Przez ponad 100 godzin Portugalia polegała tylko na energii odnawialnej

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beyond Coal & Gas Image Library/CC BY-NC 2.0

Korzystając wyłącznie z odnawialnych źródeł energii możemy rozwiązać problem emisji dwutlenku węgla, który w ostatnich latach stał się powszechnie znienawidzonym związkiem odpowiedzialnym rzekomo za globalne ocieplenie. Portugalia osiągnęła znaczący sukces, gdyż przez okres kilku dni korzystała tylko z energii odnawialnej.

 

Dokładnie od godziny 6:45 (7 maja) do 17:45 (11 maja), czyli przez 107 godzin, Portugalia funkcjonowała przy wykorzystaniu energii z elektrowni wiatrowej, słonecznej i wodnej. W ostatnich latach kraj skupia swoją uwagę na produkcji energii ekologicznej. W 2015 roku około 50% wyprodukowanej energii pochodziło właśnie ze źródeł odnawialnych. W przypadku Portugalii jest to z całą pewnością sukces, lecz odwrotna sytuacja miała miejsce w Niemczech.

 

8 maja nasz zachodni sąsiad wytwarzał aż 87% energii ze źródeł odnawialnych. Niemcy tylko w niewielkim stopniu polegały na energii konwencjonalnej a w pewnym momencie elektrownie musiały nawet płacić użytkownikom za korzystanie z niej. Nie zmienia to faktu, że świat robi co może aby przejść na alternatywne źródła energii. Niemcy zapowiadają że do 2050 roku zupełnie zrezygnują z energii konwencjonalnej.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Jochnie Moll, widzę że już

Jochnie Moll, widzę że już kupiłeś ściemę na temat szkodliwości emisji CO2. Obieg węgla to obieg życia. Im więcej CO2 w powietrzu, tym bujniejszy rozkwit roślin - one bowiem "żywią się" CO2, węgiel pobierają a tlen wysyłają do atmosfery. A najwięcej tlenu "produkują" fitoplanktony w morzach i oceanach - też właśnie z CO2 w powietrzu. Przyroda sama zredukuje ilość CO2 do normy. W tym całym cyrku chodzi o zyski z produkcji energii, polski węgiel jest be a energia jądrowa i z ruskiego gazu z Nord Stream jest jak najbardziej cacy. Poza tym nie ma dziś możliwości retencji tak potęznych ilości energii która pozwoliłaby zabezpieczyć ciągłość zasilania z samych tylko odnawialnych jej źródeł - jak ktoś ma pojęcie n/t energetyki to wie że to kolejna ściema i propaganda dla ciemnych mas. Ale ta Unia robi się postępowa - nie mogę wyjść z zachwytu, może Goebellsa Niemcy zreanimowali i sieją taką propagandą.

Portret użytkownika Kimbur

Świat stawia na bomby. Coraz

Świat stawia na bomby. Coraz większe, coraz groźniejsze. Świat stawia na bombowce, myśliwce, helikoptery, samoloty pasażerskie, czołgi, wozy pancerne, rakiety. Żeby to wytworzyć i żeby to działało potrzeba prób i energii (paliwa). Powstaje w zamian dwutlenek węgla. 

Możni tego świata robią nas w bambuko - sami żyją w pałacach, które zużywają ogromne ilości energii, bankietują, produkuja narzędzia niszczenia Ziemi, a szarym ludziom każą byc eko.

Portret użytkownika Zenek :)

Zajebiście a teraz należało

Zajebiście a teraz należało by w ramach suplementu POKAZAĆ STRUKRTURĘ PRZEMYSŁU Portugalii.... coś bardziej energochłonnego i bardziej wymagającego bezawaryjnego zasilania jak ROLNICTWO czy biurestwo inwestycyjne.

Portret użytkownika JanZadzak

I co z tego jak Ameryka i

I co z tego jak Ameryka i Azja wytwarza wielokrotnie więcej CO2 niż Europa. Nie wspominając o wulkanach. To że klimat się ociepla to przecież normalny cykl przyrody, Grenlandia za wikingów była zieloną wyspą.

Skomentuj