Przymusowe szczepienie na COVID-19 w Polsce, może być wprowadzone z dnia na dzień

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jedyne, co jeszcze wstrzymuje rząd Prawa i Sprawiedliwości przed powszechnym nakazem wszczepiania, to wybuchowa reakcja społeczeństwa. Faktem jest to, że jeśli Kaczyński jednak da zielone światło, to przymus szczepień w Polsce zostanie aktywowany natychmiast, bo tak skonstruowana jest ustawa.

Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. dotycząca zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi już teraz daje ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu możliwość wprowadzenia przymusu szczepień na mocy rozporządzenia.

Nie jest więc potrzebna żadna nowa ustawa, którą można oprotestować. Rząd może ów przymus wprowadzić z dnia na dzień.

Art. 17 ust. 10 ustawy uchwalonej jeszcze za czasu rządów PO-PSL, pozwala na wprowadzenie obowiązku szczepień w ekspresowym tempie. Jego treść brzmi następująco:

Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia: 1) wykaz chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień ochronnych, 2) osoby lub grupy osób obowiązane do poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciw chorobom zakaźnym, wiek i inne okoliczności stanowiące przesłankę do nałożenia obowiązku szczepień ochronnych na te osoby.

Zatem Adam Niedzielski może wydać rozporządzenie, a w nim wybrać dowolne grupy zawodowe albo nawet całe społeczeństwo i wymusić prawnie przymus szczepień na COVID-19 i każdą inną epidemię, którą jeszcze ewentualnie ktoś zaplanuje. Wystarczy wpisać COVID na listę chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień ochronnych.

W tej sytuacji jedynym pytaniem pozostaje, kiedy Jarosław Kaczyński wyda zgodę na to, by Adam Niedzielski uruchomił „opcję atomową”, która wielu milionom Polaków na pewno się nie spodoba.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika PiotrRA

Szczerze mówiąc to nie wiem

Szczerze mówiąc to nie wiem co jest straszniejsze ,szczepienie nas jakimiś eksperymentalnymi preparatami czy to co nastąpi później ,do czego ma to dążyć.
Zdaje mi się że takich jak my ,myślących logicznie i widzących cały ten przekręt jest niewielu ,może z 10procebt albo więcej.
Przydałby się jakiś przewrót, powinniśmy walczyć o swoje i okazać że to my zatrudniamy rządzących a nie odwrotnie ale jak to zrobić jak zaszczepieni nie wyjdą na ulice , więc nieszczepany zostały ,a większość ma już rodziny ,pracę, rachunki do zapłacenia to kazdy się boi stracić tego wszystkiego i trochę taki dylemat powstaje.
Kiedyś mówili że napakowanych kiboli mamy którzy polska wolność przyjdą bronić gdy nadejdzie takowa potrzeba , ale jak na razie jest cicho.
Potrzebujemy jakieś podziemie które coś a tym zrobi, choć po za gadka nam pewnie za wiele nie pozostało.PrYkre to ci się dzieje ,mam nadzieję że tylko wyolbrzymiamy to wsYstko ale boje się że będzie jeszcze gorzej. Pozdro dla wytrwałych i iglom się nie klaniajcie bracia

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Raczej na teraz przymusu nie

Raczej na teraz przymusu nie wprowadzą bo jest dyrektywa Rady Europy o zakazie zmuszania do szczepień tą "szczepionką" oraz "szczepionka" jest w fazie testów a ustawa dopuszcza tylko pełnoprawne medykamenty. Za to wkurzająca jest świadomość że decyzja o dopuszczenia medykamentu jako pełnoprawnego leku zapadnie po za granicami Polski która to uzna (w jakimś unijnym gremium a wszelkie sygnały o powikłaniach będą zignorowane a wręcz zaprzeczone) i wtedy wprowadzenie przymusu będzie jak najbardziej prawdopodobne. Czekam na jesień i próbę dobrania się do dzieci które jak wiemy właściwie nie chorują ale mają być tym potraktowane bo niejako roznoszą covid zreszto tak samo jak osoby zaszczepione i nawet ta władza nie widzi bezsensu w takich komunikatach co jest kuriozalne. Należy jednak przypuszczać że za neidługo zapalenie mieśnia sercowego czu małopłytkowa zatorowość zostaną wpisane jako skutki covid a nie szczepionki. Wszystko dla propagandy.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika ​euklides

Jest pan za powstaniem

Jest pan za powstaniem wspólnej armii UE?

Jarosław Kaczyński: Z tym dotychczas był problem. Były tam niby jakieś grupy bojowe. Jeśli chcemy traktować to serio, powinniśmy wydawać rzeczywiście 2 proc. PKB na armię unijną. Oczywiście każde państwo mogłoby też mieć własną. Jeśli państwa europejskie gotowe byłyby do takiego wysiłku, to taka armia byłaby partnerem dla Stanów Zjednoczonych.

Jeśli Unia chce się liczyć powinna mieć też prezydenta wybieranego na długą kadencję.. .

 

Idiota czy może bolszewicki pomiot zostawiony przez Rajmunda, podporucznika AK, który żył w PRL jak pączek w maśle, jeździł za granicę i został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Dzieci tego AKowca zostały gwiazdami PRLowskiej kinemetografii, studiowały marksizm-leninizm, doktoryzowały się u Stanisława Ehrlicha - w 1950 szefa Komitetu Uczelnianego PZPR, a potem kierownikiem Katedry PRawa Radzieckiego. Dzieciaczki uczestniczyły w Magdalence oraz Okrągłym Stole oraz dostały w spadku po PRL państwowy majątek jak większość ludzi z SB... Poza tym w całej rodzince przewijają się jakieś związki z masonerią. Fajna historia opozycjonistycznej rodzinki... gdy tymczasem normalnym AKowcom nie chciano nawet założyć telefonu.

Portret użytkownika Wungiel

Uchroniło. Marnie skończyła

Uchroniło. Marnie skończyła wierchuszka, ale to była demonstracja "wymierzania sprawiedliwości". Cała reszta dobrze się usadziła a niektórzy porobili kariery w USA, jak werner von braun. Na Majdanku była taka strażniczka, która odbierała więźniarkom niemowlęta i rzucała je z impetem na pakę ciężarówki. Dowiedziałem się o niej, jak szperałem za czymś w obozowym archiwum, jeszcze w szkole średniej. Po wojnie wyjechała do niemiec i została... przedszkolanką. Autentyk, ale źródła Ci nie podam, to już tyle lat...

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Wiedza czyni wolnym...

Jakim Stryczkiem????????

Jakim Stryczkiem?????????wszscy zbrodniarze uciekli w operacji spinacz albo sam watykan przetransportwał ich doArgentyny .... nawet ciało Hitlera jak binladena czy innych jakoś nie do potwierdzenia bo spalone????? kilkunastu cieciw powiesili jedna szych sie otruła - tak was Uczą Histori ze pier... głupoty a nawet nie sprawdzicie ....

Portret użytkownika Odwazniak

Właśnie odpalam szlifierkę,

Właśnie odpalam szlifierkę, by naostrzyć maczety i kilkaset grotów strzał. Niech tylko spróbują podejść na 20 metrów. Sami zaczęli, ja tylko bronię mojego boskiego ciała idealnego w dniu narodzin, a dość już spierd0lonego przez kalendarz szczepień i fluoryzacje w pieprzonym więzieniu, pardon obozie reedukacyjnym, sorki, w szkole, gdzie mnie trzymali przez prawie 20 lat, wbijając do łba kłamstwa, stresując niepotrzebnymi informacjami i kradnąc czas... teraz okazało się, ze to wszystko kłamstwo .. no niech podejdą, to przegryzę tętnice zębami i pazurami. Z moim życiem odejdzie wielu, niech podejdą, grociki już się moczą w wywarze.

Portret użytkownika Wungiel

Powiem Ci, że będąc już wiele

Powiem Ci, że będąc już wiele lat po wszelkich edukacjach mam taką myśl - wreszcie żyję na własny rachunek i odpowiedzialność, wreszcie nie muszę nic nikomu udowadniać ani poddawać się żadnym egzaminom, mogę żyć bez tego całego stresu i tłamszenia, jaki mi w szkole towarzyszył. Gdybym miał wybór - paru jegomości z kadry szkolnej i "kolegów" pewnie polałbym benzyną, tylko tak ociupinkę, żeby się wolniej ale i dłużej hajcowali. Czy to ekstremizm? Nie wiem, kiedy pomyślę, jak twórcze mogłoby być moje życie bez tego całego szkolnego pierdolnika i psychicznego dochodzenia do siebie po nim (bić to się umiałem, ale co z tego, jak gnębili mnie silniejsi), to pozbywam się jakiegokolwiek sentymentu dla tych ludzi, o których wyżej wspomniałem.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Strony

Skomentuj