Psy potrafią wyczuć zapach koronawirusa z dokładnością 94%

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Kolejne badania potwierdzają niezwykły węch psów. Podczas eksperymentów wykazano, że psy mogą wykrywać osoby zakażone z dokładnością nawet 94%.

 

Naukowcy z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej przetestowali węch psów, korzystając z ponad 3,5 tys. ubrań i maseczek, które należały do osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Okazało się, że psy wykrywały zapach koronawirusa z dokładnością od 82% do 94%. Co więcej, zwierzęta potrafiły wykrywać także łagodne i bezobjawowe przypadki zakażenia.

Podobne badania zostały wcześniej przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Pensylwanii. Zespół w pierwszej kolejności wyszkolił dziewięć psów, korzystając z próbek moczu pacjentów zakażonych koronawirusem. Po trzech tygodniach treningu przeprowadzono eksperyment, na którym zwierzęta potrafiły wykrywać próbki zawierające koronawirusa z dokładnością 96%.

 

Naukowcy uznali, że nieprawdopodobnie czuły węch psów można wykorzystać w miejscach publicznych, aby bardzo szybko i skutecznie wykrywać osoby zakażone koronawirusem. Psy w roli "żywych testerów" mogłyby skanować ludzi swoim węchem np. na lotniskach, gdzie zazwyczaj jest pełno ludzi. Istotną przewagą nad powszechnie stosowanymi dziś testami na koronawirusa jest to, że psy mogą identyfikować osoby zakażone w ciągu sekund (a nie godzin lub dni) i praktycznie nic to nie kosztuje.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Hathor

To ja zostawie dla

To ja zostawie dla niedowiarkow : https://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/190409357-Psy-wykrywaja-raka-Dokladnosc-Blisko-97-proc.html

" W zależności od typu nowotworu, psy są w stanie rozpoznać go po specyficznym zapachu skóry, oddechu, moczu, kału i potu chorego. Odpowiednio wyszkolone alarmują o nieprawidłowościach zapachowych nawet w substancjach w bardzo dużym rozcieńczeniu."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3765942/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3822260/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28977566

Teraz wyjasniam, wirus "pachnie" tak ma zapach - dlaczego?
Z ludzkiego odbytu wydobywaja sie zapachy, ktore sa wychwytywane przez psy, ale nie reaguja na nie jak na wiekszosc zapachow, ktore wpadaja im w nozdrza. Zgadniejcie dlaczego Chinczycy zaczeli robic wymazy na covida z odbytu? Smile
Pies zna ludzkie zapachy, jednak jesli zapach nie pasuje mu do wzorca i jest swoista anomalia, to jest zainteresowany i reaguje. Dlaczego psy tak intensywnie obwachuja kupy innych psow, bo sa w stanie zidentyfikowac wiele danych i dlaczego tak sie obwachuja? Lol
W nawiazaniu do badan na wykrywanie nowotworow, to chodzi o zmiane w DNA jaka posiada zmutowana komorka rakowa.
Wirus wplywa na nasz microbiom, zmienia jego sklad i zmieniaja sie metabolity w jelitach.
Inna sprawa - wirus atakuje receptory wechu i pies wyczuwa kazda taka mikro zmiane i identyfikuje to jako "swoisty zapach".
Psy mozna wyszkolic, zeby reagowaly na pewien rodzaj zapachu.

Portret użytkownika axell69

Psy są  bardzo wyczulone  na 

Psy są  bardzo wyczulone  na  woń alkoholu czy też   narkotyku twardego który wyrasta w doniczce lub ogródku , psy potrafią stwierdzić wadę  pojazdu oberwowanego  . Psy   mają   bardzo duże  zdolności  w  wyłapywaniu  zapachów , wychwycą  każdego kto posiada  ilości znaczne , 5 gram , przy sobie ale  nie wiedzą  skąd  biorą się  tony tego wszystkiego w każdy weekend w np. stolicy -  i ta sytuacja covidowa jest  odwrotna , podobno   cała  ludzkość  choruje a pies   wyczuje anomalie zapachowe u pojedyńczego  roznosiciela  kataru lub pizzy.

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Quark

Narkotyk "twardy" to kokaina

Narkotyk "twardy" to kokaina , amfetamina , opium , heroina , metamfetamina itp. - czy to da się wychodować w doniczce ??

"Psy potrafią stwierdzić wadę pojazdu obserwowanego" ...... ja pierniczę to pies potrafi "wywąchać" czy auto było bite ??

A skąd taki pies ma wiedzieć skąd się biorą na ulicach "tony koksu" ?? - to tylko pies tylko ..

Nie wiem co wziałęś ale uśmiałem się przy tych Twoich "mądrościach" - na przyszły raz weź pół .

Portret użytkownika axell69

Wiem co to są  narkotyki

Wiem co to są  narkotyki trwade ,  napisałem z sarkazmem   bo w tym przypadku mój pies to milicjantem , który  łapie  małych  dilerów  kiedy  co weekend  miasto jak   Wawka   wciąga  tony   różności  i  nie zalecaj mi  dawek   bo ty jak twój pies    nie kumasz niczego .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika Quark

Aha .. a to w jakim stanie

Aha .. a to w jakim stanie napisałeś ? Bo żeby zrozumieć w tym jakiś sens trzeba to co najmniej 5 razy przeczytać i jeszcze się zastanowić ! Na przyszły raz zanim "nadusisz" przycisk "zachowaj" przeczytaj swoje bazgroły i popraw .

Portret użytkownika entyr

Żeby jeszcze psy potrafiły

Żeby jeszcze psy potrafiły powiedzieć, że to chodzi o wirusa a nie o tysiąc innych rzeczy. Żeby jeszcze potrafiły powiedzieć o który typ chodzi. Żeby jeszcze do weryfikacji badań nie brano testów z chójwiecowykrywającymi.
A tak w ogóle, to nie wywąchują wirusa tylko symptomatyczne produkty przemiany materii (całkiem wielkocząsteczkowe) związane z obecnością w organizmie taj albo innej anomalii, która za nichuja nie musi być związana z tym co sobie nałukawcy założyli, a tym bardziej wirusem. Jesusmaryja ...
Już gdzieś pisałem, że świątynia nauki padła kilkadziesiąt lat temu, a te ścierwa i małpy co ją obecnie obsiadły i mienią się tytułami kurwa naukowymi, to mają z nauką tyle wspólnego co balet z murarstwem.

Strony

Skomentuj