Przygotowania do wojny z Iranem trwają

Kategorie: 

humanwarvelous.blogspot.com

Niektórzy twierdzą, że III wojna światowa wybuchnie już w kwietniu 2012. Jako jej wyzwalacz uważa się wojnę z Iranem. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie sondują ewentualną reakcję na konflikt i prawdopodobnie propaganda w mediach będzie teraz kierowana, aby wyzwolić w ludziach poczucie konieczności zrównania z ziemią Iranu.Oczywiście nowymi "weapon of mass destruction" jest irański program atomowy. Niektórzy twierdza, ze Iran jest już w posiadaniu broni jądrowej i została ona przetestowana w Korei Północnej.

Kwiecień uważany jest za prawdopodobny okres ataku, ponieważ nastąpi wtedy zgrupowanie amerykańskich grup bojowych z lotniskowcami. W regionie Zatoki Perskiej będą wtedy stacjonowały, co najmniej trzy takie zgrupowania okrętów. Jeden z lotniskowców, USS Enterprise przewidziany jest do złomowania a to wzmaga pogłoski o planowanej akcji zatopienia go w Zatoce Perskiej i użycie, jako pretekstu do ataku na Iran.

Dzisiaj pojawiły się informacje, że Iran został wyłączony z międzynarodowego systemu elektronicznych transakcji finansowych SWIFT. Izrael wyraził zadowolenie z takiego kroku i uznał go za zdolny do wpłynięcia na spowolnienie  albo przerwanie zbrojeń zaplanowanych przez Teheran.

Powyższa ilustracja przedstawia lokalizację amerykańskich lotniskowców. Jak widać USS Enterprise zmierza w kierunku Morza Śródziemnego i potem skieruje się zapewne w kierunku Kanału Sueskiego. Kwietniowy termin pojawienia się tego lotniskowca w Zatoce Perskiej jest całkowicie realny.

Czego można się spodziewać? Gdyby doszło do konfrontacji to nie ma, co liczyć jedynie na kampanię powietrzną. Patrząc na obrót spraw w trakcie konfliktu irańsko-irackiego należy spodziewać się zaciekłej walki.  

 

W trakcie tej wojny doszło nawet do tego, że wspierany przez sunnitów i ZSRR Saddam Hussein zaproponował powrót do granic z wybuchu konfliktu, czyli z 1979 roku, ale determinacja Irańczyków była tak duża, że do oczyszczania pól minowych używano praktycznie dzieci, bo chłopców w wieku od 9 do 16 lat ( jako mało wykwalifikowanych żołnierzy, których strata jest akceptowalna).

 

Ostatecznie w 1988 roku Iran przystał na warunki proponowane w 1982 roku przez Husseina. Walka trwała jeszcze 6 lat a w sumie w wojnie tej zginęło prawie milion Irańczyków. To sugeruje niestety, że jeśli rzeczywiście w kwietniu dojdzie do wojny to będzie ona trwała długo i pociągnie za sobą wielką ilość ofiar. Czarne chmury zbierają się nad światowym pokojem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Boungler

Obojętnie czy dojdzie do

Obojętnie czy dojdzie do wojny czy nie, Polska nie zajmuje tutaj żadnego kluczowego stanowiska. Nasze siły w stosunku do sił innych krajów - sa nikłe. Jedyne co można zrobić to się na taką ewentualność najzwyczajniej przygotować. Ciężko jak na razie przewidzieć jaki będzie scenariusz i co tak na prawdę go zaogni. Mam również wrażenie że - pomimo obstawania przy likwidacji broni jądrrowej, będzie ona użyta - najprawdopodobniej przez jedno z najbardziej zdesperowanych państw.Obojętnie jaki mamy stosunek do tych wydarzeń - czy też nastapią czy nie, warto być stale przygotowanym. Co kolwiek rąbnie, będziemy zdatni tylko na siebie.

boungler.pl - przygotowany na każdy koniec świata!

Portret użytkownika bog65

Ja uważam że do wojny może

Ja uważam że do wojny może dojść z jednego powodu choćby właśnie wyborów prezydenckich w USA. Dlaczego - są tam ludzie którzy woleliby aby usunąć Obamę ze stanowiska prędzej. Rozpoczynając wojnę z Iranem będą mieli pretekst że to wina Obamy i tym samym zaczną w mediach o tym mówić a że media umieją nakręcać spirale nienawiści wobec rządzących to Obama będzie miał wtedy niezły orzech do zgryzienia. Jak widać za daleko juz to wszystko poszło więc wątpie żeby na darmo wysyłali tyle sprzetu takie wędrówki też kosztują. Czekam teraz tylko na pretekst jaki wymyślą bo już mamy jeden ataki na żydów w Francji a to może być początkiem następnych takich wiadomości.

Portret użytkownika mars

władze izraela i stanów

władze izraela i stanów zjednoczonych boja się jednego, że jeżeli Iran będzie miał broń jądrową to może sprzedawac ropę nie za dolary a za inną walutę, dlatego japończycy już teraz potwierdzili, że nadakl będą kupowali irańską ropę, to się nie podoba Izraelowi i Amerykanom, poniewaz aktualnie dolar nie ma pokrycia w złocie a jedynie jego wartośc jest podtrzymywana przez transakcje na ropie. Spójrzcie jak to wygląda, UE dwa lata chciała wprowadzic transakcje na rynku ropy na pomoca Euro, i jakos kurna nagle pojawiły się problemy finansowe krajów UE, jakby nie wiedziano o nich wczesniej... japonia też chciała kupowac za swoją walutę ( przecież ich waluta ma pokrycie duże większe niż amerykański dolar) i dup wielkie trzesienie ziemi, dla mnie te sprawy sa powiązane - nie wiem czy pamiętacie trzesienie w Haiti, nagle dziesiątki tysięcy marines pojawiło sie w tym suwerennym państwie, zajęli wszystkie strateigczne punkty,- pytanie czemu - ponieważ nie chcieli dopuścic faktów do opini publicznej, dlatego tak wszystko kontrolowali, 1/4 floty stanów zjednoczych nagle sie pojawiła tuż po trzesieniu, ciekawe - zazwyczaj to potrzeba kilku dni aby taka akcję zorganizowac... Haiti było królikem doświadczalnym, biedne państwo wiec nic nie mają do gadania, a amerykańce wypróbowali swoją broń...która postraszyli poźniej japończyków, w europie zrobili zamieszanie,sprawa jest dośc oczywista. jezeli Iran będzie sprzedawałam ropę nie za petrodolary, to ameryka i zydowskie banki leżą, chiny, które maja olbrzymie rezerwy w dolarach na gwałt kupują złoto,Chiny i Rosja nie dadzą zrobic krzywdy Iranowi, jedynie co amerykanie i izrael może w tej sprawie zrobic aby zabezpieczyc sie przed ewntualnoscią poteżnej dewaluacji dolara to wywołac konflikt nie między Iranem a Izraelem, ale miedzy pakistanem i indiami, pamietajmy, że oba kraje mają w posiadaniu broń jądrową, ewentualana eskalacja wydarzeń w tamtym rejonie może byc pretekstem do wszczęcia wojny, przy okazji oberwałoby się Iranowi i Chinom, coś tak na to wygląda...dwie pieczenie na jednym ogniu   

Portret użytkownika aspartam

Witam chciałem podzielić się

Witam chciałem podzielić się ciekawostką w temacie sztuki jasnowidzenia,bawię się w to już od dłuższego czasu,gdy zwróciło moją uwagę opis początku Jasnowidzenia pana Krzysztofa Jackowskiego,obrazy migające przed snem miałem od dziecka ale i tak nic z tego nie rozumiałem i nie opowiadałem nikomu o tych pozazmysłowych doświadczeniach  ,zacząłem weryfikować je i powiązywać z przyszłymi wydarzeniami,część się sprawdzała a część zostawała zagadką,zainteresowałem się tematem bardziej, jak w Radiu Bez Cenzury Krzysztof Jackowski zaczął prowadzić audycje pod tyt. Z archiwum Jasnowidzenia,(nauka jasnowidzenia),moja ostatnia wizja którą robiłem skupiając się na dacie wybuchu (trzeciej wojny światowej) wskazuje stanowczo na miesiąc KWIECIEŃ,mogę się mylić tak jak i Jackowski miewa pomyłki ,jednak było to na tyle silne że chciałem się tą ciekawostką  tutaj podzielić,i polecam uczcie się jasnowidzenia każdy może!(jeden lepiej drugi trochę gorzej) ale każdy ma szyszynkę która odpowiada za pozazmysłowe doświadcznia,gdyby każdy używał 6(szóstego) zmysłu, wrogowie   nie zaskoczyli  by nas i nie byli by w stanie nami manipulować,oni to wiedzą dla tego jesteśmy w temacie oszukiwani, pseudo dowodami naukowymi i pseudo opiniami autorytetów którzy wymyślają epitety na to zagadnienie , jak szarlataństwo,oszuści itp. Smile

Portret użytkownika danielov

wierze panu w to co pan

wierze panu w to co pan napisal. Jesli bedzie to faktycznie kwiecień to proszę sie nam przypomnieć! panie aspartam!ja tez mam dziwne przeczucie ze bedzie to kwiecień ale logika mi podpowiada ze olimpiada w londynie posłuży wielkim tego świata jako pretekst do wojny więc ja bym obstawial sierpien/wrzesien.ale przeczucie mam ze kwiecień....

Strony

Skomentuj