Przywódca państwa islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadi, mógł zostać zabity

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak wynika z doniesień prasowych w mieście Idlib, znajdującym się w północnej Syrii, został zabity samozwańczy Kalif Państwa Islamskiego - Abu Bakr al-Baghdadi. To już trzeci raz kiedy pojawia się informacja o wyeliminowaniu nowożytnego Osamy bin Ladena, być może ostatni.

 

Islamista został rzekomo zabity podczas interwencji amerykańskich wojsk specjalnych. Zginął zatem w podobnych okolicznościach jak wspomniany bin Laden. Operacja polegająca na eliminacji przywódcy ISIS była podobno przygotowywana już od wielu miesięcy. 

Oficjalnie do al-Baghdadiego udało się dotrzeć dzięki wyśledzeniu przemytnika ludzi, który przetransportował z Iraku do Idlibu żony dwóch swoich braci.  Jednak nie oficjalnie mówi się o tym, że Kalifa wystawili Turcy. Wszak mieszkał tylko 5 km od granicy z Turcją i trudno uwierzyć, że tureckie służby o tym nie wiedziały.

 

Z docierających informacji na temat operacji amerykańskich komandosów wynika, że podczas próby schwytania przywódcy  Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadi zdetonował pas szahida, czyli pas samobójcy wypełniony materiałami wybuchowymi. Wybuch miał podobno zabić samego Baghdadiego i jego dwie żony.

Przyszły Kalif na spotkaniu z Johnem McKainem

Na skutek akcji amerykańskiej armii zginęło przynajmniej 9 osób. Nie wiadomo czy ofiary były również po stronie atakujących. Wiadomo za to że nie ma żadnego ciała, tak jak w przypadku bin Ladena. Jest tylko oficjalna historyjka w którą należy wierzyć. To bardzo wygodne dla służb. Abu Bakr al-Baghdadi był uważany za agenta zachodnich mocarstw, konkretnie francuskiego, ale być może przewerbował się. Teraz najwyraźniej nadchodzi czas nowych złoczyńców, którzy zapewne zostaną wykreowani w najbliższym czasie. 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i wymyślił sobie jankes

No i wymyślił sobie jankes kolejną propagandę dla kierdziołków. Abu Bakr al-Baghdadi....mógł zostać zabity ! Ano może mógł tylko co z tego (To niczego i tak w Syrii nie zmienia ! Terrorystów ruskie wybili nawet tych Usia ISIS) Ale sluchajta kierdziołki Zabity on ci został ! (podobno) tak po HOLLLYWOOOODZKU jak Rambo Bambo Wietnamczyków kładł pokotem.Jednym kłykciem i okiem opadłym ze znudzenia. Kierdziołkowie temat po...łykną bo Usia kochajum.No ale o co właściwie mnie chodzi ? O to, żeby największych kłamców w nowożytnej historii świata OMIJAĆ Z DAELKA bo NIGDY  z nimi niczego nie zyskasz.Chyba ze zrobisz im loda.

Portret użytkownika Adrem

No cóż, ewakuowali swojego

No cóż, ewakuowali swojego agenta (wraz z rodziną) , który robił dla nich "dobrą robotę" w bezpieczne miejsce.

Ten sam numer co z Bin Ladenem.

Smutne jest to, ze znaczny procent ludzi wierzy w takie informacje o śmierci.

Przecież wyszkolenie dobrego agenta pracującego w terenie kosztuje fortunę.

Nikt ich nie będzie zabijał, bo przydadzą się chodźby jako szkoleniowcy.

Portret użytkownika Adrem

Raczej gratulacje, Amerykanom

Raczej gratulacje, Amerykanom  za sprytną zagrywkę.

Oprócz Abu Bakra wyciągnęli też pewnie licznych innych agentów.

Sztuczka z wystawieniem Kurdów polegała także na tym, że oszukani Kurdowie przestali pilnować schwytanych wczesniej "bojowników ISIS".  Więc ci pouciekali z więzień i Amerykanie ( których podobno tam nie było) mogli ich spokojnie ewakuować.  Penie więźniowie po opuszczeniu więzienia, po prostu udali się spokojnie na miejsce zbiórki.

Przecież się jeszcze przydadzą.

Wyszkoleni , z kilkuletnim doświadczeniem w robocie terrorystycznej, doskonale przydadzą się zaraz w Europie...

 

Portret użytkownika Medium

Ano tak, to mógł być taki myk

Ano tak, to mógł być taki myk, dobrze kombinujesz. Chciałam nawet w drugiej części zdania dopisać, że gratulacje wiadomo - Amerykanom, ale się powstrzymałam :) 

Quote:
 Wyszkoleni , z kilkuletnim doświadczeniem w robocie terrorystycznej, doskonale przydadzą się zaraz w Europie... 
Podejrzewam, że wcześniej niestety w Rosji...

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Prędzej w Polsce niż w Rosji,

Prędzej w Polsce niż w Rosji, a niby po co wpuścili tyle ukrów? Teraz al kebabi zrobi się na upadłego bandersyna i będzie w Polsce rozrabiał Wink już to przepowiadałem zrobią w Polsce drugą Palestynę ale najpierw porozrabiają trochę pod upadlińską banderą. 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika 3plabc

Abu Bakr al-Baghdadi może

Abu Bakr al-Baghdadi może właśnie raczy się burbonem i cygarkiem w towarzystwie agentów CIA, kto to wie. Piszą, że niby się wysadził z trójką dzieci, przynajmniej różne takie historie Trump rozpowiada. ISIS było projektem gabinetu Busha Juniora i miało osłabiać wpływy szyitów w regionie w tym głównie Iranu. Nawet jeśli nie był sterowany przez zagraniczne służby np. CIA to miał dużą wiedzę o siatce bojowników i tym co się działo w regionie przez ostatnią dekadę. Zakładam, że specjalsi zapakowali go do helikoptera i odlecieli z nim na pokładzie, a cały bajzel dla zatarcia śladów zbombardowali. Prawdy to się nie dowiemy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie "zginął" w podobnych

Nie "zginął" w podobnych okolicznościach jak Bin Laden, tylko ZAPADŁ SIĘ POD ZIEMIĘ w podobnych okolicznościach jak Bin Laden Wink
Bin Laden żyje i ma się dobrze... Mieszka na Karaibach i pobiera "emeryturę" w wysokości 100000 USD miesięcznie!
Tak przynajmniej twierdził Snowden 2-3 lata temu... Jego rewelacje co prawda nie są przez nikogo potwierdzone, ale po pierwsze, o tyle trzeba brać je na poważnie, że dotąd właściwie wszystko co powiedział Snowden było prawdą... A po drugie, kto miałby potwierdzić to co mówi Snowden? Media? Wywiad? Wojsko? Biały Dom? Przecież to wszystko jedna klika i ludzie, którzy Snowdenowi obcieliby łęb gdyby mogli.
Abu Bakr al-Baghdadi zapewne "skończył" żywot, ale tylko medialnie... W rzeczywistości to Simon Elliot - agent Mosadu.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj