Z przodu komety ison pojawiły się skrzydła komy

Kategorie: 

Formacje pyłowo-gazowe powstały na froncie komy należącej do komety ISON

Kometa C/2012 S1 ISON nie przestaje zaskakiwać. Już kilka tygodni temu na przedniej cześci jadra zaobserwowano dżet gazowy. terazy wygląda na to, że sa dwie takie formacje, które utworzyły spektakularne skrzydła rozpościerające się z przodu komy. Wczoraj doszło tez do kolejnego znacznego zwiększenia jasności komety.

 

Pierwszy poważny rozbłysk jasności komety C/2012 S1 ISON nastąpił 13 listopada. Wtedy magnituda jasności wzrosła z +8 do +5. Teoretycznie było to już wystarczające do obserwacji gołym okiem, ale w praktyce lepiej było skorzystać z jakiejkolwiek optyki, poniewaz widok bez uzbrojonego oka mógłby byc nieco rozczarowujący.

Kolejny rozbłysk jasności nastąpił 19 listopada 2013 rok. Tym razem nie dość, że wzrosła jej jasność do +4 to jeszcze pojawiły się nowe pyłowe i gazowe struktury przypominające skrzydła. Jednym słowem kometa posiada obecnie nie tylko finezyjny warkocz, ale też przednie struktury pyłowe zwane skrzydłami komy.

Specjaliści z Max Planck Institute for Solar System Research i Astronomical Institute w Ludwig Maximilian University twierdzą, że pojawienie się skrzydeł komy to dowód na to, że nie nastąpiła fragmentacja jej jądra, ponieważ takie podziały są zwykle asymetryczne, a pojawiły się bardzo symetryczne formacje po bokach komety.

Astronomowie sugerują, że skrzydła mogą być dowodem na to, że kometa znalazła się w części przestrzeni, która była pełna plazmy z jednego z koronalnych wyrzutów masy ze Słońca. Inne wyjaśnienie jest takie, że jądro komety ISON składa się w istocie z dwóch części, z których każda ma własną atmosferę i stąd równe formacje pyłowe po bokach.

 

 

Więcej informacji o komecie ISON można znaleźć w serwisie astronomicznym - tylkoastronomia.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JohnW

Ja nikogo nie namawiam do

Ja nikogo nie namawiam do jakiejkolwiek przynaleznosci religijnej i nie propaguje zadnego rodzaju denominacji, kosciolow, kultow lub sekt religijnych. Ja nigdy nie czerpalem ani nie czerpie jakichkolwiek zyskow finansowych z jakiejkolwiek religii, ani tez nie naleze do Illuminati, Masonow itp....organizacji.  Nie mam zamiaru takze prowadzic z ludzmi jakichkolwiek zwad. Kazdy ma wybor w swoim zyciu i to jest kazdego osobista decyzja w co wierzy. Jesli ktos nie chce wierzyc Bibli i nie chce uznawac biblijnego prawdziwego JEZUSA za swojego Zbawiciela to niech sobie wybierze droge jakakolwiek chce i idzie za czym chce. Prawda jest tylko jedna a oszustw wiele drog. Wiec kto odrzuci Prawde to pozostanie mu jedynie do wyboru jedna z drog klamstwa. To wszystko.
Dziekuje, John
 
 
 

Portret użytkownika JohnW

Prosze zrozumiec ze ja mowie

Prosze zrozumiec ze ja mowie to do oguwu ludzi i nie jest moim zamiarem glosic to ludziom cala Biblie i szczegoly 100% poparte Biblia chociaz one sa.
Rev 6:12  I widziałem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto stało się wielkie trzęsienie ziemi, a słońce sczerniało jako wór włosiany i księżyc wszystek stał się jako krew;
Rev 6:13  A gwiazdy niebieskie padały na ziemię, tak jako drzewo figowe zrzuca z siebie figi swoje niedostałe, gdy od wiatru wielkiego bywa zachwiane.
Rev 6:14  A niebo ustąpiło jako księgi zwinione, a wszelka góra i wyspy z miejsca się swego poruszyły;
Rev 6:15  A królowie ziemi i książęta, i bogacze, i hetmani, i mocarze, i każdy niewolnik, i każdy wolny pokryli się w jaskinie i w skały gór,
Rev 6:16  I rzekli górom i skałom: Upadnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na stolicy i przed gniewem tego Baranka;
Rev 6:17  Albowiem przyszedł dzień on wielki gniewu jego, i któż się ostać może?

John 3:36  Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny; ale kto nie wierzy Synowi, nie ogląda żywota, lecz gniew Boży zostaje nad nim.

Portret użytkownika Alkione

Typowy język Reptilian -

Typowy język Reptilian - nakazy, rozkazy, zakazy, tabu, żądania, zastraszanie.  Jahwe to jeden z reptili... Conajmniej 50% biblii zostało podyktowane przez reptusów. Ale kto chce im służyć niech służy. Wolna Wola :-) 

Portret użytkownika biada

No tak, zakazy i nakazy

No tak, zakazy i nakazy istniały poto by nieokiełznane dzikię plemię w jakiś sposób nauczyć moralności. Świat bez zasad i moralności to 1 etap do NWO.
Wypisz mi w dekalogu, które z tych przykazań są złe ? działają na twoją lub czyjąś niekorzyść ?
Proszę rozróżnić, stare przymierze Izraela, które jest już nieaktualne, a nowe ustanowione przez Nowy Testament, gdzie dekalog skrócony jest do jednego przykazania - miłuj swych braci jak samego siebie.
Niech antyreptilianin wie i pozna ważną zasadę, że to co bez przeszkód promowane jest w mainstreamie jest kłamstwem. Icke działa bez przeszkód jak Alex Jones i wielu innych. A działają bo mogą.
 
David Icke i reptilianie to genialna dezinformacja i patologia, po to że gdy wspomnisz komuś coś o UFO, naraz zidentyfikują cię z tymi zwiedzonymi owcami i przestaną cię traktować poważnie.
Lecz jest ziarno prawdy w tych gadzich opowieściach - piszesz i identyfikujesz Yhwh z reptilianami, teraz sobie przypomnij Genesis, księgę rodzaju i przeczytaj kto zwiódł pierwszą parę ludzi.
 
Zaiste jest to gad. Może sam wnioski wyciągniesz/
 
Wszystko wam podają na odwrót a wy w to wierzycie, głupim trzeba być by swój pogląd kopiować od fałszych proroków pokroju Davida I.

Portret użytkownika Alkione

I zapomniałem wymienić

I zapomniałem wymienić najważniejszego narzędzia Reptili - PODSTĘP, KŁAMSTWO ILUZJA.  Te pasożyty karmią się ludzkim cierpieniem, dlatego już wiecie po co używają tych narzędzi wobec naiwnych ludzi. Ale dzięki nim Człowiek który odszedł od Boga ma szanse zastanowić się nad sobą i w konsekwencji się przebudzić i powrócić do Prawdy czyli Boga. Dlatego nie czujcie do nich nienawiści. Podziękujcie im za nauke, wyślijcie do nich Prawde czyli Miłość. A wtedy oni nie będą mieć do was dostępu. Bo kłamstwo nie może być w Prawdzie.  
Ktokolwiek i cokolwiek z zewnątrz Człowieka nie uratuje, póki sam Człowiek się nie uratuje od wewnątrz, czyli póki nie dostrzeże że jego prawdziwa natura to Prawda czyli Bóg czyli Absolutna Miłość.  Wszystko co jest niezgodne z Bogiem czyli z Miłością, jest kłamstwem. Każde cierpienie jest wynikiem kłamstwa.  I pamiętajcie że Wolna Wola jest przejawem Miłości Absolutnej czyli przejawem Boga. Każdy zatem może wybierać pomiędzy KŁAMSTWEM(ILUZJĄ) A PRAWDĄ.  POMIĘDZY CIERPIENIEM A SZCZĘŚCIEM CZYLI MIŁOŚCIĄ I WSZELKIMI JEJ PRZEJAWAMI. 

Portret użytkownika JohnW

Nie ma co panikowac,

Nie ma co panikowac, rozpaczac, czy tez wierzyc jakimkolwiek sektom czy kultom religijnym. Trzeba cierpliwie poczekac do 28-29 listopada 2013 (to tylko pare dni) i wszystko bedzie jasne. Wtedy to cometa ISON jak nazywa to NASA ( a moze nawet planeta X,  Nibiru,  Elenin roznie nazywana ) znajdzie sie najblizej slonca. Jesli to planeta to spowoduje silny wybuch solarny 'Solar Flare' i wtedy do okolo 18 godzin 'Solar Flare' dotrze do ziemi. To spowoduje calkowity koniec funkcjonowania elektrycznosci i elektroniki na powierzchni ziemi i koniec biznesu. Zadnego konca swiata nie bedzie teraz, ale jesli to NIBIRU (drugie slonce) to ma ona roweniez 7 orbitujacych planet wokolo niej i w drodze powrotnej od slonca okolo 20-27  grudnia 2013 porwie ziemie w swoja orbite przy przekraczaniu orbity ziemi. Wyprowadzi ona wtedy calkowicie ziemie z obecnego ukladu slonecznego i bedzie dla niej jak nowe slonce. Jednakowa okragla orbita ziemi usunie roznice temperatur zimy i lata, dajac caly rok temperature okolo 20 stopni celsjusza. Biblijnie jest to 1ooo lat prawdziwego Milenium ziemi, a planeta Nibiru jest jasno okreslona jako Slonce Sprawiedliwosci ze skrzydlami (silnego pola magnetycznego) w Malachiasza w czwartym rozdziele. Rozczarowani beda jednak bardzo Illuminati elita ze wszystkich panstw ktora chowa sie jak szczury do glebokich bunkrow FEMA. Koniec ich wladzy i ich mazen o ich Luciferianskim "Nowym Porzadku Swiata" i koniec ich zadow na calej ziemi. Wiec trzeba spokojnie poczekac i w tej chwili zaopatrzyc sie jedynie w zapasy niepsujacej sie zywnosci, wody butelkowanej , jakiejs butli z gazem i palnika lub innego opalu. Potrzebne by to bylo na okolo pol miesiaca czy cos kolo tego dopuki ta Planeta nie pochwyci zremi w swoja orbite) Te zapasy sa konieczne z powodu Solar Flare ( wyrzut plazmy slonecznej w kierunku ziemi) gdy to wszystkie sklepy, banki  i caly biznes lacznie z komunikacja i transportem przestana funkjonowac. I to wszystko.

Portret użytkownika Gospodin

Człowieku, jakby Ziemia

Człowieku, jakby Ziemia została wytrącona z orbity to wyobrażasz sobie zniszczenia jakie były by na Ziemi? Taka flara przy takich kataklizmach jak fale na 400 m, to mały pikuś. Jak Ziemia zostanie wytrącona z orbity to oprócz gigantycnych fal, wybuchną wszystkie superwulkany. Przy takich kataklizmach conajmniej 90% ludzi zginie. No chyba że ktoś z góry będzie czuwał nad tą planetą i nie dopuści do aż tak gigantycznych kataklizmów. Ale pożyjemy zobaczymy...  

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj