Przywódca ISIL został ranny w wyniku ataku irackich samolotów na konwój

Kategorie: 

Źródło: Internet
Drugi tydzień współpracy militarnej między Rosją, Syrią, Iranem i Irakiem przynosi kolejne sukcesy. Irackie Siły Powietrzne zbombardowały konwój terrorystów z Państwa Islamskiego, zabijając wielu dowódców tej radykalnej organizacji zbrojnej. Stan zdrowia przywódcy Abu Bakr al-Baghdadiego jest nieznany.

 

Sytuacja miała miejsce dwa dni temu w prowincji Anbar, niedaleko granicy z Syrią. Konwój zmierzał w kierunku miasta Karabla, gdzie miało dojść do spotkania najważniejszych osobistości - dowódców ISIL oraz samego Abu Bakr al-Baghdadiego. Irackie myśliwce zbombardowały zarówno konwój, jak i miejsce spotkania, zabijając wielu terrorystów.

Początkowo w mediach pojawiały się informacje, że kalif samozwańczego Państwa Islamskiego zginął lub został ciężko rannych w wyniku nalotów. Przywódca miał zostać przetransportowany do innego pojazdu, którym zdołał uciec. Z tego powodu nie można ocenić w jakim jest stanie, ale najprawdopodobniej odniósł pewne obrażenia.

 

Syryjskie wojska lądowe przy wsparciu rosyjskich samolotów dokonują w ostatnich dniach ofensywy i zdołały odzyskać niektóre terytoria, które były wcześniej kontrolowane przez rebeliantów. Obawy Stanów Zjednoczonych są słuszne - Rosja atakuje nie tylko bojowników ISIL, ale także opozycję, która otrzymuje wsparcie od Zachodu.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/2015/10/12/us-mideast-crisis-iraq-baghdadi-idUSKCN0S50KI20151012

http://www.dw.com/en/syrian-armys-offensive-gains-from-russian-airstrikes-says-general/a-18771118

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Szef NATO oskarża Rosję o

Szef NATO oskarża Rosję o wydłużanie wojny w Syrii

Szef NATO Jens Stoltenberg oskarżył Rosję o to, że przyczynia się do wydłużenia konfliktu w Syrii, udzielając poparcia prezydentowi tego kraju Baszarowi el-Asadowi. Wezwał Moskwę, by przyłączyła się do walki z bojownikami z Państwa Islamskiego.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-nato-oskarza-rosje-o-wydluzanie-wojny-w-syrii/f1hses
panarro : Co za bezczelny typ. Najpierw rozpętali wojnę w Syrii , dostarczają broń terrorystom , których niby od półtora roku zwalczają, a teraz bezczelnie chrzanią , że to Rosja wydłuża ten konflikt .Co za hipokryzja , co za obłuda. Dla nich nie jest ważne , że w Syrii zginęło już ponad 220 000 tysięcy ludzi.Że 6 milionów uciekło z kraju .Że miasta i wsie syryjskie obrócone zostały w gruzowiska . Ważne jest tylko obalenie Asada , bo im nie pasuje. Nie dlatego , że to reżim bo przecież reżimów zaprzyjaźnionych mają bez liku. Dlatego , że to sojusznik Rosji i do tego bezczelnie nie chce przed nimi paść na kolana.

 

Portret użytkownika achiles

Albawarden : Panowie z USA i

Albawarden : Panowie z USA i NATO co by się nie działo to wiecznie będą gadać o tym ,że trzeba odsunąć od władzy legalnie wybranego w wyborach prezydenta Assada i jego "reżim".
Tak naprawdę chodzi o to ,że Assad nie zgodził się na to by poprowadzono przez jego kraj rurociąg do krajów Europy z bogatych w surowce krajów jak Arabia Saudyjska. Teraz wszyscy panikują od USA,Arabia Saudyjska,IZrael i Turcja ,które sponsorowało te niby opozycje Syryjską - szkolili ich ,dawali im broń,samochody i wysyłali do obalenia Assada , Chociaż Turcja to zwalcza Kurdów ludzi ,którzy najzacieklej walczą z ISIS w regionie.
Oni nienawidzą się tak bardzo ,ze nawet biją się na ulicach Niemiec między sobą na noże czy butelki.
O TYM NIKT SIĘ W NASZYCH MEDIACH SZMATŁAWYCH, NIE ZAJĄKNĄŁ, LICZY SIĘ TYLKO LEWY I JEGO ZAŁOGA, OD ŚWITU, DO NOCY, A NAWET OD NOCY WCZORAJSZEJ, DO NIE WIADOMO KIEDY.
edkrol : Od wczoraj białoruskie służby uniemożliwiły wjazd na teren swojego państwa około 200 obywatelom Ukrainy. Mieli oni usiłować przekroczyć granicę uzbrojeni w różne egzemplarze broni obuchowej oraz palnej i w mundurach w wojskowym kamuflażu. Wielu z nich było kryminalistami i weteranami rozlicznych batalionów ochotniczych, rozlokowanych na wschodzie kraju.

Próba prowokacji ma prawdopodobnie związek z zaplanowanymi w Mińsku na dzień wyborów "prodemokratycznymi protestami" finansowej i popieranej przez Zachód (w tym Polskę) anty-białoruskiej opozycji, w których wzięło udział zaledwie około 1500 osób.

Urzędująca głowa państwa, Alekander Łukaszenko, poprosił Ukraińców o „nie podsyłanie nam więcej bojowników”. Jak to określił, jest już zmęczony przeglądaniem licznych dokumentów opisujących kolejne incydenty, nierzadko obejmujące próby przemytu broni palnej i granatów ręcznych. Zatrzymani zazwyczaj nie potrafią powiedzieć gdzie zamierzają się udać. Prezydent Białorusi nie wykluczył też ewentualnego zamknięcia granicy, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie.

Portret użytkownika batavus

Trzeba mieć dystans do takich

Trzeba mieć dystans do takich informacji. Iracka armia juz kilka razy rzekomo zabiła Baghdadiego. Ta sama armia uzbrojona przez USA oddała terrorystom bron i uciekła w panice z pola walki. Ale moze tym razem im się poszczęściło...zobaczymy. To wcale nie oznacza końca ISIS. Dodatkowo Al-kaida moze teraz przejąć pałeczkę lidera...

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj