Pszczoły uznano za najważniejsze organizmy na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Może i człowiek podporządkował sobie planetę na której żyje, ale w swym antropocentryzmie często zapomina, od jak wielu czynników uzależniona jest jego ekspansja. Według naukowców, najważniejszym z nich, są pszczoły.

Earthwatch Institute ogłosił pszczoły najważniejszymi żywymi istotami na Ziemi. 100 gatunków roślin uprawnych jest podstawowym składnikiem aż 90% żywności na świecie. 71% tych roślin jest zapylane przez pszczoły.

 

Z globalnych statystyk wynika, że to właśnie pszczołom zawdzięczamy aż 75% światowej produkcji żywności. Jeżeli fundamentem prawidłowego funkcjonowania ludzi jest odżywianie, to dość łatwo zrozumieć, co by oznaczała dla naszej cywilizacji utrata 75% całej globalnej żywności z powodu wyginięcia pszczół.

 

Tymczasem w wielu regionach populacja tych najbardziej pracowitych owadów, skurczyła się nawet o 90%, przybliżając nas do realizacji katastroficznej prognozy Alberta Einsteina, która głosi, że po wyginięciu pszczół, ludzkości zostaną 4 lata istnienia. Co gorsza, to my sami piszemy na siebie wyrok, wycinając bez umiaru drzewa, stosując pestycydy czy skażając glebę, przez co kwiaty nie mogą rosnąć.

 

Pszczoły jako jedyne żywe istoty, nie są nosicielami żadnego rodzaju patogenu, żadnego grzyba, wirusa i bakterii. I to także, zdaniem ekspertów, czyni je najistotniejszym elementem biosfery.

 

Szkoda tylko, że do tak wielu osób nie dociera fakt, że w przyrodzie, której jesteśmy jedynie skromną częścią, istnieją mechanizmy, od których w decydującym stopniu zależy to, czy przetrwamy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Alvinos

Autor mówi/pisze, że:

Autor mówi/pisze, że:

Pszczoły jako jedyne żywe istoty, nie są nosicielami żadnego rodzaju patogenu, żadnego grzyba, wirusa i bakterii. I to także, zdaniem ekspertów, czyni je najistotniejszym elementem biosfery.

Ekpertem nie jestem, więc się wypowiem:

Najpierw ogólnie - tutaj.

Teraz tak po kolei...

Bakterie:

Zgnilec amerykański jest chorobą bakteryjną atakującą pszczoły. Powoduje wymieranie czerwiu w plastrach. Zarażone larwy zamierają w zasklepionej komórce, a później gniją. Robotnice usuwają martwy czerw z ula, ale przenoszą bakterie do pokarmu, którym karmią zdrowe larwy. Ule w szybkim tempie zostają zainfekowane przez ogniska bakterii, a następnie - w związku z przemieszczaniem się osobników - choroba atakuje całą populację pszczół na danym terenie. Z uwagi na brak skutecznych środków leczniczych, roje dotknięte bakterią w przeważającej większości są uśmiercane.

Wirusy:

Wirus ostrego paraliżu pszczół

Grzyby:

Grzybica kamienna.  

 

Suma summarum - autor to debil i kretyn, a ten portal sieje niewiedzę, i po prostu fake newsy - jeszcze tylko brakuje płaskiej Ziemii i komplet będzie. 

 

 

 

Portret użytkownika Prorocznia

Proponowałbym w temacie

Proponowałbym w temacie pszczół odrobić lekcję bo doniesienia prasowe mediów głównych to lekka bzdurka, powielana po wielokroć. Owszem ilość pszczół się zmniejsza ale tylko tych z pasiek, w wyniku stosowania pestycydów, grzybów roznoszonych  "po rodzinie" i ogólnie ludzkiej głupoty. Natomiast  pszczół jako takich  i innych zapylaczy jest pod dostatkiem. Rodzajów pszczół jest OD GROMA! Murarki np dają sobie świetnie radę.

Portret użytkownika MeatLover

U mnie w okolicy, a mieszkam

U mnie w okolicy, a mieszkam w dosyć jałowej Irlandii widziałem 2 roje, 2 nowe i to potężne rodziny pszczele. Zawiadomiony o tym fakcie lokalny pszczelarz powiedział, że nie ma już miejsca u siebie. Coś mi się wydaje że te statystyki odnośnie ich spadającej liczby to kłamliwe pierdolenie. Tak samo jak globalne ocieplenie czy covid. Info dla upośledzonych umysłowo.

Portret użytkownika Miuosh

Eureke odkryli gdyby nie

Eureke odkryli gdyby nie pszczoły każdy z pedzelkiem musialby chodzic a co ważne nie kazda rosline da sie tak zapylic. Ja mam rodzinke murarek i z roku na rok rodzinka się powiększa One maja co tylko chcą js mam obfite plony

Portret użytkownika pangolin

w ostatnich dwu dniach

w ostatnich dwu dniach zauważam duże nasilenie chemtrailsów.  chemtrailsy klasyczne czyli linie proste ale też dużo okręgów. niebo zasrane a oddychać czymś przecież trzeba.  jak to ma się do pszół ktoś by zapytał? to ja się na tym nie wyznaje. 

Strony

Skomentuj