Przez zmiany klimatu występuje więcej anomalii rozwojowych u dzieci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wzrost globalnej temperatury może mieć wpływ nie tylko na środowisko, lecz również jest w stanie powodować wady wrodzone u dzieci. Nowy raport pokazuje, że w latach 2025–2035, duża liczba dzieci w Stanach Zjednoczonych urodzi się z wrodzonymi wadami serca. Głównym czynnikiem tego stanu rzeczy są zmiany klimatyczne.

 

Badania pokazują, że ekspozycja kobiet w ciąży, szczególnie w jej wczesnym stadium, może prowadzić do śmierci komórki płodowej i poważnych wad rozwojowych płodu. Według Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, wrodzone wady serca są najczęstszym rodzajem wad występujących u płodów.

 

Obecnie wrodzone wady serca dotykają 1% dzieci, urodzonych każdego roku w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to około 40 tys. nowych przypadków rocznie. Jednak do roku 2025 liczba ta może znacznie wzrosnąć.

 

Naukowcy sporządzili raport, wykorzystując dane zebrane w wieloetapowym badaniu National Birth Defects Prevention, dotyczącym czynników ryzyka wad wrodzonych oraz danych klimatycznych, dostarczonych przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska.

 

Badacze zalecają kobietom w ciąży unikanie ekstremalnych upałów, szczególnie w trzy do ośmiu tygodni po zapłodnieniu. Wyniki badania opublikowano w Journal of the American Heart Association.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Anom

Czyli po wielkiej emigracji

Czyli po wielkiej emigracji kolumbowskiej, z powodu zmiany miejsca zamieszkania, co za tym idzie przebywanie w odmiennym klimacie niż dotychczas, efekty powinny być podobne. Analogicznie można pisać o każdej emigracji, która wędrując, zmienia klimat. Ciekawe czy muzułmanie rodzący się w niemczech, również mają wrodzone wady serca. (...) P.S. takich głupot nie powinno się publikować, bo wierzący w każde słowo pisane, uwierzą w każdą niezweryfikowaną i nielogiczną bzdurę. Albo ten portal się przemęczył, albo przeszedł na inny klimat..$$$

Strony

Skomentuj