Puk, puk. Kto tam? Demokracja

Kategorie: 

http://demotywatory.pl/3087507/Puk-puk

Do czego doprowadziła demokratyzacja Iraku? Do chaosu i do kompletnej destabilizacji danego regionu. Wczoraj w Bagdadzie i jedenastu innych irackich miastach w wyniku zamachów bombowych zginęło, co najmniej 60 osób. To by było nie do pomyślenia za czasów Saddama Husseina.

 

Skąd bierze się to dziwne przeświadczenie o wyższości demokracji nad dyktaturą? Skąd założenie, że ludzie chcą mieć iluzję posiadania wpływu na to, kto rządzi w ich kraju? Większość powie, że chce żyć w kraju, w którym jest bezpiecznie, można prowadzić jakiś interes lub uczciwie pracować i nie bać się kolejnego dnia.

 

Dlaczego Amerykanom nie przeszkadzają monarchie w Arabii Saudyjskiej, Emiratach etc., ale bardzo im leży na sercu dobro narodu irańskiego, irackiego, libijskiego, syryjskiego? Czy demokracja nie stała się przypadkiem papierkiem lakmusowym uzasadniającym bandytyzm na skalę, jakiej świat nie widział od lat czterdziestych dwudziestego wieku?

Dlaczego rozpadła się Jugosławia? Bo zabrakło elementu scalającego naród, którym był dyktator Józef Broz Tito. Od czasu, gdy on zmarł zaczął się powolny kolaps państwa, które ostatecznie rozpadło się na wiele mniejszych. Wiemy jak wielkim rozlewem krwi się to skończyło. Aktualnie obserwujemy te same procesy i wszędzie gdzie Amerykanie czy to działając jawnie czy niejawnie doprowadzają do obalenia jak twierdzą „dyktatury’ kończy się to dla mieszkańców danego kraju wielkim chaosem, rozlewem krwi i okropną wojna domową.

 

Nie oszukujmy się zresztą, że w Polsce i innych państwach zachodu jest jakaś demokracja, której wzorce można przeszczepiać na Bliskim Wschodzie. Tak oczywiście nie jest a rzekoma demokracja powinna być nazywana mediokracją, bo to media posłuszne służbom specjalnym decydują, komu rośnie a komu spada w sondażach i w ogóle, kto jest OK a kto jest „diabłem najgorszym”.

 

W wydaniu islamskim to jednak nie zadziała, bo siła oddziaływania telewizji jest tam jednak mniejsza, ale znajdują się tam za to inne siły, które przeważnie dochodzą do głosu i doskonałym tego przykładem jest egipskie zwycięstwo Bractwa Muzułmańskiego, kojarzonego z fundamentalistami islamskimi. Zresztą, czym się skończyły wybory w Palestynie? Zwycięstwem Hamasu uważanego przez Izrael za organizację terrorystyczną.

 

O co zatem chodzi z tym całym demokratycznym zadęciem? Wszystko wskazuje na to, że jest to tylko wygodna wymówka i część imperialistycznej retoryki największego światowego imperium.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika luki83

Wiem że każdy ma swoje zdanie

Wiem że każdy ma swoje zdanie ale nie wtrącajcie prosze religii do takich tematów bo to odwieczny problem przez który są wojny Chrystus ciastus czy jak miała ta fikcyjna postac nie pomogła nam bo sami ze soba mamy problem.Kiedyś Lenin powiedział takie słowa" jest człowie jest problem niema człowieka niema problemu".

Portret użytkownika TomekM

Chciałbyś pewnie powiedzieć:

Chciałbyś pewnie powiedzieć: "Nie ma Boga, nie ma problemu" a wszystko zło bierze się stąd. że popaprańcy na niego się powołują i wszczynają wojny z tego powodu. Gratuluję wybitnej inteligencji i jasności umysłu. Gdyby był Bóg, nie byłoby tych wszystkich nieszczęść, które z Jego powodu się stały, bo On by nie pozwolił.To wielki sukces ścierwomediów i wszelkich szkół, które stosowały skuteczny środek piorący mózgi wieluset milionów takich jak Ty.Oby w godzinie Ostrzeżenia, gdy mu spojrzysz prosto w oczy nie skierował Cię tam, gdzie pójdzie wielu Tobie podobnych. Na wejście do Nowego Świata masz 0.01% szans.To tyle.

Portret użytkownika TomekM

Tego rodzaju ruchy u

Tego rodzaju ruchy u "Izraelitów" (wstawiam w cudzysłów - bo z semickością mają tyle wspólnego, co ja z chińczykami) są bardzo typowe. Wystarczy spojrzeć na daty innych ważnych wydarzeń by odkryć (11.09), że bliżej im do Chazarów i swoją pozorną religijność wiążą z datami różnych zemst wobec legendarnej przeszłości. Holocaust był dziełem Chazarów, wykonanym rękoma Hitlera, na Chazarach wychowywanych na bazie Talmudu. To jest ich święta księga i tego się trzymają. Holocaust miał służyć uzyskaniu ogromnych pieniędzy na wojnę z arabami o dzisiejszy Izrael a prowokacja kielecka oraz wydarzenia '56 i '68 w Polsce miała na celu zapełnienie kibuców z resztek żydów, pozostałych po pogromie. Znaczna czesc ich została jednak i urabia naszą politykę według swojego widzimisię a nie polskiego interesu co mamy okazję obserwować na własne oczy.Nie jestem już dzieckiem i mam swoje lata i swoje doświadczenia a także wiedzę z setek książek, czytanych 30 lat temu, które dzisiaj stają się naszą smutną rzeczywistością. 

Portret użytkownika 3plabc

Tak przesadnie to

Tak przesadnie to niedemonizujmy demokracji, gdyż w świadomym, wyedukowanym, niepodatnym na manipulacje społeczeństwie obywatelskim jest najlepszym z ustrojów. Co więcej wpływ społeczeństwa na władze powinien być zdecydowanie większy niż ma to miejsce obecnie. Głosowanie na te same, skorumpowane, zapijaczone, zakłamane itp. itd. mordy od 23 lat, gdzie po wyborach zapominają o przedwyborczych kłamstwach i mają głęboko w d... społeczeństwo nie ma kompletnie sensu. Druga sprawa, że kapitalizm, który daje prawo bytu wielkim korporacjom, które maczają łapska w polityce dla własnych korzyści, dodać do tego madialne manipulacje , oraz stado baranów zwanych społeczeństwem i mamy taki efekt a nie inny..Kwestia demokracji w krajach arabskich to inna sprawa, gdyż oni poprosu lubią silną władze, dyktaturę... inaczej zamiast rozmawiać, szukać kompromisów, porozumienia dla wspólnego dobra, dobra kraju, grzeją do siebie z kałachów.... co niewątpliwie wynika z silnych podziałów klanowych, odłamów w islamie, silnego patriarchatu, poziomu edukacji i temperamętu owych ludów....Co do Tito to niezapominajmy, że krótko trzymał wszelką opozycje... Fakt, że Jugosławia była przykładem świetnie prosperującego socjalistycznego kraju, niezależnego ani od ZSRR, ani zachodu, z otwartymi granicami itd.Po jego śmierci do głosu zaczeli powoli dochodzić nacjonaliści i skończyło się tak jak się skończyło. Tygiel narodowościowy jakim była Jugosławia, plus nacjonalizm i wojna jak się patrzy. Zresztą nacjonaliści mają genialny talent do wywoływania wszelkich wojen... od takie przekonanie o wyższości swojej nad innymi i o konflikt nie trudno. Osobiście jestem bardzo niechętny wszelkim dyktaturą, gdyż lubię myśleć sam, a nie żeby ktoś mnie w tym wyręczał i mi mówił co mam robić... może dawać wskazówki, ale od mojej wolnej woli, którą zresztą dostaliśmy od Boga wara;). Co więcej na dyktaturę prawicową, czy lewicową, czy w paski i kropki jak by im się to podobało zareaguję tylko w jeden sposób - buntem.

Portret użytkownika Afterwiner7.

Z

Z http://monitorpolski.wordpress.com/ ---Egipski kandydat na Prezydenta: Wojna z Izraelem w ciągu 3 miesięcy"Niepokojące informacje dochodzą z Egiptu. Kandydat na Prezydenta, Tawfiq Okasha, wydał oświadczenie, że w ciągu 3 miesięcy armia egipska będzie toczyła wojnę z Izraelem, Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Okasha dodał, że "podobnie do nazistów, Żydzi terach chcą rządzić światem i go posiąść dla siebie". Porównał hitlerowską ideologię panowania rasy najwyższej do tej, którą wyznają semiccy Żydzi. Hitler doskonale sobie zdawał sprawę z tej żydowskiej, rasistowskiej ideologii, dlatego też wypowiedział im wojnę na śmierć i życie. Przegrał, ponieważ w jego otoczeniu znaleźli się żydowscy agenci. Okasha uważa, że ta konspiracja żydowska toczy się od zakończenia II Wojny Światowej - nie zgadza się to jednak z nazistowską propagandą, wg. której konspiracja trwa już od stuleci. Wg. Tawfiqa Okashy, Izrael, USA i Unia Europejska, chcą zniszczyć w sposób wyjątkowo brutalny trzy filary niezawisłości Egiptu: służbę bezpieczeństwa narodowego, armię i wywiad wojskowy.-"Wojna się już rozpoczęła" oświadczył kandydat na prezydenta Egiptu.- "Chociaż jeszcze bez strzału, to skończy się konfliktem zbrojnym" .- "Egipska armia otworzy ogień w kierunku armii wrogów" - dodał. "W ciągu trzech miesięcy".Artykuł ukazał się po angielsku w portalu nr. 1 Izraela - Israel National News http://www.israelnational...94#.T0dgjrSH88ckomentarz monitorpolski: Nie sądzę by tłumaczenie artykułu mogło się ukazać w polskich ścierwomediach. Słowa egipskiego kandydata na prezydenta odzwierciedlają bowiem to co się dzieje w naszym kraju, może nie w sposób drastyczny, ale systematyczny. Polski wywiad został zniszczony lub przejęty, armia jest już w stanie szczątkowym. Jeśli tak jest jak mówi Okasha, to Egipcjanie mogą nie mieć innej opcji by uratować swoje państwo i naród. Irakczycy są już praktycznie martwym narodem - stosowanie broni masowego rażenia w postaci zubożonego uranu i broni chemicznej, spowodowało już tak poważne zmiany genetyczne u większości Irakczyków, że odrodzenie się nie będzie możliwe. Chyba, że z populacji Irakczyków mieszkającej poza granicami tego kraju. Podobnie może się stać w innych krajach arabskich. Jeszcze taki news. Mnie do końca nie przekonał. Zresztą sami rozważcie. Może Zeno ma rację. Pożyjemy, zobaczymy.  Purim: dlaczego wojna z Persją (Iran) może się rozpocząć 7 marca19.2.2012,  tłumaczenie Ola GordonJak patologicznie krwiożerczy i mściwi neokoni i syjoniści chcą byśmy wierzyli, dzisiaj Żydzi na całym świecie wymagają ochrony przed perskim władcą. I ten zawsze gotowy wyciskacz łez, holokaust, by nam przypomnieć o horrorach z jakimi biedny mały Izrael musiał się zmierzyć, zanim ustanowił się w sercu bliskiego Wschodu.Ludzie, użyjmy tu zdrowego rozsądku! Nienawiść tkwiąca w Żydach wobec Persów trwa od 2.500 lat. Coroczne święto Purim ma miejsce 14 dnia hebrajskiego kalendarza Adar, zwykle w lutym lub marcu, kiedy Żydzi celebrują rzeź 75.000 swoich wrogów, czyli ludobójstwo.Współcześni religijni i polityczni przywódcy żydowscy wyznający zemstę rasową, twierdzą, że irański prezydent Ahmadineżad jest nowoczesnym władcą Persji wzywającym do rzezi Żydów, która doprowadziła do wymienionego ludobójstwa tak wielu nie-Żydów. Według nich, ten współczesny Haman wielokrotnie wzywał do całkowitej zagłady narodu żydowskiego.Wystarczy zapytać miliony Żydów szczęśliwie żyjących w Iranie o prawdzie tej retoryki wojennej. Iran NIE stanowi zagrożenia dla nikogo, ale Izrael jest zdesperowany by kontynuować ludobójstwo dokonane przez ich krwawą patronkę, królową Esterę. Tak, to dla niej świętują Purim. Zastanawiam się, Zen Gardner 18.2.2012To jest paskudna wiadomość. Przykro mi to mówić, ale ona bardzo się z tym łączy. Jeśli nie wierzysz w okultyzm, tajne organizacje, to numerologia i satanistyczni fanatycy prawdopodobnie nie mają dla ciebie sensu. Ale jeśli masz odwagę, wysłuchaj mnie.Na początek. Zarówno wojna w Iraku, jak i inwazja libijska rozpoczęły się w niezwykle dogodnym czasie. Nie według twoich kategorii, ale według bardzo niewielkiej grupy wyjątkowo agresywnych, szatańskich, napędzanych okultyzmem ludzi, lub grup ludzi, którzy już od tamtego czasu faktycznie spopularyzowali ten doroczny rytuał.Nazywa się Purim. Święto zemsty rzekomego narodu żydowskiego na Persach z tzw. czasów biblijnych. Wszystko to jest metaforą, ale osadzoną w pół-rzeczywistości. W tym roku Purim, ten nikczemny rytuał okultystyczny, przypada na 7 i 8 marca. Pomyślmy:

  • Wojna iracka z 1991 roku zakończyła się przedwcześnie dokładnie w Purim, zaraz po dzikim mordzie dokonanym na 150.000 irackich żołnierzach podczas Purim. Zdecydowanie potworne według wszelkich ocen.
  • Następna wojna z Irakiem zaczęła się w Purim w 2003 roku, lekkomyślnym, śmiercionośnym bombardowaniem irackich cywilów. Wojna trwała powodując miliony niepotrzebnych zgonów i trwa do dziś.
  • Jakby tego było mało, bezlitosna libijska inwazja rozpoczęła się w Purim 2011 roku… tylko tydzień po trzęsieniu ziemi w Japonii i tsunami.
  • Były też ogromne trzęsienia ziemi w Purim o sile 7.8 w Chile w 2008 roku, i o sile 8,8 w Chinach w 2010 roku - HAARP i inne technologie w rękach tych wyjątkowo złych sił? Zbieg okoliczności? Czy celowe rytualne składanie okultystycznych ofiar …

Purim, co dosłownie oznacza "doprowadzić do unicestwienia, złamać, czy zniszczyć", jest corocznym świętem śmierci i zemsty. Rzekomo opiera się na biblijnej Księdze Estery, i świętuje oszustwo poprzez infiltrację, i wynikającą z niej krwawą klęskę rzekomego zagrożenia perskiego wobec ówczesnego narodu żydowskiego. Kosztem 75.000 Persów.Można to odszukać, faktycznie jest to celebracja rzezi Persów w "czasach biblijnych", ale faktycznie wszystkich "wrogów judaizmu", żeby w tym rytuale uczestniczyli wszyscy jego wyznawcy. I taki jest w zasadzie plan strategii ataku iluminatów, łącznie z satanistycznymi aszkenazyjczykami i innymi żyjącymi dzisiaj rodami, otwarcie i w zaciekłym syjonizmie i masonerii. Ale jeszcze bardziej w potajemnym działaniu tajnej kabały powiązanej tajnymi stowarzyszeniami z mrocznymi agencjami wywiadowczymi, spełniającymi zachcianki wysokiej rady iluminatów, z braku lepszego określenia. CZYSTE  KŁAMSTWO.PURIM: O CO TU CHODZI?Księga Estery (hebr. Megillat Ester), podstawa święta Purim, przypomina jedną z najbardziej ukochanych (przez Żydów) ze wszystkich biblijnych historii. Haman, arcyłotr tej historii, wymyśla plan unicestwienia perskich Żydów, zaaprobowany przez króla Persji, Asweriusza. Dzięki złożonemu obrotowi spraw, żydowskiej królowej Esterze i jej przybranemu ojcu, Mordechajowi, udaje się wyprosić u króla, by udaremnić zły plan Hamana, i zniszczyć jego, jego rodzinę i innych wrogów narodu żydowskiego. I wtedy ogłasza się święto Purim.Purim - święto losów - wydaje się pełne sprzeczności. W jednej minucie Żydzi są bezradni i lamentują. W następnej walczą z wrogami, i wygrywają! Cuda się zdarzają, ale nie wymienia się imienia Boga. W Purim Żydzi potwierdzają swoją wierność judaizmowi, i zdobywają nowe wyżyny duchowe. Ale potem pojawiają się maskarady, parodie i poważne picie i jedzenie. Purim uczy, żeby patrzeć przez sprzeczności życia i zdać sobie sprawę z tego, że one wszystkie są częścią planu! Długo przed napisaniem przez Hamana dekretu o zniszczeniu, usuwa się królową i toruje drogę dla Estery, która w końcu ocala Żydów. Lekarstwo pojawia się przed chorobą. Purim oznacza losy, jak w loterii. Ale sekwencja wydarzeń pokazuje wszystko oprócz szansy.I więcej o PurimKsięgę Estery, zawierającą główną historię (oczywiście bez długich talmudycznych i kabalistycznych ozdobników), określono jako kanoniczną i umieszczono w Starym Testamencie w wyniku rabinicznych manipulacji Kościoła. Faktycznie, jej dwie główne postacie, Estera i Mordechaj, są cienko zawoalowanymi personifikacjami babilońskich bożków - Isztar i Marduka. Co? Nie wszystko jest tym czym się wydaje. Te rzeczy są głębsze niż myślisz i bawią się nami na każdym poziomie. Poszukaj, możesz więcej dowiedzieć się tutaj.To staje się jeszcze dziwniejsze. Purim to ustalone przez Żydów święto, w którym Talmud nakazuje Żydom zabawy i takie picie, żeby nie odróżniali dobra od zła. Purim to także czas, kiedy Żydów zachęca się do dokonania krwawej zemsty na postrzeganych przez nich wrogach. Mordy, rzezie i holokaust, według źródeł historycznych, w Purim można robić prawie wszystko. Powszechne są orgie seksualne, regularne bachanalia zła, okrucieństwa i rozpusty. Nawet małe żydowskie dzieci zachęca sie do uczestnictwa, podaje się trójkątne ciastka przestawiające uszy dawnego wroga Hamana, jak również współczesnych ofiar.Czy teraz okultystyczny rytuał Estery robi więcej sensu?Madonna, o kabalistycznym imieniu Ester, w jawnym rytuale okultystycznym podczas przerwy w Super Bowl, najbardziej oglądanym zdarzeniem w całej telewizji. [zdjęcie] Oczywiście uroczystość satanistyczna, zakładająca podbój i zapowiedź nadchodzących wydarzeń.Czy to finale składania ofiar zwane III wojną światową, nadchodzący atak na Iran (Persja), w jakiejś formie świętowania śmierci Purim, rozpocznie się w tym roku 7-8 marca? Wkrótce się dowiemy.PODSUMOWANIEA zatem jesteśmy przedmiotem szalonych krwawych rytuałów takich jak ten? To przykre, ale tak. Oni grają swoimi kartami, ale wpadną w ścianę. Wysoką. Ona nazywa się Prawda. Sprawiedliwość. Rzeczywistość. Wszechświat. Bóg. Nazwij to. . . Niech się opamiętają i obudzą, albo niech zgniją. Ich wybór.Nasz wybór jest być wolnym teraz i zawsze, sprzeciwiać się i nie zgadzać. I już mamy odpowiedź na to wszystko. . . może być?Zen

Portret użytkownika ARTUR5

Z wiarygodnością u 'monitora

Z wiarygodnością u 'monitora ' jest problem gdyż wypowiedzi są banowane a na bieżąco funkcjonuje tylko opcja jedynie słuszna ,jak w komuniżmie ,inne wypowiedzi jakie można przypadkiem tam umieścić są zgodnie z katolicką poprawnością wyśmiewane i wyzywane.

Portret użytkownika ad vocem

Z pełnym

Z pełnym szacunkiem!Potrafisz to co napisałeś zawrzeć w paru zdaniach?W końcu to jest forum nie seminarium.Śmiem twierdzić,ze takie elaboraty mało kto czyta.Podsumowując- KRÓTKO I ZWIĘŹLE!!!

Strony

Skomentuj