Przyjmowanie witaminy D po 50 roku życia pomaga uniknąć raka i przedłuża życie o lata

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Niemiec obliczyli, że jeśli wszyscy w kraju powyżej 50 roku życia zaczną przyjmować witaminę D, będzie można uniknąć nawet 30 tys. zgonów wśród chorych na raka i wydłużyć skumulowaną długość życia o 300 tys. lat. Ponadto ludność zaoszczędzi na kosztach leczenia.

Niedawno w trzech metaanalizach badań klinicznych stwierdzono, że suplementacja witaminy D wiąże się z około 13% redukcją zgonów z powodu wszystkich nowotworów. Jednocześnie nie jest jasne, jakie mechanizmy biologiczne leżą u podstaw tego zjawiska. Naukowcy z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) przenieśli te liczby na sytuację w kraju.

 

Niedobór witaminy D jest powszechny wśród osób starszych, zwłaszcza pacjentów z rakiem. Niemieccy naukowcy obliczyli, że przyjmowanie tego leku pozwoli zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy euro na zabiegach. Obliczenia oparte są na dziennym spożyciu tysiąca jednostek witaminy D przy koszcie 25 euro rocznie na osobę oraz koszcie leczenia raka.

 

13% spadek śmiertelności w Niemczech w wartościach bezwzględnych daje 30 tys. przypadków, a całkowity koszt leczenia wynosi 1,15 mld euro. W porównaniu z ceną witaminy D roczne oszczędności sięgają 254 mln euro.

 

Autorzy badania proponują przemyślenie środków mających na celu dostarczenie społeczeństwu witaminy D. Na przykład tak, jak ma to miejsce w Finlandii, gdzie witamina jest dodawana do żywności. Zalecają również spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu przy słonecznej pogodzie, przynajmniej 2 - 3 razy w tygodniu przez 12 minut, z otwartą twarzą i rękami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Jedynie unikanie kontaktów z

Jedynie unikanie kontaktów z lekarzem po 50 roku życia prowadzi do zdrowej i długiej starości . Chociaż nie jestem bardzo związany z tym życiem i długa starość mnie nie rajcuje to jednak nie mogę się przemóc aby się spotkać ze swoją starzejącą się już lekarką .

Portret użytkownika Quark

Wątpię aby mając złamaną nogę

Wątpię aby mając złamaną nogę czy skręt kiszek ktoś wolał uniknąć wizyty lekarskiej bojąc się "konsekwencji". Zdrowemu lekarz nie jest potrzebny ! Ale żeby być zdrowym to trzeba umieć o siebie dbać nie na zasadzie nażreć się byle czego a potem wziąć piguły na wzdęcia lecz pamietać o tym , że organizm sam wie co jest dla niego najlepsze ... trzeba go tylko posłuchać.

Portret użytkownika Ted

Wszystkie takie informacje

Wszystkie takie informacje mają na celu zafałszowanie rzeczywistości. Vit D + K2, ok, ale już wcale nie mówi się, nie pisze i przede wszystkim nie leczy się ludzi witaminą B-17. Którą również zsyntezowano w 1956 roku. Temat został zablokowany, ośmieszony i wystraszono ludzi składnikiem tej substancji. Zawiera cyjanek potasu, ale który nie jest szkodliwy po zaaplikowaniu a jest tylko uwalniany w komórkach rakowych, niszcąc je. Dostępne są tylko podróbki, które nie zawierają tego niezbędnego składnika. Przez te lata powoli i systematycznie usuwno B-17 ze wszystkiego co tą substancję zawierało modyfikując genetycznie pestki owoców itp.

W sumie podobnie jest z amantadyną, jak nie można stwierdzić, że jest trująca, to wymyśla się bzdury, że powoduje mutacje - jakby sam wirus nie mutował, tylko potrzebował niezbędnie do tego amantadyny. Byle by nie leczyć chorych ludzi a w międzyczasie zmienić skład lekarstwa i stwierdzić : o co właściwie ten raban, przecież właśnie udowodniono, że amantadyna nie działa.

Ten świat musi zostać zniszczony.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika b@ron

"Niedawno w trzech

"Niedawno w trzech metaanalizach badań klinicznych stwierdzono, że suplementacja witaminy D wiąże się z około 13% redukcją zgonów z powodu wszystkich nowotworów. Jednocześnie nie jest jasne, jakie mechanizmy biologiczne leżą u podstaw tego zjawiska."

... niestety w tym momencie muszę być mocno sarkastyczny... myslę że mechanizmy biologiczne są dośyć jasne... covid-19 i już się mniej nowotworów diagnozuje bo albo cie przychodnia nie przyjmie, albo człowiek się boi iśc z objawami że go covidem zarażą... aż mnie dziwi że to tylko 13%

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Halusia

No wlasnie, zadna nowina,

No wlasnie, zadna nowina, zainteresowani tematem wiedza o tym od wielu lat, a temat przyblizyl i wiele wyjasnil pan JERZY ZIEBA w swojej ksiazce "Ukryte terapie", za co wielkie dzieki!  Cudze chwalicie - swego nie znacie! Moze nalezaloby ten blad naprawic?

 

 

Skomentuj