Przerażająco potężne CME. Taki rozbłysk mógł zniszczyć wszystkie satelity

Kategorie: 

Źródło: helioviewer.org

Sonda STEREO-A NASA wykryła gigantyczny koronalny wyrzut masy ze Słońca(CME), który pojawił się 15 lutego. Mimo tego, że nie był on skierowany bezpośrednio na Ziemię, naukowcy nie wykluczają, ze niesamowita moc wyrzutu i objętość wyrzuconej plazmy, może wpłynąć na naszą planetę.

STEREO-A zaobserwował uwolnienie plazmy z miejsca wybuchu. Strumień rozciągał się na ponad 400 000 km. Dla porównania, obwód naszej planety to "zaledwie" 40 075 kilometrów. Odczyty z satelitów słonecznych sugerują, że do CME doszło w okolicach 22:15 czasu uniwersalnego.

via GIPHY

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Set

@Q, ty masz tendencje do

@Q, ty masz tendencje do wkurwiania ludzi brakiem intelogencji i wiedzy, np. Pisze się o sąsiadach Austrii, a ty z ryjem jedziesz po ludziach i nie dość, że nie doczytasz do końca, to jeszcze się pieklisz, bo myślisz, ze chodzi o Polskę, której sąsiadem są Czechy. Na dodatek masz dużo pychy w sobie, bo poprawiasz innych i uwazasz. że znasz się. Takie zachowanie</p>

 

Portret użytkownika Q

Nie "z ryjem" tylko wyrażam

Nie "z ryjem" tylko wyrażam swoją opinię , zdanie na jakiś temat a to duża różnica. Jak się boisz dyskusji to po kiego grzyba wypisujesz cokolwiek na forum ?? Pisz sobie na "blogu" tam nikt Ci "złego słowa" nie napisze. Ty nie napisałeś o sąsiadach austrii tylko ogólnie zasugerowałeś im (domyślnie austryjakom) , żeby co "światlejsi" przenieśli się za miedzę . No i w czym masz problem ? Gdybyś był rozumnym ludziem a nie cymbałem to odpisał byś , że "nie miałem na myśli Polski" (ale autryjak to czytający zrozumiałby i tak Twoje słowa jako zaproszenie) i po kłopocie. Na tym polega ROZMOWA .. Poza tym powinieneś to napisać w tamtym temacie (od razu) a nie tutaj gdzie artykół jest o rozbłysku słonecznym .

Długo się zbierałeś z tą frustracją albo "zapłon" masz za późny ... i tak źle i tak nie dobrze .

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Q

Do jakiego "piekła" ? Gdyby

Do jakiego "piekła" ? Gdyby to hipotetyczne "niebo" było dostępne dla każdego , to czym by się ono wtedy różniło od rzeczywistości w której teraz żyjemy ? Próg , poprzeczka wysoko ustawiona jest poto by łajdaki , zbiry i wszelkiej maści chołota nie zrobiła z "nieba" - piekła.

Strony

Skomentuj