Pszczoły mogą wyginąć na skutek nowego wirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowy wirus zdeformowanych skrzydeł może zniszczyć populacje pszczół miodnych na całym świecie.

 

Według niemieckich naukowców, nowy, wysoce zaraźliwy wariant zabija pszczoły szybciej. Powoduje poważne uszkodzenia skrzydeł owadów, przez co nie mogą latać. Wirus jest przenoszony przez pasożytnicze roztocza Varroa, które są uważane za jedno z największych zagrożeń dla pszczół miodnych na świecie. Te roztocza dostają się do uli i rozmnażają się, składając jaja na poczwarkach.

 

Jeśli nie zostaną wcześnie wykryte i leczone, populacja roztoczy może wzrosnąć do takiego stopnia, że ​​ul umrze z powodu chorób i deformacji spowodowanych przez pasożyty. Nowa analiza potwierdza, że ​​ten wariant wirusa już dominuje w Europie. Jego rozprzestrzenienie się na całym świecie to tylko kwestia czasu. Wirus zadomowił się już na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii.

 

Wcześniej okazało się, że jedną z głównych przyczyn masowego wymierania owadów jest El Niño (oscylacja południowa). Naturalne wahania temperatury wód powierzchniowych w równikowym Oceanie Spokojnym mają znaczący wpływ na przedłużające się susze i pożary na całej planecie. W połączeniu z niszczeniem ekosystemów Amazonii spowodowanym działalnością człowieka, w tym wylesianiem, zmniejszyło to o ponad połowę liczbę chrząszczy gnojowych w samym regionie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Wymieranie pszczół, to "akt

Wymieranie pszczół, to "akt natury którego nigdy do końca nie pojmiemy" i wirus albo infekcja (ograniczenie terytorialne), znieczyszczenie środowiska, efekt cieplarniany (niewielki wzrost temperatury dezorientuje owady), El nino itp.

Te naukowe odpowiedzi starające się wyjaśnić zjawisko wymierania pszczół, to tylko akademickie teorie i nic poza tym ale głoszące takie teorie nieroby nieżle sobie z tego żyją i "pierdzi" się o tym "wymieraniu pszczół" już od dobrych kilkudziesięciu lat - przynajmniej a te jak na złość nie chcą wyginąć - chaaaa

A poza tym wymieranie pszczół, to ulubiny temat czy motyw filmów S.F, horrorów czy kryminałów tak że interes się kręci.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Set

Podobnie jak z wymieraniem

Podobnie jak z wymieraniem ludzkości. Ciągle się mówi o depopulacji, a oni na złość nie chcą zniknąć. Nawet autorskie trucizny Billa Gatesa i spółki było dosłownie jak ukłucie szpilką dla ludzkości.

Portret użytkownika Q

ich pole magnetyczne ..

ich pole magnetyczne ..

Nie bredź człowieku . Po pierwsze fale radiowe nie mają wpływu na pole magnetyczne ziemi a po drugie pszczoły go nie wykorzystują do nawigowania a jedynie pozycję słońca. 

Strony

Skomentuj