Przełomowe lekarstwo może pomóc w leczeniu choroby Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Specyfik opracowany przez koncern farmaceutyczny Biogen Idec Inc to pierwszy lek na chorobę Alzheimera, który jest w stanie znacząco spowolnić spadek zdolności poznawczych oraz zmniejszyć ilości szkodliwych osadów w mózgu u pacjentów we wczesnej i umiarkowanej fazie choroby.

 

Opracowanie leku na chorobę Alzheimera to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie medycznym, ponieważ obecnie na tę chorobę cierpi 15 mln ludzi. A szacuje się, że do 2030 roku liczba przypadków wzrośnie do 75 mln. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, nowy lek pojawi się na rynku do 2020 roku. Wcześniej nad podobnymi specyfikami pracowały takie firmy, jak Pfizer Inc, Eli Lilly, Roche Holding AG. 


Jak podaje agencja Reuters, specyfik produkcji firmy Biogen - aducanumab - przetestowano na 166 ochotnikach, których podzielono na pięć grup. Pierwsza dostała placebo, a pozostałe cztery - badany środek, jednak w różnych dawkach. Okazało się, że lek pomagał pozbyć się toksycznych osadów beta-amyloidu.

 

Wyższa dawka dawała większy efekt. Wolontariusze stosunkowo dobrze znosili leczenie. Chociaż gdy przy dwóch najwyższych dawkach, w obecności mutacji genetycznej, która zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera, zanotowano zwiększone ryzyko wystąpienia obrzęku. Równocześnie oceniano zdolności poznawcze uczestników badania przy pomocy testu.

 

Kwestionariusz składał się z pytań dotyczących oceny inteligencji badanego oraz pytań do oceny skali postępu demencji (CDR, Clinical Dementia Rating). W pierwszym badaniu, w grupie placebo zanotowano znacznie gorsze wyniki po roku czasu, niż w grupie badanych, którzy otrzymywali lek. Oznacza to, że lek faktycznie spowolnił spadek funkcji poznawczych.


W skali oceny rozwoju demencji (CDR) w grupie placebo po roku czasu zaobserwowano znaczne nasilenie się jej objawów. Grupy, które zażywały lekarstwo radziły sobie lepiej, ale tylko w najwyższej dawce występowała różnica znacząca statystycznie.

 


Artykuł pochodzi z portalu medycznego:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Najpierw trują by potem

Najpierw trują by potem znajdować lekarstwo ?! Dziś się rozpoczął "SEZON" opryskowy ! Zobaczcie na niebo ! Larają jak oszalali !!!
 
Chetrails to zatrucie aluminium i barem nie tylko wywoła nowe choroby lecz doprowadzi do uszkodzenia płodu, poronień i bezpłodności. Będzie przyczyną jeszcze większej ilości zawałów serca, udarów i raka. Pyły chemtrails pomagają chorobotwórczym wirusom, bakteriom, grzybom i Bóg wie czego jeszcze, bo ciągle zbyt dużo jest okryte tajemnicą. W tej grze mają swój udział firmy farmaceutyczne i GM, które tworzy energomagnetyczne "zupy" poprzez rośliny mogące rosnąć w takim środowisku. Za naszym zdrowiem, śmiercią i życiem stoją niezwykli gracze, byli mistrzowie śmierci

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj