Przywileje szlacheckie, czyli Polska jako wielkie żerowisko

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

To co obserwujemy ostatnio w Polsce czyli ciągłe strajki i roszczenia kolejnych grup interesu, to nic dziwnego w roku wyborczym. Ta protestacyjna ruchawka w dobitny sposób pokazuje bezsensowność demokracji, zwłaszcza takiej, że nie ważne kto głosuje, tylko kto liczy głosy.

 

Niestety Polska jest traktowana nie jak ojczyzna, ale żerowisko. Celem nadrzędnym rządzących nami watah jest oskubać głupich Polaczków. Niestety na podobny pomysł wpadły też rozmaite organizacje związkowe i dlatego widzimy obecnie festiwal roszczeń i żądań. Większość z nich może zostać spełniona tylko kosztem innych podatników, bo rząd niczego nie chce bardziej niż świętego spokoju. Przypomina to sytuację z dawnych czasów gdy funkcjonowały Przywileje Szlacheckie. Przeważnie były to zwolnienia z podatków dla szlachty i gwarancje praw. Do złudzenia przypomina to dzisiejsze umowy związków z rządem.

 

Nowa polska szlachta to pracujący w polskim górnictwie węgla kamiennego. Dla tej branży najlepsza byłaby prywatyzacja, bo państwowy właściciel to zawsze obciążenie. Powszechnie wiadomo, że często władza instaluje w takich spółkach swoich ludzi i w ten sposób rozpoczyna się dojenie III RP. To dlatego koszty zarządu spółek skarbu państwa często liczy się w miliardach złotych.

Problem polega jednak na tym, że na wypłatę wcześniejszych emerytur górników i ich mityczne trzynastki, czternastki, piętnastki potrzebne są pieniądze, których górnicy niestety nie wypracowują, bo przecież kopalnie są deficytowe. Zatem, żeby rząd mógł im dać musi zabierać innym, bo rząd nie ma mitycznych pieniędzy w tajemniczym worku tylko dysponuje tym, co udało im się odebrać innym pracującym, więc jak rząd obiecuje, że da to znaczy, że na pewno jeszcze więcej komuś zabierze. 

 

Z kolei inna protestująca grupa, rolnicy mają pretensje do rządu, że są głównymi poszkodowanymi ze względu na sankcje nałożone na Rosję. Przypomnijmy, że embargo na polskie mięso nałożyła nie tylko Rosja ale i rzekomo bratnia nam Ukraina. To spowodowało dramatyczny spadek opłacalności produkcji. Na dodatek dziwne unijne prawo nie pozwala na odstrzał dzików i te niszczą masowo uprawy kukurydzy.

 

Z drugiej jednak strony skoro ktoś prowadzi swój biznes to trzeba mieć świadomość, że warunki są zmienne dla wszystkich, więc równie uzasadnionym postulatem mógłby być interwencyjny skup mięsa oczekiwany przez protestujących jest i interwencyjny skup fotografii od fotografów lub interwencyjny skup artykułów od wydawców portali Smile Gdy do tego weźmie się inne chłopskie przywileje jak tańsza benzyna, KRUS niski raz na kwartał i brak podatku dochodowego, to dopiero dociera do człowieka jakie w Polsce można mieć warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Ponownie protestują też rodzice dzieci niepełnosprawnych. Nie umieją niestety palić opon ich los jest straszny, bo państwo prawie nie zwraca uwagi na ludzi niepełnosprawnych. Wszystko kończy się na deklaracjach. Wiele z tych rodzin zmaga się z niepełnosprawnością spowodowaną przez państwo na przykład przymusowymi szczepieniami, które spowodowały porażenie układu nerwowego dziecka. Rehabilitacja po takim prezencie od władz zajmuje kilkanaście lat o ile w ogóle jest możliwa. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że tak tworzy się nowych niepełnosprawnych.

 

Niepełnosprawni są pozostawiani samym sobie. Państwo umywa ręce. Gdy coś idzie nie tak jest to problem rodziców i właśnie ci rodzice teraz protestują pod sejmem. To wyraz desperacji tych ludzi. Czy uda im się uzyskać coś więcej niż kolejne obietnice bez pokrycia? To bardzo wątpliwe.

 

W 2015 roku Polskę czekają wybory. Prezydenta wybierzemy już 10 maja. Wybory te będą sprawdzianem możliwości jakichkolwiek zmian w Polsce. Prorządowe media są oburzone już samym tym, że są jacyś kontrkandydaci dla obecnego prezydenta, ale tacy śmiałkowie jednak się znaleźli. Ostatecznie przynajmniej kilkunastu facetów będzie mogło publicznie ponarzekać na to co im się w Polsce nie podoba, a potem wygra i tak ten co ma wygrać, to znaczy "jedyny słuszny kandydat".

 

Potem jeszcze na jesieni czekają kolejne wybory i to będzie czas kulminacyjny jeśli chodzi o to co dalej z Polską. Jeśli "leśne dziadki" z PKW znowu dadzą podstawy do podejrzeń, że głosów ktoś dosypuje, albo ujmuje jak na wadze, to głosowanie za bardzo nie będzie miało sensu. Po co nam wybory, które są objawiane sondażami? W poprzednim PRL też były organizowane wybory i co z tego?

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Manio

Najlepszym wyjściem to oddać

Najlepszym wyjściem to oddać kopalnie górnikom niech sami sobie rządzą. Dopiero zobaczą jak to wygląda. Ciekawe od kogo by wołali dopłat jakby interes upadał i to jest wyjście. Bo nie będziemy dopłacać wszyscy do nich.  Na hałdach leży 6 milionów ton węgla. A ja za tonę musze płacić 800 zł. I takie mamy państwo.

Portret użytkownika Darek77.01

Przeprzaszam bardzo a kto

Przeprzaszam bardzo a kto powiedział , że dyrektorem państwowego przedstięborstwa nie może być kompetentny i oddany ojczyźnie patriota? Kto powiedział ,że łapówkarstwo i defraudacje MUSZĄ mu się opłacić? Kto powiedział ,że państwowa firma to nie może być poprostu duża firma korzystająca ze swoich rozmiarów, która jest dobrze zarządzana bo współnadzorowana przez Naród polski jako właściciela?

Portret użytkownika Młody

Prognoza pogody

Prognoza pogody (finansowo-ekonomicznej)

„Ekonomiści nie mają kontaktu z rzeczywistością. Mają kontakt z modelami rzeczywistości. To odrobinę
problematyczne. Rzeczywistości nie da się modelować w dużym zakresie. Ekonomiści koncypują modele, zaczynają w nie wierzyć i wkraczają we wszechświat równoległy, w którym wszystko – w ich rozumieniu – ma sens. Tym samym świat realny traci sens, co zaczyna powodować poważne problemy psychologiczne. Kiedy pojawi się już dostatecznie liczna drużyna doktorów ekonomii, wyprodukowanych na przestrzeni lat, generuje bardzo silne myślenie grupowe. Ci eksperci sprzęgają się ze sposobem postrzegania świata preferowanym przez polityków i finansistów, ponieważ chcą mieć w swoich głowach bezpieczną przystań, która nie wywołuje nieprzyjemnego dysonansu poznawczego, nie zapowiada końca ich kariery etc. Dlatego występują w audycjach popularnych kanałów biznesowych i uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą, sytuacja jest stabilna, nic się nie dzieje i ‚Śpijcie spokojnie, telewidzowie.’ Wykonują pracę. W ichmniemaniu z jak najlepszymi intencjami. Nie są zdolni przyznać, że egzystują we wszechświecie równoległym.”

Dmitry Orlov

W dalszej części artykułu:

- Koniec znanego świata finansów
- Globalna rekonfiguracja gospodarcza i walutowa
- Strefy walutowe
- Regionalne systemy podziału pracy
- Stosunki z Rosją i przyszłość Unii Europejskiej
- Detronizacja dolara i globalne pandemonium
- Upadek dolara jest tylko kwestią czasu.
- Wszystkie dane mówią, że giełda zmierza w stronę krachu.
- Co stanie się katalizatorem globalnego pandemonium?

https://exignorant.wordpress.com/2015/02/06/prognoza-pogody-finansowo-ekonomicznej/
 
 

Portret użytkownika Woodytz

Rozwiązanie jest w sumie

Rozwiązanie jest w sumie proste - wszystkie grupy powinny strajkować jednoczesnie by obalic rząd. W tej sytuacji rzanie będzie w stanie spełnić żadnych postulatów żadnej z grup. Wtedy nastanie sprawiedliwość.

Portret użytkownika Woodytz

Rozwiązanie jest w sumie

Rozwiązanie jest w sumie proste - wszystkie grupy powinny strajkować jednoczesnie by obalic rząd. W tej sytuacji rzanie będzie w stanie spełnić żadnych postulatów żadnej z grup. Wtedy nastanie sprawiedliwość.

Portret użytkownika Witold37

TEN ARTYKUŁ TO ABSOLUTNE

TEN ARTYKUŁ TO ABSOLUTNE DNO!!!
 
Zadaniem tego artykułu jest skłócanie ze sobą Polaków, napuszczanie ich na siebie, tak aby Polacy nie popierali strajkujących rolników i górników, których protesty stanowią zagrożenie dla okupacyjnej władzy w Polsce!
 
Ten artykuł wpisuje się w obronę stanowiska rządu przeciw własnemu narodowi!
 
Jedyna szlachta, która istnieje dziś w Polsce i ma prawdziwe szlacheckie przywileje i na którą musi pracować reszta społeczeństwa to – rząd, parlamentarzyści, politycy, urzędnicy, prokuratorzy, sędziowie, komornicy, generalicja, ludzie tajnych służb, dziennikarze i ludzie mediów, miliarderzy i inni biznesmeni, którzy dorobili się na złodziejskiej prywatyzacji, a więc na tym, co ukradli narodowi, a także celebryci, dawni esbecy i komuchy na tłustych emeryturach, i tak dalej.
 
TO JEST SZKLACHTA, KTÓRA MA PRZYWILEJE W DZISIEJSZEJ POLSCE!!!
A nie bardzo ciężko pracujący górnicy, czy rolnicy.
 
Jak admin jest taki mądry, to nich się zatrudni w kopalni, popracuje kilkaset metrów pod ziemią, albo w polu jako rolnik, a potem spojrzy na życie i zarobki i przywileje grup opisanych przeze mnie przed chwilą, to będzie wiedział, że napisał KOLOSALNE BZDURY!!!
 
ZAMIESZCZENIE TYCH TREŚCI UZNAJĘ ZA POMYŁKĘ ADMINA, KTÓRY SIĘ NIE WYSPAŁ I NIE DOSTRZEGŁ CO WRZUCA NA STRONĘ! Dzieci czasem tak mają, jak się nie wyśpią, że nie wiedzą co robią, w okresie dojrzewania to mija.
 
JEŻELI JESZCZE RAZ ZOBACZĘ TUTAJ PODOBNE TREŚCI MAJĄCE NA CELU NAPUSZCZANIE POLAKÓW PRZECIW SOBIE W INTERESIE WŁADZY – TO UZNAM, ŻE PORTAL TEN ZOSTAŁ JUŻ PRZEJĘTY PRZEZ SŁUŻBY SPECJALNE I NIE RÓŻNI SIĘ NICZYM OD TVN-u, CZYLI JEST KOLEJNĄ RZĄDOWĄ TUBĄ PROPAGANDOWĄ!!!  
HAŃBA CI ADMINIE ZA TE TREŚCI!!!
 
Przecież polskie górnictwo i rolnictwo zostały zniszczone celowo tak samo jak polski przemysł, handel, banki, stocznie, huty i wszystko inne!!!
Przecież polskie przedsiębiorstwa zostały zniszczone albo przejęte w drodze złodziejskiej prywatyzacji przez firmy zachodnie po to aby polski przemysł i inne branże nie stanowiły konkurencji dla zachodnich producentów i zachodnich firm.
Częśc polskiej gospodarki zlikwidowano, jak przemysł, kopalnie, huty, rybołówstwo, zbrojeniówka, i tak dalej.
A część doprowadzono celowo do złej kondycji finansowej a następnie sprywatyzowano za bezcen zachodnim rządom i firmom, i nagle po prywatyzacji zaczęły przynosić zyski, ale już nie polskiemu narodowi, tylko nowym właścicielom, ponieważ zyski transferuje się za granicę.
 
POLSKA JEST KRAJEM KOLONIALNYM I TO WSZYSTKO CO SIĘ W POLSCE DZIEJE OD 25 LAT, JEST ZACHODNIM SPISKIEM PRZECIW POLSKIEMU NARODOWI, mającym na celu całkowite przejęcie ekonomiczne naszego kraju!!!
Nic nie dzieje się w gospodarce, w skali makro - przypadkowo!!!
 
W Polsce zachód przejął już prawie wszystkie branże! Banki, handel, przemysł (jeszcze działający, czyli głównie montownie), i inne przedsiębiorstwa należą już do zachodnich rządów i korporacji.
Zyski wyprowadzane są za granicę i wspierają budżety państwowe zachodnich krajów i zachodnie firmy, czyli ogólnie zachodnie społeczeństwa, dlatego Polacy ubożeją, bo kasa płynie na zachód, dlatego zarabiają jak niewolnicy, są zatrudniani na umowach smieciowych, dlatego na nic w naszym kraju nie ma pieniędzy! Wszystko wysysa zachód w postaci odsetek od długu zagranicznego i dywidend z firm.
Dlatego w Polsce nie ma pieniędzy nawet na głodujące dzieci, dlatego jest zarobkowa wielomilionowa emigracja, która już jest gigantyczną katastrofą dla państwa polskiego i naszego narodu!
 
ALE IM WCIĄŻ JEST MAŁO! CHCĄ WSZYSTKO!
 
Teraz zachód chce w polskiej kolonii przejąć całą resztę, którą jeszcze można odebrać polskiemu narodowi, czyli te kilka kopalń których jeszcze nie zdążyli przejąć lub zlikwidować, a my będziemy kupowali węgiel z zagranicy – o to chodzi.
Dalej wykupić ziemię w Polsce abyśmy już nic nie posiadali jako naród, aby wyrugować z własnej ziemi Polaków i w miejsce naszych rolników wprowadzić korporacje typu Monsanto które utworza wielkie gospodarstwa rolne i lemingów polskich częstować będą GMO.
Dalej pozostały jeszcze do przejęcia polskie lasy, których to próba przejęcia nie tak dawno miała miejsce w kneSejmie.
Do likwidacji pozostają jeszcze przykładowo polskie koleje, które najpierw poprzez celowe złe zarządzanie trzeba zadłużyć do końca, a potem sprzeda się Niemcom za bezcen, którym nagle będzie się opłacać kolejowy biznes w Polsce.
I tak dalej!
 
I tak oto polski narodzie zostaniesz dziadem całkowitym, będąc niby gospodarzem we własnym kraju!
Ideologią gender i walką z wartościami chrześcijańskimi zniszczy się rodzinę, tradycję i wartości nadrzędne, a „reformami” szkolnictwa wykorzeni się świadomość historyczną i polskość z nauczania, co sprawi, że ogłupiona młodzież nawet nie będzie miała pojęcia co się dzieje.
 
TO JEST OKUPACJA!
NARODZIE ZBUDŹ SIĘ!
TY ADMIN – TEŻ SIĘ OBUDŹ!
 
Naród nasz pozostanie bez majątku narodowego, gigantycznie i celowo zadłużony u zagranicznych bankierów, bez inteligencji bo ogłupiony przez polskojęzyczne media, ograbiony z wartości i z nadziei.
Potem pójdzie już łatwo.
 
Konsekwencją będzie to że przestnie istnieć i Polska i polski naród.
Pozostanie kolonia lemingów, pracujących ciężko na swoich zachodnich właścicieli, nadzorowana przez krajowych sprzedawczyków, ogłupiona przez polskojęzyczne media, skłócona celowo wewnętrznie.
 
TEGO TO NAWET HITLER I STALIN NIE WYMYŚŁIŁ!
 
A TY ADMINIE PRZYKŁADASZ TAKIMI ARTYUKŁAMI DO TEGO RĘKĘ!!!
 
PS.
Rozumiem, że admin zainspirował się moimi wpisami pod artykułem: „Premier samozwańczej Republiki Donieckiej ranny podczas szturmu na Debalcewe”, bo tam pisałem o szlachcie i ich przywilejach i życiu w dawnej Polsce. Następnie admin wszystko poprzekręcał i wysmażył takiego gniota jak ten pożałowania godny artykuł skłócający Polaków z korzyścią dla zachodnich kolonizatorów Polski i naszej okupacyjnej władzy.
 
Oczekuję zamieszczenia tego komentarza, jeśli masz jeszcze aminie trochę przyzwoitości w sobie!!!
 

Portret użytkownika Ogo Pogo

To brednie o tzw. deficycie

To brednie o tzw. deficycie górnictwa przywilejach górniczych.Jesłi pisać to o przywilejach kasty rządzącej ,urzędniczej o zbędności takiej instytucji jak ZUS,NFZ,KRUS ,Agencjach Rolnych,Agencjach Mienia Wojskowego i szeregu innych.Tłum ponad 500 tys urzędników, Senat,Sejm w swojej wielkości ,gabinety polityczne ,struktury samorządowe i inne to pasożyt zżerający nasze Państwo.Czy wyobrażacie sobie państwo ,że koszt roczny ZUSu  to ponad 5 mld złotych a reszta?W takim systemie wszystko będzie deficytowe włącznie z zarobkami bo przecież nie pensjami sektora faktycznie wypracowującego dochód narodowy.Były deficytowe stocznie ,huty,telekomunikacja,koleje....Ale jak to może nie być  deficytowe jeśli olbrzymią część tego wypracowanego chleba żre pasożyt władzo-urzędniczy.Wyobrażcie sobie,że nie ma emerytur sędziowskich,prokuratorskich,wojskowych,policyjnych ,górniczych.Każdy obywatel po skończeniu 60 lat niezależnie od stażu pracy  otrzymuje 2000 zł.Nie ma ZUS-u.Podatek dochodowy wysokości 18% dla wszystkich z progiem wolnym od podatku 20 ooo zł.Służba cywilna ograniczona do 100 000 osób.Sejm 150 posłów.Referendum obowiązkowe po zebraniu 200 000 tys głosów obywateli.Możliwość odwołania rządzących w ciągu kadencji potrzebnych do referendum w sprawie odwołania 700 000 tys głosów.Maksymalnie dwie kadencje na wybieralnym urzędzie państwowym.Trzecia,ostatnia  kadencja możliwa przy uzyskaniu w pierwszej turze co najmnie 70% głosów.Opodatkowanie realne banków ,korporacji międzynarodowych.Reforma systemu kształcenia. Powrót do poprzedniego systemu i programu nauczania, nie co zmodyfikowanego ze względu na postęp naukowy.Odbudowa przedsiębiorstwa PKP jako całości.Odbudowa przemysłu stoczniowego,maszynowego(Cegielski) ,reprywatyzacja wszystkiego co zostało utracone na skutek działań przestępczych,korupcji,zmowy...Wracając do emerytur po 2000 zł.Każdy obywatel miałby zapewnione minimum egzystencji.Każdy lepiej zarabiajacy sędzia ,górnik ,itd byłby w stanie w ciągu swojego życia zawodowego oszczędzić w róznych formach oszczędzania na dodatkową emeryturę.Oczywiście rodziny które wychowywały dzieci powinny mieć dodatek do swojej emerytury po 200zł za każde dziecko.Samorząd wypłacałby każdemu po przekroczeniu 60 roku życia wspomniane 2000 zł, co było by refundowane natychmiast z budżetu państwa.I tak przy zaoszczędzonych na likwidacji ZUSu pieniądzach można byłoby wypłacać emeryturę wysokości dwa tysiące złotych dla 200 000 osób rocznie.Uproszczenie podatków.Likwidacja VATu.Zastąpienie VATu podatkiem transakcyjnym od każdej transakcji bez prawa odliczenia wysokości 4% a w przypadku nierychomości 1.5%.Skierowanie niepotrzebnej masy urzędniczej do pracy na kolei,w szkolnictwie,Poczcie Polskiej,Państwowej Komunikacji Pasażerskiej lądowej morskiej,powietrznej.Profilaktyka zdrowotna jako nie tylko hasło a naczelna zasada postępowania Min.Zdrowia.Zakaz sprzedaży fastfoodów,napoi wysokokalorycznych(Sprity,Fanty,cocacole...) ,zakaz GMO ,zakaz szcepień.Pomoc i monitoring gospodarstw ekologicznych.Zaopatrywanie szkół bezpośrenio przez te gospodarstwa.W każdej szkole stołówka z jadłospisem sporządzonym przez dietetyka.Zero tolerancji dla narkotyków.Zatrzymani dilerzy obowiązkowe pięć lat prac publicznych pod nadzorem.Organizatorzy,mafia narkotykowa  20 lat więzienia ,konfiskata mienia.Odbudowa prawdziwych sił zbrojnych,straży granicznej,UC.Zwolnienie całej pokomunistycznej kadry, natychmiastowe.Zwolnienie kadry pokomunistycznej prokuratorskiej,sędziowskiej.Powołanie trybunału dla sędziów,prokuratorów wydających kuriozalne,czasami szokujące wyroki.Opracowanie szczelnego,sprawnego podlegającego monitoringowi systemu wyborczego.Okręgi jednomandatowe z kandydatami zamieszkującymi w danym okęgu przynajmniej od lat pięciu.Stworzenie nowego modelu szkolnictwa medycznego wolnego od nacisków koncernów farmaceutycznych ,rozwijającego się w oparciu o własne wyniki i badania,uwzględnienie naturalnych metod leczenia np.homeopatii.Powrót do budżetowego finansowania służby zdrowia.Etatyzacja.Np;lekarz opieki podstawowej pensja 5000  złotych,specjalista 8000zł.ordynator szpitala powiatoweg np 15000 zł.Czas pracy lekarzy tygodniowo to 40 godzin.Likwidacja tzw.wyceny usług medycznych .Bzdura wymyślona dla  "kręcenia lodów"Podsumowując trochę chaotyczny komentarz do artykułu nie ma co przerzucać odpowiedzialności za stan państwa na poszczególne grupy zawodowe i antagonizować je.Trzeba usunąć władzę i układ który odpowiada za taki stan rzeczy i zabrać się po raz kolejny do naprawiania państwa i odbudowy zniszczonych fragmentów Polski.Tym razem to musi być nasz kraj, Nasza Polska. 

Portret użytkownika smokdrapierzca

 Zakazać sondaży

 Zakazać sondaży przedwyborczych, wprowadzić obowiązek głosowania i za nieobecność kare 1/3 zarobków za 1 mc i opcje wyboru "Nie znalazłem kandydata który reprezentuje moje poglądy" .
Utwożyć komisje powyborczą która będzie rozliczać wygranych w wyborach z ich obietnic przed wyborczych, chociasz niech udowodnią żę prubowali je wprowadzić

Portret użytkownika zeta_reticuli

Dlaczego górnicy nie

Dlaczego górnicy nie postulują o uwolnienie wolnej energii? Z pewnością z niewiedzy. Założę się, że woleliby inaczej spędzać swój wolny czas niż siedząc większość czasu pod ziemią a przepychanki o profity to farsa je przecież. Niech cały ten "motłoch" zmieni swe postulaty i zwróci uwagę opinii publicznej na istotne problemy. 99% całego kosmosu to energia elektryczna a tu sztucznie napompowany ambaras o klauzulę formy zniewolenia. Niech związki zawodowe poruszą ten temat. Górnicy i rolnicy też mają swoje pasje i niech swoje żywota spożytkują na swoją modłę.

 

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Nexus.7

watachy nie oddadzą

watachy nie oddadzą dobrowolnie władzy i ciepłych stołków ani kasy za nic nierobienie albo za niszczenie Polski. Polskę trzeba odebrać siłą a jedyne w tych czasach grupy zawodowe, które mogą się zorganizować to właśnie górnicy i rolnicy. Tylko oni w tej chwili są siłą samą w sobie. Trzeba ich  poprzeć a w odpowiednim czasie się do nich przyłączyć.
 Polski przemysł i wiele innych gałęzi gospodarki wyglądają tak jak po 25-cio letniej wyniszczającej wojnie.
 
Wszystko na bieżąco w audycjach http://niepoprawneradio.pl/

Pozdrawiam'

Posłuszeństwo zabija więcej osób niż rewolucja...

Portret użytkownika ciociagornika

Co za debil napisał ten

Co za debil napisał ten artykuł i powtarza brednie że górnictwo jest deficytowe i na siebie nie zarabia? Otóż górnictwo zarabia na siebie, dostarcza dochodu, wystarczy poczytać statystyki.
 
Porblem w górnictwie polega na skorumpowanym mafijnym zarządzie - związkowcy wskazują palcem kto defrauduje i marnotrawi wielkie środki.
 
Autor zapewne jest pracodawcą i pewnie jest zwolennikiem umów śmieciowych. NAJGOREZE, ŻE W OGÓLE NIE MA POJĘCIA O CZYM PISZE I NIE CZYTAŁ STATYSTYK GOSPODARCZYCH. Nie bredizłby wtedy, że górnictwo jest deficytowe. Nie bredziłby również o piętnastkach czy czternastkach. To dawno temu dostawali w epoce PRL. Teraz jak 13-kę dostaną na Barbórkę to jest dobrze.
 
Poza tym praca w górnictwie nie jest zwyczajną pracą. To wyjątkowo niebezpieczny i cieżki fizycznie zawód, który rujnuje zdrowie i wyniszcza organizm. Zjedź autorze na dół kopalni, poczytaj statystyki ekonomiczne a potem coś pisz.

Portret użytkownika Rocky

to jest apel do ludzi ktorzy

to jest apel do ludzi ktorzy zyja na tym swiecie co najmiej 30 lat. kiedy ostatnio slyszeliscie o tym, ze po jakims strajku wszystko zaczelo sie naprawiac? ze postulaty zostaly spelnione, ze nie bylo wojny,ze GMO zostalo odrzucone, ze .....mam wymieniac?
 
niejaki A.Einstein powiedzial: "definicja glupoty, to robic w koko to samo oczekujac innych rezultatow"-dokladnie to co sie dzieje tu od dlugiego czasu. Powiem wam jak najpierw zatrzymac system, potem rzucic go na kolana, razem z ta banda jeb...ych pijawek wszelkiej masci:
 
system jest jak organizm, wlasciwie organizm pasozyta, ktory przede wszystkim potrzebuje krwi swojego dawcy...kumacie? co jest krwia tego systemu? co pozwala temu pracowac w ten sposob? odpowiedz:
PIENIADZE. proste prawda? wystarczy wstrzymac na masowa skale przeplyw pieniadza we wszelakiej formie, i system zatrzyma sie w 72 godziny. a potem to juz z gorki. czemu i jak? bardzo proste, nie trzeba nawet wychodzic z domu, nie trzeba protestowac, rzucac kamieniami, nic z tych rzeczy.
wystarczy przestac placic wszelakie "pozyczki", nie zatrzymac krew systemu poprzez odmowe placenia czegokolwiek poza swiatlem i gazem. "pozyczki" na mieszkania, samochody, biznesy, personalne, chwilowki, srowki, cale to gowno przestac placic. nie isc do banku, zostac w domu i obejrzec sobie ulubiony serial. i tak dzien za dniem, setki tyiecy ludzi i nagle zobaczycie zmiany jakich nie bylo na tej planecie od tysiecy lat. 
zaden bank nie zamknie ksiegowosci przed polnoca nie majac waszej kasy, co za tym idzie nie beda mogli wywiazac sie ze swoich zobowiazan wobec inwestorow, firm ubezpieczeniowych, gieldy i tak dalej. czy zdajecie sobie sprawe jak wielka moc mialby taki zabieg?
a co z komornikami i sadami i tak dalej? no jasne, 3 kolesi, zamnkna, do 15 przysla komora, co zrobia z 3 000 000 ludzi ktorzy postanowili powalic tego giganta na papierowych nogach w ten sposob? odpowiedz-zupelnie nic. nic, nie ma takiej sily.  tak mozna zrobic doslownie wszystko, wlacznie z natychmiastowym odwolaniem rzadu-te pajace sa na utrzymaniu banierow wiec bankowcy zrobia wszystko zeby ruszyc maszyne ponownie, spokojna glowa. 
 
po kilku dniach i setkach milionow straconych przez instytucje finansowe, wszystko zacznie sie zmieniac, albo bedzie rzucony atom, jedno moge zagwarantowac-na pewno bedzie skutek tych dzialan, w przciwienstwie do protestow i marszow, i miasteczek pod palacem i innych dyrdymalow.
 
tylko pytanie czy sie ludzie zbiora, czy maja juz tak dosc ze im nic nie zalezy? mysle ze jeszcze maja co jesc i swoj ukochany telewizor, wiec na moja propozycje trzeba bedzie jeszcze troche poczekac.
 

Strony

Skomentuj