Przyczyny pisowskiej klęski wyborczej

Kategorie: 

Źródło: internet

Zdajemy sobie sprawę, że TVP obróci medialnie klęskę "partii Jarka" jako zwycięstwo, albo umiarkowane zwycięstwo, jednak fakty przemawiają by uznać wynik PiSu jako niebywałą wyborczą porażkę ! Jakie są jej przyczyny ?

Po pierwsze pisowcy uwierzyli we własną propagandę. Nadzorowana przez nich telewizja pokazywała dzień i noc cukierkowy obraz rzeczywistości, jak to jest dobrze i jaki dobrobyt nas czeka. Jak to już latają nam nad głowami super cudeńka z USA. Po drugie w Polsce mamy około trzech milionów małych niewielkich biznesów/działalności gospodarczych, tzw. "prywaciarzy", spora liczba wyborców, którzy gdy usłyszeli o podwyżkach ZUS zrozumieli z kim mają do czynienia !

W mojej dzielnicy, za rządów PiS poupadało pełno sklepików, wszelkiego rodzaju, głównie spożywczaków ! Lokale w których pracowali tzw. prywaciarze, stoją puste, nikt ich nie wynajmuje, bo w Polsce nic się nie opłaca ! Ci drobni przedsiębiorcy dostali od rządu prezent, wspomniane podwyżki ZUS. Wszystko co się dzieje w sferze odsysu od drobnych działaczy gospodarczych ma swój związek z zakupem ogromnej ilości uzbrojenia z USA, to najbiedniejsi będą za niego płacić, a nie wielkie firmy, które od 20 lat nie płacą podatków, jak supermarkiety, wykańczające drobnych sklepikarzy.

Dlaczego PiS, w ramach społecznej sprawiedliwości, nie zawiesi podatków dla tych najmniejszych sklepików, żeby miały szansę się utrzymać, tak jak wielkie molochy ? Polakom nic się nie opłaca, już nawet telefonii komórkowej nie posiadamy, żadna ze znanych sieci nie należy do Polaków. Po trzecie skupianie się i atakowanie prawicy jaką jest Konfederacja to bezsensowny błąd, bo Konfederaci mają swój stały elektorat, który utrzymuje się na niezmiennym poziomie 6-7 procent i żadna propaganda tego nie zmieni, ale dla politruków jest to zbyt skomplikowana sprawa do zrozumienia.

Po czwarte (taktyczne) spółkowanie z lewicą, jakie miało miejsce zakończyło się samo zaoraniem PiSu. Część lewicowo centrowych wyborców skierowało swoją uwagę na zapomnianych działaczach postkomuny i innych odszczepieńców, co skutkowało wyjątkowo dużym poparciem dla antypolskich grup. Po piąte, "partia Jarka" od kilku lat klęczy na kolanach względem państwa Izrael i Ameryki.

Przecież nikt normalny nie chce mieć zatargów ze wspomnianymi krajami, ale ekstremalna uległość wobec nich to widowisko żałosne, które pozbawiło PiSowców elektoratu. Warto jeszcze dodać, że magiczne "pińcet+" w ogóle nie zadziałało, lub jego działanie było mizerne. Polacy, albo ich większa część mają "pińcet+" w czterech literach, i to bardzo głęboko, zwłaszcza gdy wszyscy mamy płacić haracz na uzbrojenie, i kto wie, może za parę miesięcy na 447 również !

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (4 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister

Komentarze

Portret użytkownika Kalkstein

Zdajemy sobie sprawę że

Zdajemy sobie sprawę że zmianynaziemi.pl obróci wygraną partii Jarka w klęskę, jednak fakty przemawiają żeby uznać wynik PISu jako wyborczy sukces. Jakie są tego przyczyny? Otóż... rusofilia 

Portret użytkownika Natenczas_Wojski

Czy Autor jest aby zdrów na

Czy Autor jest aby zdrów na rozumie, czy w swym szaleństwie i wściekłości poobgryzał już sobie ręce do łokci?! Z wypowiedzi tej wyziera BEZROZUMNA, TĘPA NIENAWIŚĆ. Nic ponadto. Bezrozumna, ślepa i ograniczona umysłowo. Nie daj Boże, żeby Zmiany na Ziemi przybrały ten kierunek. Mielibyśmy wielki zbiorowy Dom Wariatów, nie tylko w naszej Ojczyźnie. Nie wiem co odbiło Waszemu portalowi, że zamieszczacie podobny shit? Pogratulować stanu umysłowego..  Przecież to jest całkiem od czapy! 

Portret użytkownika Akillian

Artykuł na miarę wp,

Artykuł na miarę wp, wyborczej itp, itd. Całkowity brak dziennikarskiego obiektywizmu.

Jakość wypowiedzi zakopana jakieś 2m w mule.

Zaprzestaję odwiedzać tą badziewną stronę.

 

 

Strony

Skomentuj