Przypadek masowego śnięcia ryb w Rosji

Kategorie: 

gorod48.ru

W regionie Lipetskim w stawie lokalnego przedsiębiorstwa rybnego znajdowane są tysiące śniętych ryb. Z okolicznych zbiorników wodnych wydobywa się straszny fetor. Jak donoszą miejscowe portale z sytuacji zadowolone są jedynie psy i ptaki traktujące ryby jako łatwe pożywienie.

Lokalni korespondenci donoszą, że martwe ryby są wszędzie, w wodzie i na lądzie. Pracownicy lokalnej spółki zajmującej się przetwórstwem ryb nazywają to odosobnionymi przypadkami i wskazują na brak tlenu jako głównego winowajcę takiego stanu rzeczy.

[gmap markers=letters::52.8226825580693,39.5947265625 |zoom=7 |center=52.5897007687178,39.55078125 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Map]

Pracownicy spółki Lipetskrybhoz (Липецкрыбхоз) próbują oczyścić stawy. Ryby są układane w pojemnikach  "próbuje oczyścić staw. Pracownikom zabroniono kontaktów z mediami ale mieszkańcy mówią, że stawy nie były odpowiednio utrzymane podczas zimy.


Eksperci postulują dwie możliwe przyczyny śmierci ryb: brak tlenu lub zatrucie. Ekolog Oleg Laptev szacuje skalę katastrofy. Według niego, w jednym stawie mogły zginąć tony ryb.

Oleg Laptev, naczelnik wydziału kontroli stanu środowiska w administracji regionalnej powiedział: 

 

"To jest ogromny staw tu może być nawet około stu ton śnietych ryb a może nawet i dwieście ton"

Dotychczas, według Olega Lapteva, jest to szkoda tylko dla przedsiębiorstwa. Ale staw jest podłączony do rzeki Woroneż. I trzeba zrobić analizę laboratoryjną wody aby wykluczyć inne czynniki.

 "Musimy oszacować rozmiary pomoru ryb, trzeba zebrać wszystkie ryby zgodnie z zasadami sanitarnymi, weterynaryjnymi i ochrony środowiska, trzeba znaleźć miejsce gdzie będziemy je składować"

Jeśli padlina znajzie się w rzece Woroneż, na przedsiębiorców czekają kary - nawet do ćwierć miliona rubli.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cezary 5

Człowiek patrzy i nie wierzy!

Człowiek patrzy i nie wierzy! Tak to się dziac zaczęło, że profesorowie i doktorzy nie wiedząc co zrobic z tematem martwych zwierząt na naszej planecie, bagatelizują temat lub zaczynają go ogłaszać mistyfikacją (TAK,TAK- TO NIE POMYŁKA! CZYTAŁEM O TYM NA ANGLOJĘZYCZNYCH STRONACH!!!!!!!). Dużo spędzam czasu w sieci i szukam kompetentnych ludzi co będą chcieli się podjąć lub już to robią zorganizowania otwartej debaty ciał pedagogicznych z całego świata, którzy określą swe stanowisko w tej materii. Z resztą nie tylko w tej ale każdej;-). Chciałbym zobaczyć miny takich mądrych głów, kiedy w czasie takiej rozmowy wejdzie niepozorny koleś i powie im, że bada zjawisko dogłębnie i ma dowody że to wszystko jest przez to, przez tamto i tp. A oni nie wiedząc co robić zapytaja go jaki ma tytuł naukowy w odpowiedzi słysząc że skończył zawodówke i jest kelnerem! Znacie dlaszy scenariusz? Gościa nie biorą pod uwage i wyników jego rzetelnej i czasochłonnej pracy: NO BO PRZECIEŻ ON NIEM SKOŃCZONEJ UCZELNI I JEDYNE CO MOŻE TO PODAĆ MI WINO DO OBIADU!
Oj ludzie, ludzie...
Ale znalazłem też fajnego saita. Może nie pozwola by takie jak wyżej sytuacje miały jeszcze miejsce?! Sprawdźcie to: www.centrumrozwojuheurystyki.pl

Skomentuj