Przyjmijmy uchodźców z RPA, ofiary agresywnego antybiałego rasizmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tysiące białych farmerów z RPA zostanie wkrótce pozbawionych swojej ziemi, którą uprawiali od setek lat. Głosami czarnoskórych parlamentarzystów przegłosowano ustawę, która pozbawi ich gospodarstw, bez rekompensaty. Skazuje ich to na wygnanie, bo gdyby zostali, prawdopodobnie zginą. Antybiały apartheid stał się faktem, a świat zyskał nową grupę uchodźców. 

 

 

Murzyni z południowej Afryki niestety nie uczą się na swoich błędach. Wydaje im się, że wystarczy pozbyć się znienawidzonych białych aby wszyscy mogli żyć w dobrobycie. Jednak wypędzenie Burów, białych osadników z XVI wieku, sprowadzi na nich wielkie kłopoty. 

 

Skąd to wiadomo? Najlepiej widać to na przykładzie Rodezji zwanej obecnie Zimbabwe. Tam przećwiczono dokładnie ten sam scenariusz. Najpierw rasizm względem białych, potem zabranie ich ziemi, potem upadek gospodarczy, głód i w rezultacie doszło do tego, że władze Zimbabwe prosiły wręcz białych farmerów o powrót i ratowanie sytuacji.

 

W przypadku RPA zapewne będzie podobnie, bo krajem tym rządzą ludzie o podobnych do Zimbabwe planach i narazie wszystko przebiega jakby według tego sameg planu. Gdy czarnoskórzy mieszkańcy Republiki Południowej Afryki dowiedzieli się, że aż 73 proc. upraw rolnych w tym kraju należy do białych farmerów doprowadziło to do kampanii nienawiści, która skutkowała tym, że postanowiono ich okraść. Niektorzy czarni politycy wspaniałomyślnie twierdzili, że nie każą zabijać białych.

 

Oznacza to, że dla tych potomków kolonistów z Europy czas na spokojne życie w RPA definitywnie dobiegł końca. Tak bardzo krytykowany apartheid względem czarnych, który spowodował międzynarodowy ostracyzm RPA, wydaje się być niczym w porównaniu do tego co szykują teraz rządzący tam murzyni. Ciekawe czy jakieś instytucje walczące o prawa człowieka zainteresują się antybiałym rasizmem w tm kraju, no chyba, że taka dyskryminacja jest teraz czymś pożądanym. 

 

Jedyne jak można pomóc afrykańskim białym rolnikom to nagłośnić ich gehennę i zaprosić ich do przyjazdu do Europy, Stanów Zjednoczonych lub do coraz mniej licznyej listy krajów, w których za bycie białym nie grożą jeszcze negatywne konsekwencje. Jest całkiem sporo zwolenników przyjęcia takich prawdziwych uchodźców. Niektórzy z nich zbierają już nawet podpisy pod petycjami w tym zakresie adresowanymi do rządu USA oraz do władz UE. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zenon_gdansk

na netflixie jest serial

na netflixie jest serial Reggie Yates Outside Man - w jednym z odcinków pokazuje w jaki sposób biali ludzie żyją obecnie w RPA. Role się odwróciły - biali żyją w slumsach, czarni są rasą uprzewilejowaną. Wygląda to co najmniej groteskowo. Biali nie mają szans dostać jakiejkolwiek pracy i muszą pokątnie sprzedawać papierosy itp. Tam dopiero jest rasizm.

Portret użytkownika Lommo

Tutaj komentuje pan z RPA

Tutaj komentuje pan z RPA więc jest na pewno dobrze zorientowany. Niemniej ze skrawków informacji z mediów w PL można się dowiedzieć że biali opuszczają RPA od 30 lat , udając się głównie do Australi. Pewnie ci z dużymi farmami to do wyjazdu się nigdy nie palili, w końcu jakby nie patrzeć kolejne pokolenia patrzyły na RPA jak swoją odwieczną ojczyznę. No ale w takiej Namibi wkroczenie niemieckich tam oadników wyglądało bardzo brutalnie, zagarnięto bez odszkodowania najlepsze obszary a tybylców przegnano lub zamęczano w obozie koncentracyjnym. Właściwie takie postępowanie nie było w tamtych czasach czymś niezwykłym nie tylko względmem różnej maści kolorowych, bo choćby w Szkocji po prostu wyganiano drobnych rolników bez odszkodwania i zajmowano ziemie, a ludziom kazano udać się do miast i tam mieli sobie poszukać pracy. Z tego co na temat RPA można się dowiedzieć w Polsce to wcześniej czarni tam po prostu wykonywali prace fizyczne często nawet nie takich tragicznych warunkach gdyż mieli domki zakładowe, a mężczyzn było stać na utrzymywanie (oczywiście nie była to reguła) niepracującej żony i licznej rodziny. Nierzadko biali którym nie wypadało czy wrecz formalnie nie można było wykonywać pracy fizycznej a żadnej innej nie mogli sobie załatwić byli w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej znacznie gorszej od pracujących czarnych. To tak prawie jak dziś często absolwenci różnych naciąganych kierunków wioskowych wyższych uczelni w Polsce , odpowieniedniej do dyplomu w tym przypadku pracy nie mogą trafić a fizyczną się nie skalają. A co do tego RPA to nie znam szczegółów ale można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć że tam przemysł też w znacznej mierze padł pod naporem importowym z Azji , a i kopalnictwo nie jest dziś tak dochodowe i nie zatrudnia tylu ludzi co kiedyś. Z dostępnych informacji wynika że są całe połacie podmiejkich slumsów z gigantycznym bezrobociem i brakiem jakichkolwiek perspektyw na zatrudnienie, oczywiście kwitnie przestępczość. Obecne tam władze chcą chętnym nadawać drobne gospodarstwa. Pewnie rolna produkcja towarowa spadnie , no ale co dla ludzi bez grosza ma za znaczenie że im wielkie farmy i korporacje zorganizują ładnie opakowany masowo produkowany towar w marketach gdy mogą sobie na niego tylko popatrzeć gdyż nie mają zródła zarobku. Z oczywistych względów tej ziemi do podziału nie wezmie się znikąd.

Portret użytkownika Odważniak

Zlikwidować pomoc humanitarną

Zlikwidować pomoc humanitarną dla Afryki, bo sami utrzymujemy i tworzymy armię nierobów z wymaganiami. Każdy socjal jest degenerujący - rodzi frustracje po obu stronach - ten, co daje jest wściekły, że pomoc się marnuje na rozmnażanie biedy i lenistwa, a obdarowanemu zawsze mało. Jak, poza tym, jakikolwiek farmer, czy przedsiębiorca może konkurować z darmowym? Pomocą humanitarną zniszczyli Afrykę... 

Portret użytkownika goscxl

W wiekszości biali w RPA sa

W wiekszości biali w RPA sa pochodzenia niemieckiego czy Holenderskiego. Więc Merkel nie może im odmówic powrotu do ojczyzny przodków . Problem w tym czy bedzie chciała ich przyjąć bo ich poglądy sa wrecz przeciwne di lansowanych przez elity polityczne w Niemczech .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NIECH NASI RODZIMI FILANTROPI

NIECH NASI RODZIMI FILANTROPI SIE NIE PODNIECAJĄ!  dOTYCZY TYCH MŁODYCH I PEŁNYCH ENTUZJAZMU MIŁOŚCI DO BLIŹNIEGO... RPA UTWORZYLI ZAPIEKLI RASIŚCI, POLACY NIE KOLONIZOWALI RPA, TYLKO GŁÓWNIE OSADNICY Z EUROPY ZACHODNIEJ, KTÓRZY POLAKOM PO II WOJNIE ODMAWIALI AZYLU. NIECH IM POMOGĄ NIEMCY, FRANCUZI, HOLENDRZY, ANGLICY!

TO ICH RODACY!

Portret użytkownika Zefel Retinger

Państwa, Narody, Rasy,

Państwa, Narody, Rasy, Religie.... Dziel i rządź. Nastawiaj jednych przeciw drugim. Ludzkość potrzebuje rewolucji światopoglądowej obecny został stworzony w średniowieczu. Mulitikulti nie ma sensu jedena cywilizacja bez podziałów jedynym sposobem na ucywilizowanie zwierzątka zwanego człowiek.

Strony

Skomentuj