Przy jakich chorobach nigdy nie należy jeść pietruszki. Czasami ta roślina może być trująca

Kategorie: 

Źródło: tg

Wiele osób dodaje pietruszkę do różnych potraw. Jednak w niektórych przypadkach może to być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. W żadnym wypadku nie należy jeść pietruszki przy tych chorobach.

 

 

Zdaniem ekspertów z Botanische Sondergarten Wandsbek pietruszka jest niebezpieczna dla zdrowia właśnie ze względu na zawarty w niej olej. Ten olejek zawiera dużo apiolu. Wiadomo, że substancja ta ma silny wpływ na mięśnie gładkie jelit, pęcherza moczowego, macicy.

 

W przypadku zbyt dużej dawki apiolu może dojść do uszkodzenia nerek i wątroby. Nasiona pietruszki zawierają również mirystycynę, substancję, która może powodować halucynacje (jeśli jej dawka jest zbyt wysoka). Również kobiety w ciąży nie powinny jeść pietruszki. Mogą zacząć krwawić z powodu jej nadmiernego używania, a apiol podrażnia ściany macicy.

 

Osoby z chorobami nerek i nadmiarem potasu we krwi również powinny unikać pietruszki. Faktem jest, że zawiera dużo kwasu szczawiowego, który zwiększa ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Wreszcie osoby z zakrzepicą i uczulone na tę roślinę powinny zachować ostrożność podczas spożywania pietruszki.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Tallin - a napisz może ile

Tallin - a napisz może ile kilogramów trzeba wpierd..ić pietruszki aby zaszkodził ten olej !?  Przy jakich konkretnych chorobach ile można zjeść pietruszki !?

 

Bo ten gniot , który wysmarowałeś zalatuje smrodem reklam margaryny z lat 90 tych - że zdrowa a masło be !

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

W ogóle tak w niebo

W ogóle tak w niebo wychwalana prozdrowotność tzw. zieleniny jest bardzo mocno naciągana, bo tak jak wszystkiego są rodzaje dla nas korzystne, dobre ale i niekoniecznie korzystne a też wręcz szkodliwe i w większym lub mniejszym stopniu toksyczne. Nasz gatunek chyba jako jedyny na tym padole tak naprawdę kompletnie nie ma pojęcia jak ma się odżywiać, co ma jeść itd. stąd nieustannie zmieniajace się diety, mody żywnieniowe, a nawet opinie uczonych itd.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Prorocznia

Zgodzę się z przedmówcą i się

Zgodzę się z przedmówcą i się nie zgodzę. Społeczeństwo nam głupieje od czasu pojawienia się komórek i interentu.

Kilkanaście lat temu zaobserowałem proceder umieszczania, na głównych polskich portalach, poradników typu:

jak obrac owoc, jak pić wodę...a już do anegdot należy zaliczyć studentów, którzy wezwali elektryka bo...żarówka się przepaliła...Mój (dawny) znajomy (magister!)  pisał mi esemesy z prośbą o pomoc przy wpisywaniu hasła w google, żeby coś znależć. Złe CO2, którym żyje większość oszołomów i to że ziemia jest płaska...ech... Przykładów można dać mnóstwo.

Stare przysłowie pszczól mówi " jednemu gruszka służy inny ma po niej sr....kę"

ILOŚĆ jest istotna! Alkohol jest szkodliwy- oficjalnie, ale pomaga przy spalaniu tłuszczu...

Jest też różnica między pietruszką - część korzenia a natką pietruszki, że o nasionach nie wspomnę.

Tak więc artykulik jest raczej bez sensu a co do głupoty ludzkiej się zgodzę- rozleniwiony mózg (dotyczy internetowców) przestaje interesować się tym co wokół, bo zawsze można sięgnąć w google i tutoriale...

Zanika wiedza przekazywana przez mądrzejszych i "starszych rodu". Gdy słucham czego obecnie uczy się dzieci w szkołach - strach ogarnia i melancholia.

 

Skomentuj