Pula Polaków, których rząd „urobił” powoli się wyczerpuje. Zostali ci, którzy mówią „sprawdzam”

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rząd chwali się codziennie tym, jak pięknie i sprawnie przyszło mu przekonać Polaków do konieczności zaszczepienia na COVID-19, w imię ogólnego interesu narodu. Owszem, licznik bije imponująco, ale wkrótce może się zatrzymać. Niektórzy bowiem nie uwierzą już w żadne zapewnienia.

Do tej pory zaszczepiono w Polsce prawie 16,5 miliona ludzi, z czego dwiema dawkami, prawie 5 milionów. Obecnie jest to prawie 13% całej populacji naszego kraju.

Jednak, jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, zainteresowanie szczepionkami wśród Polaków, szybko słabnie. W związku z tym rząd szuka sposobów, jak zachęcić nieprzekonanych.

Gazeta informuje, że rządzący planują przyspieszenie akcji promocyjnej szprycowania na czas. Koordynator Narodowego Programu Szczepień - Michał Dworczyk - zapowiedział mobilizowanie samorządowców do wdrażania kolejnych działań, mających na celu dotarcie do wielkiej rzeszy ludzi patrzących na sprawę pandemii inaczej, niż nakazują media od lewa do prawa.

„Covidowy gwiazdor”, a jednocześnie prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych - Michał Sutkowski - stanowczo podkreśla potrzebę stworzenia solidnego systemu zachęt i za wzór podaje władze Wałbrzycha, które chciały zmusić mieszkańców do szczepień lokalnymi uchwałami. Sutkowski proponuje, aby w koszyku benefitów znalazły się np. tańsze bilety na komunikację miejską. Według niego ogromną rolę spełnią także paszporty covidowe, które ułatwią wyjazd za granicę Polakom z syndromem klasy próżniaczej, którzy dla własnej wygody zrezygnowali z dociekania, co jest w ogóle grane.

Inni sypią groszem, dając od 500 do 1000 złotych każdemu, kto się zaszczepi. To i tak słabo, bo w USA jest loteria, w której można wygrać milion dolarów za przyjęcie tego ustrojstwa, które podlega pod „nową Norymbergę”.

Jednak teraz rząd już nie będzie miał tak łatwo, bo tych, którzy deklarują niechęć z powodów ideologicznych, jest coraz więcej. Ich tak łatwo urobić się nie da. Będą walczyć, będą protestować i będą pytać.

Dla niektórych obecna walka z narracją pandemiczną rządów świata, jest jak kiedyś walka o niepodległość i obalenie komuny. To nie jest bowiem wyłącznie kwestia „zastrzyczku oraz igiełki”. To kwestia walki z systemem. Jeśli wybierasz wycieczkę i snobizm, jesteś po stronie tych, którzy kiedyś zabiorą ci więcej niż wolność.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kajter

Ludzie którzy piszą o

Ludzie którzy piszą o włączeniu myślenia a sami mają myslenie podyktowane postami na FB. Jak byłem mały też się bałem igly ale nie doszukiwałem się w tym spisku i apokalipsy. Dla mnie jest to żałosne i szkodliwe dla ogółu społeczeństwa. Radzę w końcu posłuchać samego siebie i włączyć to myślenie, bo coś z tym słabo widze... A TV też lepiej wyłączyć! To akurat popieram Smile

Portret użytkownika Romuh

Nie trzeba specjalnego

Nie trzeba specjalnego myślenia, aby zauważyć, że ta cała narracja nie trzyma się kupy, ani aby wiedzieć jak długo bada się leki i szczepionki. Podpowiedź - nie jest to ani rok ani dwa...

Portret użytkownika Robaczkowa

Nasz rząd to już nie jest

Nasz ,,rząd" to już nie jest rząd tylko grupa nielegalnych dilerów wciskających ludziom jeszcze nie w pełni przebadane niebezpieczne farmaceutyki.

Zresztą ostatnio wszędzie stosuje się sposoby poniżej wszelkiej krytyki. Jak się jakaś ,,szczepionka" skompromituje to się jej nie wycofuje tylko zmienia się jej nazwę. A nasz ,,rząd" chętnie kupuje niebezpieczne śmiercionki, które są wycofywane z cywilizowanych krajów z powodu licznych powikłań poszczepiennych i zgonów.

https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Leki/Szczepionki/AstraZeneca-nowa-nazwa-znanej-szczepionki   

Czyli już nie ma skompromitowanej ,,gwiazdy od Zenka" czyli AstraZeneca! - ,,Nowa nazwa szczepionki, która będzie także jej nową nazwą handlową, została już zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA) . W opisie preparatu na stronie agencji szczepionka widnieje jako: Vaxzevria." 

Uważają ludzi za nieoczytanych idiotów!
 

Eric Clapton opowiada o swoich poważnych powikłaniach po ,,szczepionce gwiazda od Zenka" sorry teraz już  ,,Vaxzevria". Nie rozumiem faceta. Już po pierwszej dawce miał poważne powikłania, a on dał się dziabnąć jeszcze drugi raz i się dziwi, że jest jeszcze gorzej.  https://www.youtube.com/watch?v=imjALR4K27I&t=382s Żebyście nie marnowali czasu to Wam streszczę, że nie mógł ruszać ani nogami ani rękoma co dla faceta, który gra na gitarze wyklucza możliwość wykonywania zawodu.

Eric i tak miał szczęście. Tutaj ktoś nagrał jak pogotowie przyjeżdża do domu do zaszczepionej kobiety i stwierdza zgon. Zippyshare.com - Po drugiej dawce....mp4  Filmik przesłał na ZnZ Rodsław. 

 

Portret użytkownika Medium

Na pewno część Polaków

Na pewno część Polaków bardziej ufa Rosjanom niż okupantowi.

Jeśli chodzi o mnie to zaszczepię się w ostateczności, i najchętniej szczepionką z rosyjskiego WEKTORA EpiVacKorona.

Rosja ma już 4 szczepionki. Zachodowi w ogóle nie ufam, dlatego prędzej mnie zastrzelą niż zaszczepią swoimi szczepionkami.

Portret użytkownika maggi

Gra na gitarze ??  Od dawna

Gra na gitarze ??  Od dawna juz nie gra bo po takiej dawce Lsd i alkoholu już strun nie widzi i akordów nie rozpoznaje.  Prochy dają stymulację na krótko a a potem final jest okrutny, sam się o tym przekonał.

A ten filmik 2 min40 to tania propaganda.*bad*  Do ilu osób  dziennie przyjeżdza  pogotowie bez żadnego związku ze sczepieniami  ? Ilu z nich udzielono prawdziwej pomocy a ilu nie doczekało ze względu na niewydolność i dezorganizację służby zdrowia ?   

Jakoś nie robi sie o tym ;filmików'  a urabianie przygłupich baranków trwa *fool*

Portret użytkownika drako_tr

"...urabianie przygłupich

"...urabianie przygłupich baranków trwa"

...i kto to mówi...ktoś, kto za możliwość wyjazdu na wakacje, poddał się eksperymentowi medycznemu.

PS. ale masz chociaż ŚWIADOMOŚĆ, że to mogą być Twoje ostatnie wakacje?...czy może zapomnieli o tym wspomnieć?...bo o tym, co będzie się z Tobą się działo za kilka miesięcy, to nawet nie wiedzą.

Strony

Skomentuj