Przez unijną politykę klimatyczną Polska popełni gospodarcze samobójstwo

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wymyślony przez nie wiadomo kogo dziwny biznes polegający na opodatkowaniu emisji dwutlenku węgla celem jego ograniczenia jest przedstawiany w reżymowych mediach jako coś koniecznego dla "ratowania Ziemi". Tak się jednak składa, że Ziemia tego specjalnie nie zauważy, a najwięcej zapłacą za to kraje, których gospodarka nie opiera się na energetyce jądrowej, czyli przede wszystkim Polska.

 

 

 

Sprawa jest poważna, bo Polska jako kraj niesuwerenny, wchodzący w skład biurokratycznego molocha zwanego Unią Europejską, właściwie niewiele może zrobić, aby uratować swój przemysł wydobywczy i energetyczny. Na dodatek zapłacimy za to my, konsumenci.

 

Spodziewany jest przynajmniej stuprocentowy wzrost cen energii elektrycznej, a to będzie miało przełożenie na poziom innych towarów i usług. Nie trzeba chyba dodawać, że raczej nie należy w tym samym czasie podobnego wzrostu wynagrodzeń Polaków, chyba, że zacznie się drukowanie pieniędzy, ale inflacja wyeskaluje również ceny energii.

 

Unia Europejska z uporem maniaka zawzięła się, aby redukować ilość emisji rzekomo niebezpiecznego dwutlenku węgla, który jest przecież podstawą procesu fotosyntezy, czyli wpływa na wzrost roślinności. Na dodatek z tego szaleństwa wycofują się kolejne kraje. Limitów nie wprowadzają Amerykanie, Rosjanie, wycofała się z tego Kanada i Australia. Dwutlenku węgla nie limituje praktycznie cała Azja z Chinami na czele. Unia Europejska pozostaje jednak wierna tej głupocie prowadzącej do ograniczania własnego wzrostu gospodarczego w imię niesprawdzonych hipotez.

 

Bez względu na to jak przedstawia się ustalenia obecnego Szczytu Klimatycznego UE wiadomo na pewno, że najwięcej za te absurdy zapłacą Polacy. Niektórzy podejrzewają wręcz, że cała ta polityka klimatyczna ma na celu ograniczenie rozwoju Europy Wschodniej, która będzie wtedy konsumowała rzekomo czystą lepsza energię z zachodu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

To rządy Tuska i Kopacz

To rządy Tuska i Kopacz portowadza Polske do katrastrofy ekonomicznej, równiez z tytułu narzuconego przez Niemcy pakietu klimatycznego, w porozumieniu z Amerykanami, dla niszczenia konkurencji i dla forsowania  swoich rozwiązań ludnościowych , finansowychj, gospodarczych i róznych innych, bo to potrzebne im do zniewolenia i oficjalnej depopulacji, do ilości potrzebnej do ich obsługi i w dziedzinach przez nich preferowanych.

Portret użytkownika Norek

A może należy opodatkować

A może należy opodatkować elektrownie atomowe. Podatek na utylizację odpadów radioaktywnych. Przestać ukrywać odpady w kopalniach, po dziurach, lecz utylizowć w imię czystej przyrody. Zobaczylibyśmy, która energia jest tańsza.

Portret użytkownika qla

Niewiele by to dało,

Niewiele by to dało, elektrownie jądrowe produkują duuuzo mniej odpadów. Róznica jest w tym ze w elektrowni jądrowej odpady sa na miejscu, w elektrowni opalanej weglem odpady ida w atmosfere i opadaja na ziemie nieraz dziesiatki kilometrow dalej.  Rozwiazaniem sa nowoczesne elektrownie weglowe z zamknietym obiegiem, ale czy ktorekolwiek z mediow o tym choc napomknie?

Portret użytkownika didier

To o czym pisalem poniżej

To o czym pisalem poniżej !!!!
http://wyborcza.biz/biznes/1,136427,16609964,Polityczne_sieci__Czy_powstana_nowe_laczniki_energetyczne.html

Cytuję:
Podstawowy powód, dla którego niechętnie rozbudowujemy swoje połączenia z sąsiadami, to strach przed tanim prądem

ORaz o kosztach powstania połączeń-linii do przesyłu energii
Cytuję:
Analizy nowych połączeń z Niemcami przeprowadziła też jedna ze spółek energetycznych, która handluje u nas energią. - Wbrew powszechnym opiniom nowe połączenia nie wymagałyby wielkich nakładów finansowych. Oszacowaliśmy ich koszty i możliwości budowy, ale to biznes polityczny. O tym, co powstanie, decyduje się nie w jakiejkolwiek firmie, lecz w ministerstwie i kancelarii premiera - mówi jeden z menedżerów spółki.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika didier

KŁAMSTWO ?!!!!!!!!!! Czy to

KŁAMSTWO ?!!!!!!!!!!
Czy to nie na ZNZ lub innym portalu pisało, że prąd mógłby być o wiele tańszy gdyby zacząć go kupować z Niemiec czy Białorusi lub innnych krajów.
Czytałem to nie więcej niż 3 tygodnie temu...
najlepsze teraz...
NIE KUPUJEMY OD INNYCH BO PRĄD BYŁBY BEZKONKURENCYJY CENOWO WZGLĘDEM PRODUKOWANEGO U NAS !!!!.
Czyli byłby za tani !! lol już wile lat temu zaczęto budować ,,infrastrukture" do tego, no ale wstrzymano bo nie opłacałoby się produkować go u nas. Wiadomo lepiej mieć drogi prąd....ale utrzymać kilka tysięcy miejsc pracy w kopalniach. Tak my dajemy im prace przepłacając za prąd............
Czy nie uważacie że gdyby zrezygnować z węgla całkiem - czyli zaoszczędzić 8mld na haracz za Co2 i przestawić się na prąd z innych krajów to prąd byłby 4x tańszy lub powiedzmy 3x tańszy a za reszte budować u nas tanią energię.  

Kto nas zmusza do:
- bycia w uni i płaceniu haraczu = drogi prąd  oraz drogi węgiel i nie kupujemy taniego prądu.
lub
Kto nam broni wyjść z uni i mieć 
-tani prąd dzięki taniemu węglowi

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika achiles

Wydajesz się być inteligentny

Wydajesz się być inteligentny więc chyba doskonale wiesz i rozumiesz, że już, nie ma takiej możliwości, jak dobrowolne opuszczenie" ZJEDNOCZONEJ EUROPY ".Kto już raz wstąpił w jej szeregi, sam jej, nie opuści, bo zostanie zniszczony. Każdy Polityk który zacznie podnosić publicznie ten pomysł, ohydnie będzie przez wszystkie media degradowany, a gdyby mu się nawet udało przebić przez klosz medialny, to zostanie fizycznie wyeliminowany, poprzez etatowego samobójcę grasującego, po naszym Kraju, wypadek, wybuch w jego domu gazu i tym podobnym scenariuszom. Opuścić struktury UNIJNE,  taki KRAJ, jak nasz może jedynie, na podstawie przez samą UNIĘ, nas wyrzucenie ( co mało jest możliwe ), albo na wskutek rozpadu całej UNII, co już bardziej wydaje się możliwe za czas jakiś i to może już niedługi bo ten zdegenerowany moloch jakim dzisiaj jest UNIA, pada, ale jeszcze jakoś idzie na kroplówce w postaci dodruku pustej KASY.

Strony

Skomentuj