Publikacja medyczna nawołuje do obowiązkowych szczepień na COVID-19 pod groźbą kar za odmowę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szczepionki przeciwko COVID-19 jeszcze nie ma i nie będzie przez co najmniej kilkanaście miesięcy. Jednak już od dłuższego czasu toczy się debata czy rządy mogą zmusić swoich obywateli do przymusowych szczepień.

W periodyku New England Journal of Medicine pojawiła się publikacja wzywająca do wprowadzenia szczepionki na koronawirusa nakreślająca strategie, w jaki sposób Amerykanie mogą zostać zmuszeni do jej przyjęcia. Pojawia się w niej spostrzeżenie, iż ​​natychmiastowe wydanie nakazu do szczepień wywołałoby zbyt duży opór społeczeństwa, dlatego początkowo szczepionka powinna być dobrowolna.

 

Jednak  jeśli w ciągu pierwszych kilku tygodni od jej udostępnienia niewystarczająca liczba osób będzie chciała otrzymać szczepionkę, wtedy rządy powinny zmusić obywateli do jej przyjęcia z nałożonymi karami za odmowę. W publikacji pojawia się również pomysł, że należy wydawać „nakazy zawieszenia zatrudnienia lub pozostania w domu”, ale grzywny powinny być zaniechane, ponieważ mogą być prawnie zaskarżone i „mogą wzbudzić nieufność bez zwiększenia liczby szczepień”.

 

Zdaniem twórców artykułu rządowe organy ds. zdrowia muszą unikać publicznego ujawniania swoich bliskich relacji z  firmami opracowującymi szczepionki, aby minimalizować teorie spiskowe na ich temat. Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie zakazu swobodnego przemieszczania się tym, którzy odmawiają szczepienia. Tymczasem połowa Amerykanów w momencie, gdy szczepionka będzie już dostępna, odmówi jej przyjęcia. Rządy mogą również chcieć stosować obowiązkowe „śledzące bransoletki” dla osób, które odmawiają przyjęcia szczepionki.

 

Jedno nie ulega wątpliwości, jeśli trend zakażeń w skali globalnej utrzyma się, rządy będą wprowadzały różne „dzikie” ustawy, które z pewnością w taki czy inny sposób mogą determinować decyzje obywateli odnośnie sposobu walki z COVID-19.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ptasia grypa się nie przyjęła

Ptasia grypa się nie przyjęła (za mało straszna) ,świńska też nie zrobiła większego wrażenia , o HiV-e już prawie zapomniano , asf-y czy inne kleszcze nie przerażają nikogo , zatem trzeba było wymyśleć coś innego ,wpadającego w ucho i zatrzymującego się na dłużej w głowie - tak powstał "koronawirus" , jedno słowo o silnym , złowrogim brzmieniu i ... przyjęło się ,działa ! Wystarczyło trochę reklamy w telewizji , radiu i gazetach i już można programować zachowania społeczne , dzielić i rządzić . Tolerancja - karze pogodzić się z nieakceptowalnymi dotąd zachowaniami ludzkimi . Poprawność polityczna - nakłania do milczenia i nie nazywania rzeczy imieniem własnym . Koronawirus - ustala reguły i zakres wolności . Brakuje jeszcze tylko ostatniego elementu - Elektronicznego nadzoru , ale i to już pomału zaczyna być widoczne. 

Portret użytkownika Bieluń

Wiadomo że ten pajac od

Wiadomo że ten pajac od windowsów i producent sczepionek Bil gejc musi gdzieś to sprzedać i przy okazji wykończyć trochę ludzi, politycy i urzędasy dostaną łapóweczki żeby to jakoś przepchnąć, telewizja też dopomoże wpompowując w ludzi hektolitry STRACHU a człowiek ze strachu podda się wszystkiemu, wtedy nie ma logicznego myślenia. Policja wymusi ,opornych pozamykają w obozach a tam na siłę zaszczyk zdrówka i do tego no do woreczka a potem do piecyka pyku pyku i po zdzichu, wojsko dopomoże i pozamiatane.

Portret użytkownika euklides

Nevertheless, because of the

Nevertheless, because of the infectiousness and dangerousness of the virus, relatively substantive penalties could be justified, including employment suspension or stay-at-home orders for persons in designated high-priority groups who refuse vaccination

To nie są naukowcy, tylko debile i oszuści... Kłamstwa nie da się utrzymywać w nieskończoność....

Strony

Skomentuj