla częstotliwości 7,83 Hz oraz dla jej harmonicznych 14,3 Hz potem 20,8 Hz oraz 27,3 Hz i 33,8 Hz, które zostały nazwane częstotliwościami Schumanna.

 

Niektórzy sugerują, że odpowiednie zwielokrotnienie częstotliwości Schumanna może wywołać pozytywne skutki zdrowotne. Zwraca się uwagę zwłaszcza na skalę Solfeggio, która jest oparta o częstotliwość Schumanna, nawet mimo tego, że powstała przed jego oficjalnym odkryciem. 

Nie wiadomo dokładnie jak powstaje Rezonans Schumanna. Naukowcy zakładają, że ma z tym związek ogół wyładowań atmosferycznych. Inna teoria sugeruje, że ma na to wpływ aktywność słoneczna w tym okresowe burze magnetyczne. Prawdopodobnie rezonans jest wypadkową obu tych sił. 

 

Dopóki jest on na stałym poziomie to wszystko jakoś trwa, ale wystarczy, że nastąpią jakieś jego zmiany to odczuje to każdy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego co się z nim dzieje. Nie sposób powiedzieć czy obecnie Rezonans Schumanna pozostaje na poziomie 7,83 Hz czy też wzrósł. Nie da się tego niestety łatwo zweryfikować bo takie pomiary nie są publikowane online. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Boz

Wygląda na to, że fale

Wygląda na to, że fale Schumanna są powiązane z falami mózgowymi alfa – stanem alfa, który związany jest z relaksacja i uzdrawianiem oraz ogólnym zdrowiem. W Anglii, ich służba zdrowia (NHS, National Health Service) przetestowała urządzenie Alpha-Stim, które opiera się na stymulacji elektroterapii czaszki (CES) i wysyła małe prądy elektryczne za pośrednictwem płatków usznych w celu zwiększenia fal alfa w mózgu, które pomagają w relaksacji i spokojnym stane. Badania wykazały że oprócz poprawy lęku nastąpiła poprawa depresji i bezsenności u badanych. http://www.helios3.com/schumann-resonance.html Można kupić generator fal Schumanna Helios3 na Polskę, który pomaga także z żyłami wodnymi i elektro-stresem. http://www.helios3.com/odpromienniki-zyl-wodnych.html Coś w tym jest - pewnie to jest też związane z ugruntowaniem/ uziemianiem się – jest ponad 30 badań na ten temat.

Portret użytkownika Ha$s

Żeby gimbie było łatwiej

Żeby gimbie było łatwiej zrozumieć: rezonans Schumana to jak taktowanie procka. Podkręcasz go szybciej chodzi, I z ludźmi to samo, a że nie które ,,procki,, tego nie wytrzymują to trzeba je pochować. Wątpliwości ? To patrz w dzień rezonansu klepsydry pośmiertne  w internetach ,

Portret użytkownika Hathor

Dziwię się, że tak mało

Dziwię się, że tak mało komentarzy. Jest to bardzo istotne zjawisko, dzięki któremu, ludzkość może wchodzić w niskie lub wyższe wibracje - jednym słowem to nasza planeta nastraja Nas. Jednak pytanie czy My możemy miliardami naszych umysłów wpływać na ten rezonans? Czy rezonujemy? Żeby nastapił rezonans między ludźmi a planetą, my też masowo musimy naszymi myślokaształtami (naszymi nadajnikami - mózgami) wytwarzć drgania o pewnej częstotliwości. Być może tak jest, że to my również wpływamy na tą częstotliwość naszymi emocjami wywołanymi przez myślokaształty.

Strony

Skomentuj