Psy ze skażonej strefy wokół Czarnobyla, przechodzą niewytłumaczalną ewolucję

Kategorie: 

Źródło: Zmianynaziemi

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali DNA 302 dzikich psów żyjących w pobliżu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, porównując te zwierzęta z innymi mieszkającymi 16 kilometrów dalej. Odkryli uderzające różnice między tymi dwiema grupami psów.

 

To badanie wykazało, że dzikie psy mieszkające w strefie skażenia radiacyjnego wokół elektrowni w Czarnobylu wykazują wyraźne różnice genetyczne w porównaniu do psów żyjących zaledwie 16 km dalej w pobliskim mieście Czarnobyl. Naukowcy spekulują, że te psy przeszły szybką mutację lub ewolucję z powodu narażenia na promieniowanie.

 

Katastrofa w Czarnobylu, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku, była najgorszym wypadkiem jądrowym w historii. W wyniku eksplozji i pożaru reaktora jądrowego doszło do uwolnienia ogromnych ilości radioaktywnych substancji, które skażyły zarówno pobliskie tereny, jak i te oddalone o setki kilometrów. Strefa otaczająca elektrownię została zamknięta dla ludności, a okoliczne miasta i wsie opustoszały.

Dla naukowców obszar w strefie skażenia radiacyjnego, w którym wszelkie życie miało wyginąć, stał się niespodziewaną okazją do zrozumienia promieniowania i jego wpływu na naturalną ewolucję. Paradoksalnie, życie nie tylko przetrwało w strefie, ale także mutuje i przechodzi gwałtowny skok ewolucyjny. To zjawisko jest obecnie przedmiotem badań i analiz naukowych, które dostarczają cennych informacji na temat adaptacji organizmów do skrajnych warunków środowiskowych.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Energia jądrowa to nasza

Energia jądrowa to nasza przyszłość! Gość: oszołom NWO Dawid Jackiewicz

https://youtu.be/csqN1zq6eUo

Politycy w USA debatują, czy wycofać starzejące się reaktory, czy też wzmocnić ich struktury, aby utrzymać produkcję energii jądrowej, przez wielu uznawanej za najgorsze źródło energii ! w Polsce oszołomy chcą wprowadzić straszliwie niebezpieczną energię atomu  i uzależnić od obcuych pańśtw biednych Polaków !

W Polsce występują naturalne baseny sedymentacyjno-strukturalne, wypełnione wodami geotermalnymi o zróżnicowanych temperaturach od 20 do 80-90°C, a w skrajnych przypadkach ponad 100°C. Wody te mogą być wykorzystane do celów grzewczych w budownictwie indywidualnym i komunalnym, do przygotowania ciepłej wody użytkowej, do ogrzewania pomieszczeń gospodarczych, szklarni, upraw w gruncie, a także do celów balneoterapeutycznych i rekreacyjnych.

Informacja na temat zasobów geotermalnych w Polsce jest powszechnie dostępna dzięki wydaniu przez Akademię Górniczo-Hutniczą (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Katedra Surowców Energetycznych) serii Atlasów geotermalnych, przedstawiających rzetelne informację na temat potencjału geotermalnego Niżu Polskiego, Karpat oraz zapadliska przedkarpackiego. 

W 2016–2018 r. w Polsce pracowało sześć ciepłowni geotermalnych zaopatrujących sieci c.o.: na Podhalu oraz na Niżu Polskim: w Mszczonowie, Uniejowie, Poddębicach, Pyrzycach i Stargardzie. Wody geotermalne były stosowane w dziesięciu uzdrowiskach i kilkunastu ośrodkach rekreacyjnych, w pojedynczych przypadkach zagospodarowane były także w innych celach .

Ciepło przypowierzchniowych partii górotworu i wód płytkich poziomów było wykorzystywane przy pomocy sprężarkowych pomp ciepła.

W przypadku ciepłownictwa pierwsza w Polsce instalacja geotermalna została uruchomiona w 1992 r. na Podhalu: był to Doświadczalny Zakład Geotermalny PAN Bańska – Biały Dunajec. Przygotował on grunt do założenia w 1993 r. i rozwoju działalności Geotermii Podhalańskiej (obecnie PEC Geotermia Podhalańska SA), a także innych instalacji tego typu w kraju.

ZIELONA ENERGIA - ELEMENT WIELKIEGO RESETU

https://youtu.be/s4ELmykZ1J0

"POLSKI RZĄD" ROBI WSZYSTKO TO, CZEGO CHCĄ MOŻNI TEGO ŚWIATA

https://youtu.be/pVAVn6Mv6Ss

Grzegorz Braun OSTRO o Unii Europejskiej! "Synowie ESESMANÓW"

https://youtu.be/ovdc5HKtZUU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Lommo

Mieszkam  10 km od Rydzyka i

Mieszkam  10 km od Rydzyka i rzecz jasna często przejeżdżam obok tej jego geotermalnej farsy. Najpierw to wiercili latami. A teraz tak to działa że nad tą instalacją  idą ogromne kłęby pary wodnej ze spalania gazu niezbędnego do dogrzewania tej wody geotermalne. Polska nue jedt krajem wulkanicznym typu Islandii gdzie geotermia naprawdę działa.  Jedli chodzi o budowę elektrowni atomowej  ( nawet nie napiszę w licznie mnogiej) to nie musisz się martwić  bo ona nigdy w Polsce  nie powstanie.  Polska liczy na sfinansowanie ze środków  zagranicznych, tymczasem system bankowy na świecie  jest na krawędzi załamania tak że Westinghouse nigdy nie załatwi tych amerykańskich kredytów  eksportowych na budowę tej polskiej elektrowni. Koreańczycy  nie zbudują  bo już mają sprawę w sądzie z Westinghouse o technologię.  Po za tym nawet jakby jakimś  cudem ruszono z budową  to 20 lat budowy i 15 lat odbiorów. W Polsce  jest od groma węgla brunatnego  i jak np. Szybko się nie ruszy odkrywki Złoczew to Pi prostu będą blackouty gdyż jesienią  i zimą  prądu będzie rozpaczliwie brakować. 

Portret użytkownika Hannto

Zacznijmy od wyjaśnienia

Zacznijmy od wyjaśnienia jednej kwestii. Ewolucja i mutacja to nie to samo. Ewolucja zachodzi naturalnie i jest to proces powolny którego nie sposób przyśpieszyć. Mutacja jest to nienaturalna i gwałtowna zmiana organizmu spowodowana czynnikiem zewnętrznym. Dla przykładu rak jest swoistą mutacją komórek, zaś wykształcenie kciuków u naczelnych jest to ewolucja. W przypadku omawianym w artykule wyraźnie mamy do czynienia z mutacją gdyż promieniowanie wpływa niekorzystnie na organizmy żywe i w skrajnych przypadkach prowadzi do całkowitego rozpadu DNA poprzez upośledzenie chromosonów.

Portret użytkownika Hannto

Oczywiście że małpa od razu

Oczywiście że małpa od razu nie zmieni się w człowieka bo na tej drodzę jest jeszcze kilka innych etapów, ale biorąc pod uwagę zgodność genetyczną to nie ma wątpliwości że człowiek wyewoluował od jakiegoś gatunku małp. A jak się cofniesz wystarczająco daleko to odkryjesz że odległymi przodkami ludzi były organizmy wodne. Ewolucja jest tak samo niepodważalna jak fakt że ziemia jest okrągła i nikt normalny (powiedzmy sobie szczerze płaskoziemcy normalni nie są) nie będzie tego kwestionować.

Portret użytkownika dominikq

to nie ewolucja tylko

to nie ewolucja tylko kosmiczna rewolucja  to ze dna wszystkich ssakow jest przyjnajmniej w  50 procentach podobne to wina tej planety i warunkow do zycia jakie musi spelniac aby ono trwalo albo dna jest jedno w calym wszechswiecie takie samo ze zmianami czloweik powyzej 30 procent mozgu wykorzystywania nie przezyl by na ziemi z braku tlenu,

Portret użytkownika Medium

te psy przeszły szybką

te psy przeszły szybką mutację lub ewolucję

Kto tu się gubi w pojęciach, tłumacz czy sami naukowcy?

Moim skromnym zdaniem gwałtowne skoki w ewolucji to są skutki właśnie radiacji zdarzajacej się w dziejach organizmów żywych, doprowadzajacej do mutacji w genomie. O ile rozumiem metodologię badań, to chyba matematycznie wyprowadza się częstotliwość występowania mutacji, podczas gdy opisany przykład pokazuje, że nieodwracalne mutacje genomu mogą występować lokalnie.

Jeśli przyjmiemy, że nikt nam sztucznie w genach nie grzebał, to proszę mi wskazać jakąkolwiek inną przyczynę mutacji genów niż radioaktywność.

P.S. Uważam, że to nieludzkie bylo zabronić zabrać ze sobą swojego zwierzaka.

Portret użytkownika spokoluz

biadolenie ale żadnych

biadolenie ale żadnych szczegółowuych danych - tylko ogólniki , że zbadali i będą badać ale na czym te różnice tak przeogromne polegają. Mydlenie i pitolenie.

Czy ten skok ewolucyjny spowodował , że psy stały się roślinożerne czy wyrósł im drugi rząd zębów czy wyrosly dwa ogony ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj