Ptasia grypa H5N1 zagraża ludziom: badania wskazują na możliwość przystosowania wirusa

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W 2023 roku ptasia grypa H5N1, szczep wirusa wywołujący ciężkie choroby u ptaków, ogarnęła cały świat i okazała się śmiertelna dla ludzi. Wówczas odnotowano mniej niż 900 przypadków infekcji u ludzi, ale obecnie wirus zabija prawie 50% chorych. Wcześniej sądzono, że zaraża przede wszystkim ptaki.

 

Niedawne badania przeprowadzone przez naukowców z University of Toronto wykazały, że ptasia grypa H5N1 może skutecznie zarażać fretki, co oznacza możliwość adaptacji wirusa do zarażania ludzi. Wyniki tych badań opublikowano w czasopiśmie Nature.

 

Fretki, ze względu na podobieństwo swoich dróg oddechowych do ludzkich, pozwalają ekspertom na lepsze zrozumienie, jak wirus może wchodzić w interakcje z ludźmi. Naukowcy zarażali fretki czterema różnymi szczepami H5N1, wyizolowanymi od zakażonych ptaków. Szczepy okazały się śmiertelne dla zwierząt, co sugeruje ewolucję wirusa w celu bardziej efektywnego przenoszenia i reprodukcji.

 

Eksperci ostrzegają, że jeśli taki szczep dotrze do ludzi, skutki mogą być katastrofalne, ze względu na brak odporności zbiorowej. Może to prowadzić do nowej pandemii, znacznie groźniejszej niż SARS-CoV-2. Autorzy pracy apelują o opracowanie szczepionki dla ludzi i rozpoczęcie masowych szczepień ptaków.

 

Ptasia grypa H5N1 przenosi się przez bliski kontakt z zakażonym ptakiem lub jego produktami, a także przez skażoną wodę, paszę czy środowisko. Objawy u ludzi obejmują wysoką gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej i mięśni, nudności oraz wymioty. W niektórych przypadkach może wystąpić zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS), który może być śmiertelny.

 

Aby zapobiegać ptasiej grypie, należy unikać kontaktu z zakażonymi ptakami i ich produktami, regularnie myć ręce, stosować maseczki ochronne oraz dbać o higienę ferm drobiu i ptasich targowisk.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Ostatnio widziałem kichające

Ostatnio widziałem kichające sikorki , może się nie zaraziłem:) , aby sprawdzić czy nie ma w pobliżu innych chorób szukałem tańczących krów ale nie było nawet zwykłych , natomiast u znajomego świnia po ucieczce z obory chciała wejść na drzewo co wskazywało a ASF Smile

Portret użytkownika inzynier magister

"University of Toronto" to

"University of Toronto" to już samo mówi za siebie, po pierwsze większość zachodnich uniwersytetów jest już w kieszeni Sorosa i innych filantropów, dodatkowo Kanada to jedno z najbardziej hitlerowsko enwuowskich państw na świecie, !!! Kanada jest w czołówce enwuowsko satanistycznych państw pod wodzą trudou Debilou skrajnego opętańca !!! Musimy jako Polacy odbijać złe duchy loży szatańskich hybryd ufonautycznych atakujących nasze Państwo i nasze dusze za sprawą Ducha Świętego Jezusa Chrysrtusa !!!

W Kanadzie historycznie dominowali tradycyjni masoni głównego nurtu satanistycznego. W Quebecu regularne posłuszeństwo reprezentuje La Grande Loge du Québec , która ma ponad sto lóż, w tym najstarszą w Kanadzie. Około dziesięciu lóż działa tylko w języku francuskim, inne stały się dwujęzyczne; ale większość pracuje w języku angielskim.

Liberalny ruch był reprezentowany na początku xx -go wieku przez dwóch domków Bafometa założona przez Wielkiego Wschodu Francji : loży emancypacji i złożyć siłę i odwagę . Musieli zakończyć swoją pracę w 1928 r. z powodu prześladowań religijnych i cywilnych. Dopiero w latach 70. powstały inne loże, takie jak Mieszana Wielka Loża Quebecu, loże Wielkiego Wschodu Francji, kanadyjska jurysdykcja Prawa Człowieka, Egipski Ryt Memphis-Misraïm , a następnie w kierunku pod koniec lat 80. żeńskiej Wielkiej Loży Francji i Wielkiej Loży Francji. Masoneria liberalna jako całość liczy obecnie kilkuset członków

Te międzynarodowe Mixed masońskie Order „Praw Człowieka” ma kanadyjskiej federacji, która obecnie zrzesza dziesięć mieszane domki (9 w Quebecu i jeden w Toronto) pracuje w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim. Pierwsza loża praw człowieka „Liberté” została założona w Montrealu w 1976 roku .Symboliczna Wielka Loża Kanady, która pracuje nad starożytnym i prymitywnym Rytem Memphis-Misraïm, jest francuskojęzyczna. Chociaż istnieją loże żeńskie i męskie, te ostatnie nie działają w tej mieszance.Wielki Wschód Kanady narodził się w 1992 roku po głosowaniu w loży Montcalm Nouveau Monde, która była afiliowana z Wielkim Wschodem Francji . W tym czasie powstała nowa loża pod nazwą Emancypacja. Loża Emancypacyjna jest mieszana, świecka i działa w rycie francuskim .W sierpniu 2014 r. powstała Federacja Autonomicznych Loży Quebecu (FLAQ), której celem jest zrzeszenie autonomicznych i tak zwanych „liberalnych” lóż z różnych obrzędów, których członkowie mogą być płci męskiej, żeńskiej lub genetycznie mieszanej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika mordo schab ciało

Cała edukacja nowożytna jest

Cała edukacja nowożytna i jej obecny konstrukt jest w ręku piramidowców.

Wszystkie podręczniki są rzetelnie sprawdzane pod kątem poprawności i zgodności z jedyną i „słuszną” ideologią zastępowania Boga i moralności uwielbieniem do sukcesu i mamony i ciągłego obniżania obyczajów. Tylko stara wiedza jest prawdziwa. Współczesna jest tak opracowana, by absolwenci myśleli, że robią coś dobrego, a uczą się produkować wirusy, sztuczną inteligencję i manipulacje genami. Mówią im tam, że to postęp i sukces dla ludzkości.

„Jakie masz wykształcenie?” to obecnie królujące zapytanie wtórujące segregacji i podziału ludzi na lepszych i gorszych mające najwyższy priorytet.

Zapytanie „Jakim jesteś człowiekiem” już nikogo nie interesuje.

Któż niszczy ten świat, jak nie właśnie ci wykształceni, tj. naukowcy, politycy, biolodzy, chemicy, konstruktorzy broni, inżynierowie itd?

a lekarze? Czy z ekonomicznego punktu opłacałoby im się wyleczyć ludzi, czy raczej ich leczyć?

a może nauczyciele ze spranymi głowami mówią, co należy wiedzieć, a czego nie?

Tak samo księża i inni tego typu ludzie, którym zależy na głupim i wystraszonym społeczeństwie. Oni też muszą mieć odpowiednie wykształcenie zanim się nimi staną.

Pozdrawiam tych, którzy nie dają się prowadzić drugiemu człowiekowi, jeżeli sami potrafią iść w swoim kierunku. Pozdrawiam wolnych ludzi.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika Medium

Dzik, a pamiętasz, co pisałam

Dzik, a pamiętasz, co pisałam o zakonie?

Teraz już nie ma takich miejsc na ziemi, że ludzie ze społeczeństwa żyją w konie, a tylko jego wyrzutki - za konem, czyli w zakonie. 

Dawniej ta tzw. wolność była za konem, tam żadnych praw nie było, panowały prawa statku pirackiego. Teraz nie ma już konu (zostali tylko jemu radzi - Konrad Smile ), a prawa rozprzestrzeniają się na zakony.

Portret użytkownika Kwazar

Może inaczej. Jak chcą nam

Może inaczej. Jak chcą nam pewne kręgi i koła wmówić, że taka jest właśnie NASZA rzczywistoś, to ONI w to Stado, to ono to wmówią I Dowolnie inaczej. Stado będzie golone i robione na pandemie, grypy,apoklipsy,klimaty i NIEUNIKNIONOŚĆ WOJNY jak na hasła WOLNOŚCI Bo wszędzie,może nastąpić atak WROGA :))  Na nasze i tak już marne Życie stada w ciągłych zmartwieniach,niedborach a w końcu i w głodzie,brudzie i smrodzie. Ale...Czyż nie jest fajnie ? Fajnie jest ! Bo JEST !  

Portret użytkownika maracash

Trzeba wybić drób, żeby nie

Trzeba wybić drób, żeby nie chorował na ptasią grypę. Również wszystkie świnie, w celu ogarnięcia ognisk ASF oraz bydło hodowlane, by zapobiec chorobie szalonych krów. Zalejmy też pola uprawne, by chronić klimat. W ten sposób pozostaną jedynie duże chazarskie molochy, do których będzie miał dostęp współczesny niewolnik. Oczywiście tylko wtedy, gdy będzie posiadał aktualne szczepienia, co będzie zapewniało "wolność", jaką  będzie 15-minutowy spacer, po 15-minutowym mieście, w celu uzupełnienia miseczki ryżu. Dobrze sobie to wymyślili? 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj