Ptasia grypa zaatakowała w Japonii. Zlikwidowano aż 845 tysięcy ptaków

Kategorie: 

Źródło: Cybercobra (Wikipedia)

Równolegle do paraliżującej świat pandemii koronawirusa SARS-CoV2, wirus ptasiej grypy sieje olbrzymie spustoszenie na globalnych fermach drobiu. W miarę pojawiania się nowych ognisk, japońscy hodowcy byli zmuszeni do eksterminacji setek tysięcy kurczaków.


W czwartek, media podały że na dwóch fermach w prefekturze Kagawa ptasia grypa dotknęła tamtejsze hodowle. Władze Japonii, wykryły szóste i siódme ognisko epidemii, w ciągu ostatnich kilku tygodni. Według agencji informacyjnej Kyodo, 350 000 kurczaków zostanie zabitych na jednej farmie, a 495 000 na innej.


Wysoce zjadliwa grypa H5N7, została po raz pierwszy wykryta na fermie kurczaków w pobliżu Kagawa Mitoyo, gdzie około 4000 kurczaków zmarło między 1 a 4 listopada. Już 13 listopada, Rosja nałożyła ograniczenia na import drobiu z Japonii. W miarę upływu czasu, kolejne kraje zgłaszały ogniska tego zjadliwego wirusa.

 

Niedawno informowaliśmy, że dwie fermy drobiu w Holandii i Niemczech zostały zaatakowane przez H5N8, zmuszając do uboju ponad 200 000 kurczaków. W tym samym czasie Rosja zgłosiła wybuch H5N8 na fermie w zachodniej części Rosji w regionie Kostroma i odstrzał prawie 300 tysięcy ptaków. Z identycznym problemem mierzył się Izrael, gdzie z powodu ptasiej grypy odstrzelono ponad 226 000 ptaków.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika zodiak

Wynika z ostatnich zdań tego

Wynika z ostatnich zdań tego artykułu..że rosja i izrael odstrzeliła pojedyńczo około 526 tys. kur osobno na bogato tyle amunicji..bo jak by wysadziła to może..a oni tylko strzelali jak do ptaków..chybił trafił..mm..

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Portret użytkownika Król Pilota od TV

Człowieku czy nie wiesz że

Człowieku czy nie wiesz że psychopaci faszerujom kury, świnie i bydło chemikaliami, zwierzęta stłoczone w klatkach słońca ni trawy nie widzą nic dziwnego że padają, sam widziałem jak kują strzykawami pełnymi trucizn biede kurczaki. Jakbys jadł syf w paszy i siedział w małej klatce łaził po trupach zdechłych przed chwilą rodaków, tak,   żeby w ten sposób chodować zwierzaki trzeba być zwyrodnialcem. Każda zwierzyna musi mieć normalne warunki naturalne oto wszelka nowoczesność okazuje się błędna, i sprowadza nas na manowce, zabija nas. Jak ktoś jest nowoczesny to niech zgodnie z projektantami nowego ładu to on niech je robaki i swoje gówno. Niebawem zakazane będzie chodowanie kurek na powietrzu tradycyjnie! a jak natychmioast w telewizji polińskim ciemniakom powiedzą że to coś złego , sprzedajne celebryckie szmatławce zaczną krzyczeć w telewizji, wszak dostali milionowe dotacje po to by omamiać poliniaków. Co to za kraj żeby świniaka nie można było sobie uchodować , a ja wam powiem dla czego ano dla tego żeby człowiek nie zjadł dobrego tylko syf  z bidry i kuflandu sprowadzony od niemiaszków oczywiście mocno nasączony i napromieniowany chemikaliami żebyś się szybko pochorował kupywał "leki" od big farmy no i szybciej zdechł. Ale w telewizorku pełen sukces coraz lepiej , wspaniale bajka, piękne celebrytki, serialik wam puszczą żebyście nie stękali jak będziecie zdychać pomalutku. Pan w garniturku z krzywą gębą zapewni was że jest dobrze i będzie lepiej że oni wiedzą jak o was zadbać i że zajadle walczą z zarazą. Zastrzyk zdrowia już jest na wyciągnięcie ręki(szyderczy uśmiech) będziecie się ustawiać w kolejce. Tak poliniaku lepiej nie czytaj tego a włącz sobie 60 cali które kupiłeś w kredycie tam masz duży wybór kanałów jesteś królem pilota Lol

 

Portret użytkownika czesio i muchy

ceny żarcia pójdą w górę!

ceny żarcia pójdą w górę! ktoś się ucieszy z tego faktu jak np izraelczycy którzy rozwijają fermy kurczaków a ktos straci jak np Japonia Poska , Dania . dymają nas jak chcą z uśmiechem na ryju pod maską

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Skomentuj