Przyjmowanie statyn zmniejsza ryzyko ciężkiego COVID-19 o ponad 50%

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Największą korzyść ze statyn odnieśli pacjenci z chorobami przewlekłymi. Istniejący zbiór danych i najnowsze prace amerykańskich naukowców potwierdzają, że ta grupa leków znacznie zmniejsza ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu COVID-19. Statyny są przepisywane ludziom w celu obniżenia poziomu cholesterolu.

 

Leki te są dobrze znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych, dlatego naukowcy wielokrotnie badali ich działanie przeciwko SARS-CoV-2. Ponadto receptor ACE2 wykorzystywany przez SARS-CoV-2 do wnikania do komórek jest również celem regulacyjnym dla statyn.

 

Zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego przeprowadził kilka faz obserwacji i potwierdził stosowanie leków jako środka zapobiegawczego dla pewnych grup pacjentów.

 

W pierwszej fazie badań wzięło udział 170 pacjentów z COVID-19. Okazało się, że przyjmowanie statyn przed hospitalizacją zmniejszyło ryzyko poważnych powikłań o ponad 50%. W drugim etapie próba liczyła już 10,5 tys. wolontariuszy, którzy chorowali na COVID-19 w szpitalu od stycznia do września 2020 r. Przy historii chorób układu krążenia i nadciśnieniu tętniczym - dobrze znanych przyczynach poważnych powikłań, ryzyko zgonu było o 32% mniejsze.

 

„Największą korzyść z przyjmowania statyn, jak widać, obserwuje się u pacjentów z chorobami współistniejącymi w wywiadzie. A teraz mamy bardzo mocne dowody na to, że statyny mogą znacznie zmniejszyć ryzyko śmierci ”- skomentowała badania współautorka Karen Messer.

 

Naukowcy mają nadzieję, że te argumenty powinny przekonać pacjentów, aby nie przerywali przyjmowania statyn w celu kontrolowania istniejących chorób, gdy zostaną zakażeni SARS-CoV-2.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Toja

 A propos przewidywania:

 A propos przewidywania: "przyjmowanie statyn przed hospitalizacją zmniejszyło ryzyko poważnych powikłań o ponad 50%", kto tak na serio potrafi przewidzieć ryzyko powikłań czy śmierci, przecież nigdy z góry nie wiadomo jak zareaguje organizm danego pacjenta gdyby mu tych statyn nie podano, to bzdury wmawiane ludziom, utopia.

Portret użytkownika Wungiel

Moja mama kupuje regularnie

Moja mama kupuje regularnie sól z Kłodawy nieprzetworzoną - można nabyć ją w postaci zmielonej, można też kupić "kruchy solne" - większe bryłki sprzedawane głównie z myślą o zwierzynie, ale jak najbardziej zdatne do spożycia. Kolor mają taki różowo-czerwonawy od domieszek mineralnych. Jakaś tam subtelna różnica w smaku jest nawet wyczuwalna. Mielenie tych kruchów w młynku do kawy też ma swój urok.

Poza tym od czasu do czasu warto sobie łyknąć pół łyżeczki cytrynianu potasu na litr wody z bąbelkami lub bez bąbelków Wink Podniesione kortykosteroidy w tym stresującym świecie powodują uwalnianie i wydalanie potasu oraz kumulację sodu, co dalej prowadzi do nadciśnienia. Dozując sobie potas, poprawiamy trochę bilans, ponadto w wyniku rozkładu cytrynianów powstają głównie produkty alkaliczne - jak ktoś ma artretyzm, tak jak ja, to podany wcześnie cytrynian potasu na tyle alkalizuje ustrój, że kwas moczowy nie odkłada się tak mocno w torebkach stawowych i lepiej się wydala. Sprawdzone przeze mnie wielokrotnie i potwierdzone nielicznymi acz dobrymi badaniami akademickimi. Niektórzy badacze twierdzą, że cytryniany mogą skutecznie rozpuszczać kamienie moczanowe w nerkach.

Wincyj na przykład tutaj: https://phmd.pl/api/files/view/420197.pdf

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika tubylec

Sól jest potrzebna do wielu

Sól jest potrzebna do wielu procesów w organizmie, m.in. do prawidłowej pracy układu nerwowego. Chodzi o to żeby nie jeść soli oczyszczonej i doprawionej antyzbrylaczem. Antyzbrylacz - E 536, żelazocyjanek potasu .. pod wpływem kwasu solnego w żołądku rozkłada się wydzielając cyjanowodór .. a cyjanowodór blokuje przenoszenie tlenu przez krew, czyli spożywając taką sól systematycznie się podduszamy.

Strony

Skomentuj