Przyszłe inteligentne roboty będą posiadać sztuczne mięśnie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Rozwój humanoidalnych robotów postępuje. Naukowcy rozwijają ich sztuczną inteligencję, która być może nawet przewyższy pod pewnymi względami ludzki mózg; pracują nad ich lepszym "wzrokiem" czy "słuchem". Maszyny są tworzone na wzór człowieka, jednak tylko w kontekście wyglądu.

 

Jak obecnie wiadomo, sztuczna inteligencja może stanowić dla nauki największe wyzwanie, jednak kolejne miliony dolarów są wydawane na jej ciągłe ulepszanie. W międzyczasie grupa naukowców z National University of Singapore's Faculty of Engineering powiadomiła o stworzeniu sztucznych mięśni dla przyszłych robotów humanoidalnych. To z pewnością jeszcze bardziej je upodobni do człowieka - oczywiście tylko w kontekście wyglądu, bowiem ich siła będzie w rzeczywistości nadludzka.

 

Twórcy zapowiadają, że dzięki ich technologii roboty będą w stanie podnosić przedmioty o 80 razy cięższe od ich własnej masy. Trudno sobie wyobrazić, aby człowiek o wadze 80 kilogramów był w stanie podnieść aż 6.4 tony ciężaru, jednak przyszłe inteligentne, humanoidalne maszyny będą miały taką możliwość i to z pewnością odróżni je od ludzi. Co więcej, sztuczne mięśnie potrafią się rozciągać na ich 5-krotną długość.

 

Adrian Koh, który stał na czele grupy naukowców wyjaśnia, że mięśnie zostały wykonane z niezwykle rozciągliwych polimerów i przypominają ludzkie mięśnie, które szybko reagują na impulsy elektryczne. Obecne roboty poruszają się wolno ze względu na mechanizm, natomiast dzięki ich wynalazkowi reakcja będzie następowała w ułamku sekundy. Maszyny będą funkcjonować w bardziej ludzki sposób, jednak ich siła będzie zdecydowanie większa.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj