Przestraszeni płomieniami ludzie wybiegli na skrzydło startującego samolotu pasażerskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Serwis prasowy linii lotniczej Utair uznał sytuację z wybuchem ognia w silniku samolotu relacji Moskwa – Machaczkała za mało ważną. Według służby prasowej linii lotniczej trzeba było jednak przerwać start, ponieważ przerażeni pasażerowie otworzyli wyjście awaryjne i wybiegli na prawe skrzydło Boeinga 737.

 

Jak wyjaśniły służby prasowe, podczas startu samolotu zakłócenie przepływu powietrza spowodowało emisję płomienia z silnika w momencie startu, kiedy maszyna znajdowała się na pasie startowym. Sytuacja rozwijała się dynamicznie. Okazało się, że samolot był w pełni sprawny i nic nie zagrażało pasażerom, ale kilku z nich otworzyło wyjścia awaryjne i wybiegło na prawe skrzydło. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele linii lotniczej Utair.

 

Następnie „uciekinierzy” na prośbę załogi wrócili do na pokład, czy jak kto woli do salonu, ale linia lotnicza przestrzegała zasad i rejs odbył się, ale z wykorzystaniem innej maszyny. Wcześniej informowano, że pasażerowie zauważyli pożar w jednym z silników, po czym zażądali przerwania startu. Samolot miał startować z lotniska Wnukowo w Moskwie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj