Ptasia grypa objęła już 20% prefektur Japonii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońska prefektura Shiga stała się dziesiątym regionem kraju, w którym lokalne władze zgłosiły epidemię ptasiej grypy. Podsumowanie tegorocznych zachorowań, zostało podane przez agencję informacyjną Kyodo.

 

13 grudnia japońskie Ministerstwo Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa zorganizowało spotkanie na temat rozprzestrzeniania się ptasiej grypy. Zwrócono wówczas szczególną uwagę na stale rozwijającą się sytuacje w prefekturze Shiga. Wcześniejsze ogniska ptasiej grypy odnotowano już w prefekturach: Wakayama, Kagawa, Miyazaki, Nara, Oita, Okayama, Fukuoka, Hyogo i Hiroshima.

Aby zapanować nad epidemią, hodowcy byli zmuszeni pozbyć się ponad 2,5 miliona kurczaków. Dodatkowo, Japonia zawiesiła import drobiu z siedmiu krajów, w tym z Niemiec aby zminimalizować potencjalne źródła zakażenia. Wiadomo już, że zarówno szczep krążący w Azji, jak i ten w Europie pochodzi od dzikiego ptactwa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika asa

O- nareszcie coś innego!!!!

O- nareszcie coś innego!!!! Stara znana ptasia grypa.... jest tylko jeden problem ,że nikt nie stwierdził ,że dzikie ptaki na to chorują, ale domowe to  należy wybić.!!! To po cholerę tyle chodować,? a potem w bestialski sposób mordować niewinne ptaki w imię biznesu i kasy, bo już na redzie stoją statki z bliskiego wschodu  pełne ubitych koszernych kurczaków.

Skomentuj