Przewidywana jest duża burza magnetyczna na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Prognozy kosmiczne amerykańskiej agencji NOAA donoszą, że czekają nas poważne burze geomagnetyczne klasy G3. Są one możliwe w dniach 18-19 sierpnia, kiedy oczekuje się, że seria koronalnych wyrzutów masy (CME) wejdzie w interakcję z ziemskim polem magnetycznym. 

 

Podczas takich burz widoczne gołym okiem zorze polarne mogą się pojawiać daleko na południe, powyżej szerokości geomagnetycznej 50 stopni. Jednak według NOAA nie będzie to miało wpływu na satelity i sieci energetyczne.

Warto też odnotować, że wczoraj, 17 sierpnia, aktywna plama słoneczna AR3078 wytworzyła parę rozbłysków słonecznych klasy M (M1+M2). Podwójna eksplozja wyrzuciła też kolejne CME w kosmos.

Chociaż główna część CME skierowana jest na południe od linii Słońce-Ziemia, istnieje składnik skierowany w stronę Ziemi. Część chmury porusza się w naszym kierunku. Jeśli tak, powinna dotrzeć 20 sierpnia przedłużając czas naporu naładowanych cząstek na ziemską magnetosferę.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika  Jomarmag

Już kiedyś pisałam, że nikt

Już kiedyś pisałam, że nikt na ZnZ nie publikuje wybuchów na słońcu a było ich od groma poza tym Rezonans Schumana większość czasu biały takie energie schodzą na ziemię i co może to pierdoły?
Dziwię się temu kiedyś pisaliście o tym teraz cisza jakiś powód?

Portret użytkownika spokoluz

Burzę , która zmiecie ten syf

Burzę , która zmiecie ten syf do końca to nie od słońca będzie ale efekt wodnika wydmuchnie w kierunku słońca aby spalić ten syf .

Chociaż możesz mieć rację , jest podmuch i reakcja słońca na płynaący w jej kierunku syf aby to spalić i nie zakazić słońca , które jest energią dającą życie na planecie , którą zamieszkujemy.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj