Ptasia grypa rozprzestrzenia się po Europie i Azji

Kategorie: 

Źródło: Cybercobra (Wikipedia)

Wysoce zaraźliwy wirus ptasiej grypy rozprzestrzenia się obecnie w Europie, zarażając tysiące zwierząt w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i dalej na wschód w Rosji, Izraelu i Korei Południowej. Chociaż szczep ptasiej grypy H5N8 nie jest niebezpieczny dla ludzi, jego koszt ekonomiczny może być znaczący.

 

Dwie fermy drobiu w Holandii i Niemczech zostały zaatakowane przez H5N8, zmuszając do uboju ponad 200 000 kurczaków w Puiflijk w Holandii. Te holenderskie fermy, znajdują się zaledwie 30 km od granicy niemieckiej. Zarażone są również gospodarstwa w Wielkiej Brytanii. W Frodsham, w północno-zachodniej Anglii, w zeszły poniedziałek rolnicy musieli odstrzelić 13 000 ptaków. Obecnie w południowo-wschodnim hrabstwie Kent odbywa się mniejszy odstrzał obejmujący zwierzęta zakażone H5N2.


Również i Rosja zgłosiła wybuch H5N8 na fermie w zachodniej części Rosji w regionie Kostroma. W jego wyniku, zginęło ponad 14 000 ptaków, a prawie 300 tysięcy zostało odstrzelonych. Podobne decyzje, musiały zostać podjęte w Izraelu, gdzie ptasia grypa została wykryta u dzikich ptaków w połowie października. Kilka ognisk zostało zgłoszonych na fermach drobiu gdzie odstrzelono ponad 226 000 ptaków.


Podczas gdy wirus nie jest śmiertelnie groźny dla ludzi, za wszelką cenę powinno się unikać dotykania chorych lub martwych ptaków. Mięso z kurczaka, kaczki bądź indyka wraz z jajkami tych zwierząt, są wciąż bezpieczne do spożycia, jeśli są dokładnie ugotowane. Konsekwencje epidemii ptasiej grypy są bardziej groźne od strony ekonomicznej. Jak narazie, polskie władze nie podały informacji o jakichkolwiek przypadkach H5N8 na terenie naszego kraju.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ta oczywiście , dopiero teraz

Ta oczywiście , dopiero teraz wirusy się pojawiły ,namnożyły i rozprzestrzeniły , wcześniej ich nie było a i kurczaków , świń , krów ani innego ptactwa też nikt masowo nie chodował .. Tysiące lat rolnictwa i chodowli zwierząt była cisza aż tu nagle w XXI wieku bęc .. grypa ptasia ,świńska taka owaka , jeszcze tylko małpiej nie było . Narazie tylko w "Swiecie według Kiepskich" , wirus ludzi w małpy zamieniał ale w sumie to już się potwierdza. Czasami aż "szkoda" ,że cenzury w telewizji już nie ma , za komuny była cisza i spokuj nic się nie działo , za to był teleranek ,kwant, sonda,laboratorium ,pegaz i mnóstwo innych wartościowych programów o filmach nie wspominając.

Portret użytkownika antyryt

Przyczyną tego badziewia (i

Przyczyną tego badziewia (i następnych) jest zmiana definicji epidemii czy pandemii, niedawno przyjęta przez międzynarodowe organizacje, m.in. who. To samo dotyczy poziomu państw, np. w Polsce można ogłosić epidemię na podstawie ... doniesień medialnych, nawet bez żadnego przypadku.
Ktoś te przepisy zaproponował, ktoś przyjął, ktoś przegłosował, państwa przyjęły i ogłosiły - a ludzie przeczytali i się zgodzili. Można to cofnąć: pójść pod domy posłów i europarlamentarzystów i każdemu osobiście (żeby nie czuli się anonimowi) wyrazić swoje hmm, niezadowolenie i żądanie wprowadzenia zmian.
Tylko że skoro trzoda masowo ignorowała wszystko co podstawiano im czarne na białym przez tyle lat, to co tu przypuszczać, że nagle teraz bydło nabierze rozumu. 

Portret użytkownika Jack Ravenno

Teraz należy jeszcze podlać

Teraz należy jeszcze podlać to umiejętnie z odrodzeniem ASF i rozpocząć wybijanie trzody. Przypomną sobie o chorobie "wściekłych krów" i odstrzelą całość hodowli bydła. Będzie głód. Mają rozmach skurwysyny.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Tak, tak. Srasia grypa...

Tak, tak. Srasia grypa...

Głód trzeba wywołać do kompletu z plandemią srovida, a nie ptasia grypa.
Jak "apokalipsa", to na całego.

P.S. A wystarczyłoby, zamiast drobiu i innych zwierząt hodowlanych, jak norki, wybić pewne przebrane plemię i zaraz skończyłaby się i plandemia srovida i wszelkie ptasie, świńskie, i inne koszerne "grypy"!
I świat by od razu lżej odetchnął.

Strony

Skomentuj