Przerażająca moc bomby wodorowej czyli broń niewyobrażalnego zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Po premierze filmu „Oppenheimer” emocje wokół broni nuklearnej zostały ponownie rozpalone. Jednak istnieje inny rodzaj broni, który może prowokować jeszcze większy strach i kontrowersje - bomba wodorowa. Moc tej bomby, zdolność do zniszczenia i moralne konsekwencje jej istnienia są równie niepokojące, co fascynujące.

 

Bombę atomową, która zakończyła II wojnę światową, wszyscy znamy. Eksplozje w Hiroszimie i Nagasaki spowodowały śmierć od 129 000 do 226 000 ludzi, głównie cywilów. Dla wielu ta siła zniszczenia wydawała się niebywała, ale to było tylko początek. Wkrótce po wynalezieniu bomby atomowej naukowcy zwrócili uwagę na stworzenie jeszcze potężniejszej broni - bomby wodorowej, która może być 1000 razy mocniejsza niż te użyte w 1945 roku.

 

Bomba wodorowa, znana również jako broń termojądrowa, posiada moc niszczycielską tak ogromną, że trudna do wyobrażenia. Jest w stanie zniszczyć całe miasta i spowodować zniszczenia w promieniu nawet 20 km. Dla porównania, bomba zrzucona na Nagasaki zabiła wszystkich w promieniu jednej mili. To jest broń o niewyobrażalnym potencjale zniszczenia, która przeraża nawet tych, którzy popierają odstraszanie nuklearne.

Samo istnienie bomby wodorowej wywołało sprzeciw wielu naukowców zaangażowanych w projekt Manhattan. Dwaj wybitni fizycy, Enrico Fermi i Isidor Rabi, napisali dodatek do raportu w 1949 roku, wyrażając swoje obawy. Uważali, że broń ta „wykracza daleko poza cele militarne” i że jej użycie „nie może być usprawiedliwione z żadnego etycznego punktu widzenia”.

 

Wynalezienie bomby wodorowej było ogromnym skokiem w technologii, ale równocześnie stanowiło przerażające wyzwanie dla etyki i moralności. Ta broń przekracza granice tego, co można by uznać za dopuszczalne w konflikcie zbrojnym, stawiając pod znakiem zapytania podstawowe zasady ludzkiej godności i etyki wojennej.

W dzisiejszych czasach, gdy ludzkość stara się zrozumieć i przyswoić lekcje historii, bomba wodorowa pozostaje niepokojącym symbolem tego, jak daleko można się posunąć w imię nauki i bezpieczeństwa narodowego. Przypomina nam, że istnieją pewne granice, których nie należy przekraczać, i że musimy zawsze pamiętać o ochronie życia i godności ludzkiej. Jak powiedzieli Fermi i Rabi, pewne rzeczy są po prostu zbyt przerażające, nawet jeśli są technicznie możliwe.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

od wielu już lat piszemy na

od wielu już lat piszemy na zmiany na ziemi że trzeba rozbudować w Polsce wojska RAKIETOWO DRONOWE KTÓRE BY SZYBKO ZESTRZELIŁY TAKIE HELIKOPTERY CZY INNE tajne pojazdy powietrzne nad Polską ! Musimy wybudować fabrykę inteligentnych rakiet i dronów i stać się potęgą rakietowo dronową ! Do tego musimy zwiększyć wsparcie dla wojskach Jezusa Chrystusa Króla Polski bo bez Niego nic nie zdziałamy !

"To DAŁOBY NAUCZKĘ Białorusinom!" Gen. Samol: NIE BYŁO żadnego RYZYKA

https://youtu.be/wFlo3AMM-ZA

'Faster than anything else in the Black Sea': See Ukraine's latest sea drone

https://youtu.be/Iv1WbNY-yB0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Jedynie skuteczna głowica

Jedynie skuteczna głowica masowego rażenia nazywa się neutronowa i niszczy jedynie siłę żywą przeciwnika , w tego typu głowice są wyposażone armie całego świata a starsze typy masowej zagłady mogą być użyte jedynie w szczególnych przypadkach . Po uderzeniu neutronowym armia wchodzi na teren po kilku godzinach .

Portret użytkownika Endymion

Wczoraj widziałem reportaż,

Wczoraj widziałem reportaż, że okrutna Rosja dokonała ataku rakietowego na Chersoń, 200 rakiet odpalono, 70 dosięgło celu i zginęły może 2 osoby i kilka rannych. Moim zdanie był to atak na infrastrukturę strategiczną, a przedstawiają go jako rzeź niewiniątek (kilka osób i 200 rakiet do tego użytych). Gdzie Hirosima, Drezno, Warszawa, a nie zapominajmy o napalmie i agent orange w Wietnamie. To są dopiero zbrodnie na masową skalę, a nie 200 rakiet i kilku poszkodowanych.. Coraz dziwniejsza ta wojna...

Bomba neutronowa powinna zostać zrzucona na Wiejską, taka mała. Idę na wybory i oddam głos nieważny, chociaż chciałem bojkotować, ale oddam głos skreślając wielkim "Z" wszystkich i na dole napiszę "PUTIN", może jak zrobi to miliony Polaków, to Wiejska odparuje? Obecne wybory nie dają nam szansy wyboru. System polityczny/parlamentarny jest zabetonowany od zawsze. My możemy głosować na tych, na któych mamy głosować, którcy nam na tacy podały think tanki światowe poprzez swoich wodzirejów zwanych dziennikarzami i bandą złodzieji zwanych politykami.

Jest korek spustowy, czy tam zawór bezpieczeństwa, do skanalizowania niezadowolonych, a nazywa się KONFEDERACJA. Co to choriągiewką jest, jeśli dostanie dużo głosów, wejdzie w koalicję z PiS jak i PO. Ludzie zagłosują na nich za wolnorynkowe rozwiązania, a w temacie ekonomii, gospodarki i finansów nie będą mieli nic do powiedzenia, dostaną stronę światopoglądową do ogarnięcie i tyle. Będą walczyć z LGBT, imigrantami, wielbić Jeszue i dotować Kościółek.

Bojkot wyborów obniża frekwencję, jeśli frekwencja wyniesie 30%, czyli sami państwowcy i urzędasy same na siebie zagłosują, to wybory będą "prawidłowe", nawet gdyby frekwencja była 3%. Bojkot nie ma sensu, bo łze media obrócą to w sukces, mówiąc, że dzięki politykom, bogactwo Polaków jest na tak wysokim poziomie, że siedząc sobie z drinkiem pod palmami, nie mieli czasu iść na głosowanie. Oddanie nieważnego glosu, zrobi frekwencję, a łżemedia zatają to, jak zawsze. Wpadłem w desperację, nie chcę zabijać i myślę jak z tego zaklętego okręgu wyskoczyć?

Mój pomysł oddawanie nieważnego głosu, skreślanie wszystkich, aby nie mogli sfałszować, na dole własnoręczna adnotacja; "Putin", "Mam wyje.ane", "Będziecie palić się w piekle", "Na złodzieji nie głosuję", "Chcę demokracji, a nie dymokracji", "Głosuję ponad 20 lat, a te same mordy w sejmie", "Śmierć wrogom ojczyzny".. itd. itp. mógłbym tak wyieniać w nieskończoność. Każdy robi zdjęcie swojej karty do głosowania i publikuje, tutaj ZnZ powinny udostępnić taki blog będący na topie, jakieś YT, Innsta, FB (ja nie mam, ale Wy macie), jak ztego zrobi się kula śnieżna, to lokalne media podchwycą, a potem i TVP będzie musiało coś powiedzieć, a na koniec Kalkstain wystąpi przed kamerami i powie, że robota grupy Wagnera ;)))))  

Macie lepszy sposób, aby wygrać w ustawioną grę w kasynie, niż wywrocić stolik i zacząć narzucać własne zasady?????????

Od ponad 20 lat obserwuję ten teatrzyk z glosowaniem, ich plansza, ich gra i ich zasady, a nam dają "wolność wyboru", Kalkstain z Tuskiem powinni walczyć w jednej klatce, na śmierć i życie, chleba i igrzysk lud woła, chleba nie ma, więc bym tam po kilku minutach po zawale Kalkstaina, tygrysa wygłodnialego wpuścił, aby został zwycięzcą :) W Koloseum, to była dopiero zabawa, a teraz? Tylko czekać jak jakiś skoczek narciarski połamie się, albo wyścig kolarski będzie miał kraksę. W F1 kraksy są także niesamowite, ale to oglądam na powtórkach. 

Zapewne jestem dziwny, w piłce kopanej bramki mogę oglądać Beckhama, jak był młody, teraz ciekawsze jest jak piłkarz pobije sędziego. Zadymy na Kolejorzu pamiętam, wywrócone radiowozy i wystraszoną psiarnię, ale nie pamięta z kim Lech grał, o co i jaki wynik.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika szczysc boze

Pójdziesz i oddasz głos

Pójdziesz i oddasz głos nieważny czy ważny pokażesz im że wierzysz w ich teatrzyk bo bieżesz w nim udział, Twój głos zostanie odntowany jako źle wypełniony  i tyle. Nikt się tym nie przejmie co tam wypiszesz po za podżędną komisją która to będzie liczyć ręcznie i twe dane wyśle dalej do wyższej komisji gdzie idzie liczenie komputerowe. Twoj bunt putinowski to też jest śmieszny bo putin z zeleńskim też odwalają teatrzyk by pchnąć depopulacje. Jak narazie dużo gadasz a mało myślisz i nie widzisz prostej żeczy że puki bierzesz udział w ich teatrze to oni czują że lud jest głupi i można z nim robić co się chce. Natomiast gdy ludzie nie głosują nie borą udziału w ich teatrze to oni panikują i się boją, wczuj się w ich role to zrozumiesz. Konfederacja jest prowadzona prze służby specjalne by rozładować napięcie wśrud tubylców i ich zaszufladkować jako płaskoziemców i radykalnych katolików. "szczyść boże" jak to mówi agent braun.

Portret użytkownika Get

Braunem to se gęby Kolego nie

Braunem to se gęby Kolego nie wycieraj, bo pierdo...sz. Masz lewe poglądy to zapierd..j do Mich,nika popłakać albo poskarż się Bierdroniowi i Zandbergowi. Oni w trosce o los "ludziów pracy" zamienionych na tym etapie na pedaly, les i inne tam lgrtvagd... jako reprezentanci "awangardy" piją szampana i zagryzają kawiorem a Ty pijesz tanią wódke i zagryzasz marynowanym ogórkiem. Jak  Jestes taki wiracha antyreligijny to popluj trochę na żydow czy muzułmanów np na onecie czy interii. Bycie silnym wobec słabych i słabym wobec silnych to wasza lewacka strategia - objaw po pierwsze tchórzostwa bo silni tylko w grupie i anonimowo a po drugie to sztubackie i pedalskie. Patrząc na ilość "ortografów" i wszelakich innych błędów - wnoszę, że nie znasz absolutnie reguł polskiej pisowni nawet zasad nauczanych w podstawówce kl.1-3. "szczęść Boże" jest po polsku  i dla katolika i dla ateisty jeśli tyczy się Boga chrześcijan. Z małej litery możesz pisac np. o bogach greckich czy bóstwach pogańskich ale już imiona wlasne duża np. Zeus, Perun  Jesteś z jakiejs biedroniowej  młodzieżowki a'la hitlerjugend, może nawet Ukrem i bredzisz o jakichś służbach prowadzących Konfederacją, ktora od lat  próbuje walczyć z tą patologią  rozrosnietą do niesamowitych rozmiarów wsród politykierów i dziennikarzyn.  Masz dowody to pdaj linki opisz ską takie fantasmagorie?

Już samo to ,że popierasz aborcję pokazuje jak bardzo nienawidzisz drugiego człowieka i masz go w nosie oraz ,że nie masz zasad a może i nawet podstawowej wiedzy o świecie. Jakoś o aborcji głównie peird..ą tylko narodzeni. No daj dobry przyklad konsekwencji pogladów i dokonaj na sobie aborcji przesuniętej w czasie. Przeciez Twoi Rodzice mogli tego nie zrobić bo jakiś "zły naćpany religijnie Braun " przeszkodzil....

 

Portret użytkownika łobrzezany religią.

szczysc łoboze to przez

szczysc łoboze to przez brauna i podobnych jest używane specjalnie by takich jak ty pseudo inteligetów zwabić do głosowania na nich a przy okazji pokazać że każdy kto antyszczepionkowiec to płaskoziemca. Ty za prosty jesteś by rozpoznać działalnoś służb specjalnych. Tak ambitnie bronisz kościoła który to zachęcał do szczepienia i papieża który zachęca do pedalowania. A słowo sczyśc łoboże to nie polskie pozdrowienie a judeochsześcijańskie. łobrzezany religią.

Portret użytkownika Endymion

Czegoś niezrozumiałeś. Ja

Czegoś niezrozumiałeś. Ja wiem, że to nic nie zmienia. Z tego powodu napisałem o akcji robienia zdjęć karty wyborczej. Jeśli tego będzie dużo, to będa musieli pochylić się nad tym. Putin to metafora, że brak pomocy znikąd, i tylko bombardowanie Wiejskiej jest rozwiązaniem. 

"ludzie nie głosują nie borą udziału w ich teatrze to oni panikują", brak frekwencji na wyborach jest wykreowany jako sztuczny strach władzy, bo jak napisałem, sami urzędnicy na siebie zagłosują, to wybory będą prawe i sprawiedliwe.

"Jak narazie dużo gadasz a mało myślisz"

Bezsilność mnie zabija, motam się i szukam pomysłu, a nie potrafię pogodzić się z tym co jest. Szukam rozwiązania węzła gordyjskiego. Syzyfowa praca.. 

Załóżmy, że 99,9% społeczeństwa zbojkotuje wybory. Co wtedy? Zupełnie nic. Kalkstain zagłosuje na siebie i mając nawet jeden głos zostanie osłem, podobnie inni. Nie ma pomysłu jak wywrócić ten szulerski stolik pokerowy..

Masz wiele racji w Swoim pisie, oprócz tego, że nie myślę, bo akurat o tym wciąż myślę ponieważ nie potrafię się z tym pogodzić.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika szczysc boze

Tego stolika nikt nie wywruci

Tego stolika nikt nie wywruci bo ludzie są za głupi. Prawda jest taka że możemy głosować i brać udział w ich grze i wybierać partie które sprawią nam mniejsze zagrożnie. Lub nie brać całkowicie w tej grze udziału zmniejszając frekwencje i powodując u nich strach że coś się szykuje. Ale bądźmy realistami  populacja tego kraju nie jest zdolna do żadnego oporu.

Czym są wybory?

To jest sądą dla włądzy co obecnie myśli lud i na podstawie tej sądy wprowadzają swoją propagande i gre polityczną oraz wyniki wyborów.

Portret użytkownika irfy

No dobra. Najpierw „bomba

No dobra. Najpierw „bomba neutronowa”. Były projektowane do niszczenia siły żywej, a konkretnie załóg radzieckich czołgów, które tysiącami miały zalać zachodnioniemieckie równiny. Wraz udoskonalonymi pancerzami czołgowymi, które były w stanie pochłaniać promieniowanie na tyle, że załogi nie ginęły i były w stanie nadal walczyć, koncepcja wykorzystania bomb również uległa zmianie. Zaczęto je rozmieszczać w ramach obrony przeciwbalistycznej. Założenie było takie, że ładunek neutronowy będzie wystrzeliwany w kierunku lecących głowic a po detonacji strumień neutronów uszkodzi je na tyle, że nie eksplodują nad celem. Taki system był i prawdopodobnie do dzisiaj działa wokół Moskwy.

Co do „wyborów”, nie warto zawracać sobie nimi głowy. W obecnej chwili są stratą czasu, niezależnie od tego, czy zagłosuje się na którąś z koncesjonowanych partii, czy odda głos nieważny. Niczego to nie zmieni, gdyż ordynacja wyborcza jest skonstruowana właśnie w taki sposób, żeby nic nie zmieniło. Jedynym realnym sposobem na diametralną zmianę systemu jest zbrojna rewolucja, podobna do ukraińskiego Majdanu albo którejś z arabskich wiosen. Jednak po to, by do takiej rewolucji doszło, konieczne są odpowiednie i niestety negatywne czynniki ekonomiczne. Oznacza to, że społeczeństwo musi stać się na tyle zubożałe, żeby nie miało nic do stracenia. Na razie na tego typu sytuację nie ma co liczyć, z czego swoją drogą należy się cieszyć. Mimo wszystko.

Dlatego obawiam się, że będziesz się musiał z obecnym „układem” pogodzić. Nie dlatego, że jest on taki fajny, a dlatego, że przy panujących uwarunkowaniach jest praktycznie nie do ruszenia. Całkowicie bezproduktywne są natomiast wszelkie formy „pokojowych protestów”, gdyż są one przez władze zwyczajnie ignorowane. Jak stało się w przypadku panienek, bardzo głośno krzyczących (zresztą słusznie), przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Co ciekawe, podczas tamtych protestów zdarzało mi się przechodzić przez bardzo liczne, demonstrujące tłumy. Z czystej ciekawości pytałem się wtedy ludzi, którzy na tamte protesty ciągnęli, czy zamierzają walczyć. Zdobyć siedzibę dyktatora i jego rządu, stworzyć jakieś władze tymczasowe? Patrzyli się na mnie jak na niebezpiecznego świra i albo w ogóle ignorowali albo odpowiadali, że w żadnym wypadku, bo to „protest pokojowy”. Na sugestię, że gówno w ten sposób osiągnąć albo obrażali się, albo twierdzili, że absolutnie nie mam racji Smile

Portret użytkownika Endymion

irfy, piszesz: "Jedynym

irfy, piszesz: "Jedynym realnym sposobem na diametralną zmianę systemu jest zbrojna rewolucja, podobna do ukraińskiego Majdanu albo którejś z arabskich wiosen." do tego potrzeba wsparcia CIA.

Nie jestem historykiem, ale lubię historię i z tego co wiem, nigdy nie było rewolucji oddolnej, a zawsze sterowana.

Podobnie z powstaniami, ale (może?) powstanie wielkopolskie jest jedynym takim w Polsce, zakrzyczane, zapomniane, bo lepiej trzcić powstanie w gettcie warszawskim. Moim zdaniem Paderewski, to bardzo oślizgła postać i powstanie wielkopolskie nie jest takie jak mnie pouczają. Moim zdaniem służby francuskie zadziałały przeciw Niemcom. Upadają wszelkie ideały. Patriotów należy chować od małego, wychowywać samotnego wilka, który dostaje się do wojska, lotnictwa, staje się pilotem  F-16/35, całe życie poświęca po to, aby podczas treningu zboczyć z kursu i zniszczyć Wiejską.

Nie ma czegoś takiego jak "protest pokojowy", to jest oksymoron, bez przelania krwi nic nie zmieni się. Z tego powodu jestem twórcą i propagatorem programu "GILOTYNA+".

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj